Prosto z Supertestu: Object 268 Version 4, cz. II

Do Supertestów w WoT trafiła wczoraj 2-ga iteracja zmian w linii sowieckich niszczarek Ob. 263, której pierwsza wersja spowodowała tydzień temu raczej burzliwy odzew graczy. Zaznaczmy, że publikacja zmian jednej iteracji w stosunku do drugiej jest niedokładna, dlatego rzadko to robimy – ale w tym wypadku sytuacja jest szczególna.
 
Zacznijmy od stanowiska developerów. Przypominamy, że jest właśnie przeprowadzane przetasowanie dostępnych pojazdów, znika SU-100M1, a w TOP wchodzi nowy pojazd X tier – Ob. 263 Version 4 (są już dostępny nowe specyfikacje dla pojazdu).
Wielkie podziękowania dla Tranka! 🙂
“Nowości z drugiej iteracji Supertestu alternatywnej linii sowieckich niszczycieli czołgów”.
 
Pierwszy Supertest pokazał, że wszystkie testowane maszyny dobrze wpisują się w przewidziane dla nich w grze role, dane statystyczne pokazują płynną adaptację do roli szturmowego niszczyciela czołgów w procesie gry, zaczynając od VII, a kończąc na X tierze. Porównanie ilości uszkodzeń zadanych na krótkich dystansach i na długich dystansach, wskaźniki uszkodzeń zablokowanych przez pancerz pokazują, że topowe maszyny świetnie sprawdzają się w swojej szturmowej roli, czyli zadawać straty przeciwnikowi na krótkim dystansie i używać pancerza. A czemu właśnie rola szturmowych niszczarek? Bo sowiecki snajper już w grze jest i nazywa się Object 268, którego statystyki pozwalają mu działać z większej odległości. Ma również pancerz, ale nie jest to pojazd którego mocną stroną jest walka na krótkim dystansie. Większa szansa, że odbije się pocisk wystrzelony z dużej odległości. Ot, snajper w kamizelce kuloodpornej.
 
Druga linia niszczycieli ma w planach podkreślić rolę maszyn przeznaczonych do walki na krótkim dystansie. W pierwszym momencie również Ob. 263 był planowany jako pojazd szturmowy, ale brakowało mu dostatecznie wysokiej alfy przez co gracze wycofywali się na większe dystanse. Przeniesienie tej maszyny na IX tier pozwoli efektywniej wypełniać rolę niszczyciela w walce na krótkich dystansach – pancerz pozostał bez zmian, siła ognia została dopasowana do IX tieru i dzięki temu wygląda to bardziej spójnie w porównaniu z danymi z X tier.
 
Nowa dziesiątka bardziej pasuje do roli szturmowych niszczycieli, ma lepsze opancerzenie (potrafi wytrzymać silne strzały, ma pancerz że ho-ho!) i bardziej agresywne uzbrojenie, z dużą alfą i świetnymi czasami celowania. Taktyka “wytocz się i wystrzel” to jej mocna strona. A toczyć się też potrafi, jej mobilność jest jedną z lepszych w tej klasie. Prędkość i dynamika pozwoli konkurować nawet z niektórymi czołgami średnimi. A mobilność oznacza zarazem uniwersalność i szerokie możliwości na polu bitwy. Na pewno nie będzie nudno.
 
Dla lepszego ogarnięcia porównajcie mobilność Jadźki E-100 i T-54. Także ten… Tak, na dużym dystansie pojazd nie będzie superefektywny, no ale używając pojazdu zgodnie z przeznaczeniem nie będziemy prowadzić walki na dużym dystansie – o ile sytuacja na polu bitwy tego nie wymusza.
 
Żeby podnieść efektywność bojową tej maszyny w roli fajtera na krótkich dystansach, lekko zwiększyliśmy jej DPM dzięki skróceniu czasu przeładowania do 20,5 s. Pozostałe pojazdy też otrzymały podobny buff.
 
Krótko podsumowując, w drugiej iteracji oczekujemy jeszcze następujących poprawek:
  • Zwiększenia pancerza przedniej płyty SU-101 mniej-więcej do poziomu 260 mm na rogach i górnej przedniej płycie oraz 200 mm w dolnej przedniej płycie;
  • Zwiększenie pancerza SU-122-54 do 270 mm dla górnej przedniej płyty i 220 mm dla dolnej przedniej płyty;
  • Poprawa celności pojazdów (kosmetyka);
  • Zwiększenie prędkości wylotowej pocisku (z 760 do 960 m/s);
  • Zwiększenie prędkości obrotu kadłuba do 30 stopni/s dla Ob. 268 Version 4;
  • DPM zwiększony o 5-10%;
  • Skrócenie czasu celowania na IX tier;
  • Szybsze celowanie w trybie snajperskim (zwiększenie prędkości naprowadzania się armaty);
  • Zwiększenie mocy silnika proporcjonalnie do wzrostu masy czołgu.

Poniżej charakterystyka czołgu Object 268 Version 4 w drugiej iteracji testu. Pamiętajcie, że charakterystyka tego pojazdu jest w tej chwili testowana i każdy z niżej wymienionych parametrów może ulec zmianie.

