9.20.1 – nowy ranking osobisty oraz Sala chwały

Nowa odsłona “starej” oceny osobistej oraz Sala Chwały, zostaną zaimplementowane w wersji beta podczas wprowadzenia patcha 9.20.1. Więcej informacji powinno wkrótce pojawić się na oficjalnym portalu WoT i kanale YT.

Pierwsze informacje o wersji beta wyciekły ok. 2 tygodnie temu: klik.

Nowa Sala Chwały ma być zamiennikiem dotychczasowego Rankingu Ocen Osobistych. Głównymi założeniami nowego systemu rankingowego jest ujęcie tylko i wyłącznie bitew losowych oraz obliczanie statystyk dla każdego pojazdu osobno. Ogólna klasyfikacja gracza będzie obliczana na podstawie jego dokonań na każdym z pojazdów, jaki ma w garażu.

Do statystyk będzie brane pięć najważniejszych parametrów: procent przetrwanych bitew, uszkodzenia, uszkodzenia zablokowane przez pancerz, uszkodzenia po asyście oraz liczba zniszczonych czołgów. Co ciekawe każdy rodzaj pojazdu ma inny „główny” parametr, który jest dla niego najważniejszy np. LT (czołgi lekkie) opierają się na asyście, zaś SHT (czołgi super ciężkie) na odbitych obrażeniach. Klasyfikacja będzie aktualizowana regularnie, zaś przy każdej zmianie charakterystyk czy rebalansie, dane te będą brane pod uwagę podczas obliczeń naszego miejsca w rankingu.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
addept

Przeciwnicy XVM pewnie będą płakać i zgrzytać zębami. Statystyki na każdym czołgu z osobna, ustawiane indywidualnie dla każdego typu czołgu, uwzględniający również asysty na LT? Żegnaj WN8, witaj nowy rankingu od WG (o ile zostanie zrobiony z głową).

Anonimowo

no tak, bo “procent przetrwanych bitew” to najważniejszy współczynnik skilla
poza tym brak capa i decapa

addept

I tak zapowiada się to zdecydowanie lepiej niż obecny Wn8, który po prostu z każdym patchem i każdą zmianą się rozsypuje.

J-23 znów nadaje

Idea jest taka żeby ciągle mieszać, po to żeby nie było zastoju (znaczy się marazmu) raz się ujmie tu, a doda gdzie indzie, a innym razem odwrotnie i ciągle się coś dzieje.