Czy wiesz, że…? #1

Koledzy z WoT Express ruszają z serią krótkich faktów o WoT 😉

Przedwczesne wyjście z bitwy jest karane. Każdy gracz wychodzący z gry przed utratą swojego pojazdu zostaje ostrzeżony, że dopuszcza się dezercji z pola walki i jeśli system zanotuje takie przewinienia częściej niż to zwykle bywa, uzna dezercje za celowe i przy każdej następnej będzie karał delikwenta pozbawieniem srebra i doświadczenia za mecz, który ten opuścił.

Ale jak ominąć to ograniczenie, a raczej, w jakich przypadkach system oficjalnie pozwala na wycofanie się z bitwy i nie nakłada żadnych sankcji na gracza? Myk jest bardzo prosty. Wystarczy przewrócić swój pojazd na bok – wówczas bezkarnie będziecie mogli opuścić bitwę, nie otrzymując żadnej kary. Co więcej, nawet nie pojawi się specjalne okno z potwierdzeniem decyzji.

Więcej ciekawostek o WoT znajdziecie tutaj: klik.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

8 komentarzy

 1. VanQuisch pisze:

  Ostatnio miałem taki przypadek na AT-15. Każdy przejeżdżał obok i nikt nie pomógł. Bitwa się już w sumie prawie kończyła (zostało u nich 4 pojazdy) więc z przypływu nerwów wyszedłem. Pierwszy raz tak się wkurzyłem. Zdziwiłem się, że żadnej kary ani nawet upomnienia nie było. Domyśliłem się, że zrobili taką „lukę”. Teraz mam potwierdzenie.

 2. Portek pisze:

  Żeby się głupi dziwował.

 3. piter9870 pisze:

  Raz grałem turniej a w przerwie pomiędzy bitwami zagrałem z kolegą pluton w skrócie jakbym nie wyszedł z bitwy nie zdążył na turniej więc wyszedłem (130 exp za ponad 6k DMG 7 fragów i wygrana) teraz już wiem że jakbym się przewrócił gwiazdka byłaby zbita za o wiele więcej

 4. colt pisze:

  Mnie ciągle dziwi to, że można przewrócić pojazd, ale nie ma mechaniki, żeby pomóc takiemu przewróconemu koledze.. jak chociażby lina z War Thunder. Geniusze z WG chyba nigdy na to nie wpadną.

 5. Zuballo pisze:

  Świetny hint, dzięki. teraz już bezkarnie będę mógł strzelać focha (nie mylić z francuskim niszczycielem) a mój WN8 i inne staty wzrosną pod sufit co sprawi że w końcu będę cudownym graczem. A tak już bez sarkazmu, po co komu tak rada??!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.