Polskie, drukowane wydanie komiksu oraz puzzle z World of Tanks i World of Warships, cz. II

Merlin Publishing stworzy puzzle World of Tanks i World od Warships
na licencji Wargaming oraz wyda oficjalny komiks po polsku
ze świata popularnych „czołgów”.

Jesienią w  ofercie Merlin Publishing pojawią się pierwsze na świecie oryginalne puzzle na licencji Wargaming prezentujące grafiki z kultowych gier MMO – World of Tanks oraz World of Warships. Kolekcji puzzli towarzyszyć będzie polska premiera komiksu „World of Tanks: Roll out” oryginalnie wydanej przez Dark Horse.

Puzzle licencyjne to nowa kategoria produktów w ofercie wydawnictwa. Współpraca z Wargaming oraz pozyskanie licencji na kultowe wśród graczy marki World of Tanks i World of Warships to ważne wydarzenie dla Merlin Publishing, które rozwija swoje portfolio o kolejne kategorie produktów oparte na mocnych i rozpoznawalnych markach ze świata gamingu i pop-kultury. Licencja na kolekcjonerskie puzzle Wargaming jest wyłączna i obejmuje Polskę oraz całą Europę.

World of Tanks (WoT) to znana na całym świecie gra MMO, w której gracze wykorzystują ponad 500 czołgów z różnych okresów historycznych i regionów świata. Drugą, popularną marką Wargaming jest World of Warships (WoWS), w której gracze mają do dyspozycji różnego rodzaju okręty, od pancerników, szybkich niszczycieli, po wymagające taktycznego myślenia lotniskowce i wszechstronne krążowniki. Obie gry to fenomen wśród projektów MMO skupiający gigantyczną i niezwykle aktywną społeczność. Puzzle są odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie graczy produktami komplementarnymi, do ich przygotowania wykorzystano niezwykle atrakcyjne sceny bitewne czy pojazdy wojskowe w otoczeniu malarskich scenerii.

Puzzle World of Tanks oraz World of Warships to pierwsze na świecie wydawnictwo tego typu oparte na licencji Wargaming. W kolekcji dostępnych będzie sześć wzorów, trzy z grafikami World of Tanks i trzy z World of Warships. Każdy z nich będzie składać się z 1000 elementów, a w opakowania będą wzbogacone o kolekcjonerski plakat o wymiarach 68 x 48 cm oraz kody do pobrania dodatkowej zawartości w grze.

W puzzlach z serii World of Tanks znajdzie się kod zaproszeniowy (tylko dla nowych graczy) na czołg T-127, miejsce parkingowe i 500 sztuk złota (dla wersji na PC) oraz bonusowy kod zaproszeniowy na 1 dzień konta premium (dla wersji na PC).

W trzech wzorach puzzli World of Warships znajdą się: kod bonusowy (dla zarejestrowanych już graczy) na flagi sygnałowe Equal Speed Charlie London (25), Hotel Yankee (25), India Bravo Terrathree (25), India X-Ray (25), India Delta (25), India Yankee 25), Juliet Charlie (25), Juliet Whiskey Unaone (25), Juliet Yankee Bissotwo (25), Mike Yankee Soxisix (25), November Echo Setteseven (25), November Foxtrot (25), Papa Papa (25), Sierra Mike (25), Victor Lima (25), Zulu (25), Zulu Hotel (25) oraz kod zaproszeniowy (tylko dla nowych graczy) na krążownik Emden, miejsce w porcie, oraz 3 dni konta premium.

Kolekcja puzzli World of Tanks składa się z następujących wzorów:

  • Puzzle World of Tanks. Wschód kontra zachód – niemiecki Tygrys mierzy się ze swoim radzieckim wrogiem.
  • Puzzle World of Tanks. Polowanie – dwa amerykańskie czołgi wykreślają z listy kolejnego przeciwnika.
  • Puzzle World of Tanks. Uważaj na siebie – nieostrożny Chaffee zostaje zaatakowany od tyłu.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Kolekcja puzzli Warships składa się z następujących wzorów:

  • Puzzle World of Warships. Gotowi do walki – wybierz swój okręt wojenny i przygotuj się do walki z wrogiem.
  • Puzzle World of Warships Niemieckie pancerniki – niemieckie pancerniki wypływają na otwarte morze.
  • Puzzle World of Warships Azjatyckie niszczyciele – starcie dwóch niszczycieli z Dalekiego Wschodu.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Uzupełnieniem kolekcji puzzli Wargaming jest komiks World of Tanks: Roll Out, który został stworzony przez legendę komiksu Gartha Ennisa (Kaznodzieja, Battlefields – Opowieści frontowe) i zilustrowany przez Carlosa Ezquerrę.  World of Tanks: Roll Out to 120 stron, pełnej napięcia opowieści wojennej zainspirowanej grą sieciową World of Tanks. Niedługo po lądowaniu aliantów w Normandii w głąb Francji rusza niesprawdzona załoga brytyjskiego czołgu. Wkrótce żołnierze odkrywają, że „Snakebite”, ich czołg Cromwell, znacząco różni się od innych tego typu maszyn. Aby przetrwać, operując na terenach łowieckich niemieckiej jednostki pancernej, Brytyjczycy będą potrzebowali zarówno szczęścia, jak i sprytu.

Drukowane wydanie obejmuje zeszyty nr 1-5 miniserii Dark Horse Comics World of Tanks: Roll Out. Za tłumaczenie komiksu odpowiedzialne jest studio Roboto, specjalizujące się w lokalizacji gier.

Komiks dostępny będzie w sprzedaży od 20 października w cenie 59,99 zł, a już teraz można zamówić go w przedsprzedaży wyłącznie na https://cdp.pl/world-of-tanks-roll-out-komiks.html

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Kolekcjonerskie puzzle World of Tanks oraz World of Warships dostępne będą w sprzedaży w rekomendowanej cenie 69,99 zł już od 10 listopada, a już teraz można zamówić je w przedsprzedaży wyłącznie na https://cdp.pl/puzzle-wargaming, również w atrakcyjnych zestawach.

Ź: Informacja Prasowa

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments