Czy wiesz, że…? #1

Koledzy z WoT Express ruszają z serią krótkich faktów o WoT 😉

Przedwczesne wyjście z bitwy jest karane. Każdy gracz wychodzący z gry przed utratą swojego pojazdu zostaje ostrzeżony, że dopuszcza się dezercji z pola walki i jeśli system zanotuje takie przewinienia częściej niż to zwykle bywa, uzna dezercje za celowe i przy każdej następnej będzie karał delikwenta pozbawieniem srebra i doświadczenia za mecz, który ten opuścił.

Ale jak ominąć to ograniczenie, a raczej, w jakich przypadkach system oficjalnie pozwala na wycofanie się z bitwy i nie nakłada żadnych sankcji na gracza? Myk jest bardzo prosty. Wystarczy przewrócić swój pojazd na bok – wówczas bezkarnie będziecie mogli opuścić bitwę, nie otrzymując żadnej kary. Co więcej, nawet nie pojawi się specjalne okno z potwierdzeniem decyzji.

Więcej ciekawostek o WoT znajdziecie tutaj: klik.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
VanQuisch

Ostatnio miałem taki przypadek na AT-15. Każdy przejeżdżał obok i nikt nie pomógł. Bitwa się już w sumie prawie kończyła (zostało u nich 4 pojazdy) więc z przypływu nerwów wyszedłem. Pierwszy raz tak się wkurzyłem. Zdziwiłem się, że żadnej kary ani nawet upomnienia nie było. Domyśliłem się, że zrobili taką “lukę”. Teraz mam potwierdzenie.

Portek

Żeby się głupi dziwował.

piter9870

Raz grałem turniej a w przerwie pomiędzy bitwami zagrałem z kolegą pluton w skrócie jakbym nie wyszedł z bitwy nie zdążył na turniej więc wyszedłem (130 exp za ponad 6k DMG 7 fragów i wygrana) teraz już wiem że jakbym się przewrócił gwiazdka byłaby zbita za o wiele więcej

colt

Mnie ciągle dziwi to, że można przewrócić pojazd, ale nie ma mechaniki, żeby pomóc takiemu przewróconemu koledze.. jak chociażby lina z War Thunder. Geniusze z WG chyba nigdy na to nie wpadną.

lord

jaka lina? nie prostsze by było użycie zestawu naprawczego

Zuballo

Świetny hint, dzięki. teraz już bezkarnie będę mógł strzelać focha (nie mylić z francuskim niszczycielem) a mój WN8 i inne staty wzrosną pod sufit co sprawi że w końcu będę cudownym graczem. A tak już bez sarkazmu, po co komu tak rada??!

TTinfo

Dobra rada jeśli ktoś się wywróci a nie chce czekać całej bitwy bo zdarza się i tak że nikt nie chce pomóc i teraz wiadomo że można wyjść z bitwy bez żadnych konsekwencji.

Portek

Żeby się głupi dziwował