Prace projektowe nad pojazdem rozpoczęto 18 grudnia 1952 r. Pojazd został opracowany na bazie czołgu ciężkiego T-10. Prace przerwano na etapie projektu. Powodem tego była potrzeba bardzo poważnej zmiany kadłuba Objecta 730.

Tier: TD-10, ZSRR, standardowy
Wytrzymałość: 2 100
Moc silnika: 1 000 KM   1 500 KM
Waga: 50 t   75 t
Maksymalne obciążenie: 55 t   80 t
Moc na tonę: 20 KM / t
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 55 / -22 km / h
Prędkość obrotu: 21 °/s   23 °/s
Opór gruntu: 1,151 / 1,342 / 2,205
Zasięg widzenia: 370 m
Zasięg sygnału: 720 m

Pancerz kadłuba: 250 / 100 / 45

Działo: 152 mm M-53C

Uszkodzenia: 750 / 750 / 1 100
Penetracja: 293 / 360 / 90
Szybkostrzelność: 2,924   3,052
Średnie uszkodzenia na minutę: 2 192,9   2 289,2
Czas przeładowania: 20,521 s   19,658 s
Rozrzut na 100 m: 0,432   0,422
Czas celowania: 1,92 s
Ograniczenia opuszczenia/uniesienia działa: -5 / +15

Ź: forum.worldoftanks.ru & WoT Express

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Izwor

Niecałe 2,3k DPM z celowaniem 0,42 na X TD to jakiś żart, prawda? Po co WG zmienia parametry działa jeśli jest OK? A i tak gracze nie chcą tym grać 🙂

Kamilskib

Przeładowanie 19.65 i 750 DMG
263 zadaje w tym samym czasie 1000 DMG i gdzie tu logika

Kamilskib

Z grywalnego TD robią gówno

kochaś obj.263

Gdyby nowej dyszce poprawić jeszcze przeładowanie tak do 16 s i celność przynajmniej 0.38 dać to może bym się skusił ale jak tak to ma wyglądać to wole żeby zostawili tak jak jest obecna dycha mi odpowiada !!

pr0kurator

pytanie co się stanie z su 100m1 .. pojazd specjalny? ;D

hary76

Kolejny fantastyczny czołg do kolekcji 😉 wyjeżdżamy na klaustrofobicznych mapach na 3x typki 5 h dostajemy 3x po 550 ,a my oddajemy może ,może nie, za 750 dmg.Potem czekamy 20 fantastycznych sekund krótkie 20.I znowu ……..i do garażu. Potem wg zacznie grzebać przy MM i będziemy widywać kwiatki i cuda.W stylu dzisiejszego MM.
Ps.Jednym słowem banda debili.ALe co tam przej…..mi premium a dają rozkaz i załogantkę którą mogą sobie wsadzić w swoje 4 litery.Firma w której pracują pajace,po której można się spodziewać wszystkiego.

Lukasz_111

“Fajna” zmiana – wyjedziesz oddasz strzal za 650 (bo tak pewnie bedzie losowalo) i musisz uciekac i liczyc ze przeciwnik bedzie tak glupi i na ciebie nie wyjedzie, bo jestes przez 17s bezbronny. I to ma byc TD do walki na krotkim dystansie. 263 z obecnym dzialem sprawdza sie o wiele lepiej z przeladowaniem 9s, bo mozna obronic sie przed kilkoma czolgami. A szacowana przyczyna snajpienia – za maly dmg na strzal – jest smieszna. 263 jest bardzo przyjemny na krotkim dystansie, wystarczy schowac dolna plyte za jakims gruzem i jestes niemal niesmiertelny, a nowe gowno bedzie mialo ****** wlaz i dach. Jak to wejdzie to ten TD pojdzie w odstawke, jak wiekszosc czolgow ktore kiedys byly dobre, a zostaly wyparte przez nowe lepsze zamienniki (IS-6, IS-7, Ob 268, FCM 50t, T34 itd…).

Karel

Czyli hyryda jagodki (pancerz) i grilla (mobilnosc) do walki w zwarciu. Mogli zrobić celność lepsza na te .36-38 chociaż i polepszyć rld żeby był na poziomie e4 chociaż

Dziwny Dywan

Czyli mam rozumieć że dycha nie będzie pasować do reszty. 9,8,7 mają mniejsze uszkodzenia,krótszy czas przeładowania lepszą mobilność (choć nie wiele). Lepiej zostawić tą linie tak jak jest

Wnerwiony gracz

Niech WG zostawi w spokoju 263 , mam na nim grubo ponad 1000 bitew i nie życzę sobie zamiany go na jakis shit … podobno wg chce od siebie odróżniać rożne dziesiątki ( np. 30b – leopard 1 ) , a 263 to jedyny td z takim dmg ( 550 ) i co ?! zamieniaja go na 268 z nadbudówka w tylnej czesci kadluba i daja dzialo z alfa 750

– czy oni w ogóle maja zamiar dac 263 jako 10 specjalna ( tak jak w przypadku , foch 155 – foch b , albo fv215b – s.conqueror … )

Uni

To nie jest koncert życzeń 😀

1 – średnio mi się chce wierzyć że masz 1k bitew 😉

2 – zalecam naukę czytania było powiedziane ze twój kochany td będzie 9 🙂

3 – jeżeli coś ci się nie podobna stwórz wątek na forum i daj linka

gordi84

dalej za duży reload