Pancernik poziomu VII – King George V

 

King George V to okręt, od którego rozpoczyna się zmiana charakteru i funkcji brytyjskich pancerników! W porównaniu do swoich poprzedników jednostka wymaga zastosowania innych taktyk i odgrywa inne role w bitwie.

 

 

Wcześniejsze okręty nastawione są na walkę w zwarciu, natomiast King George V najskuteczniejszy jest na średnich i dalekich dystansach. Groźna prędkość wylotowa pocisków umożliwia mu walkę z oddalonymi celami, a samolot zwiadowczy poprawia zasięg i celność ognia, a także zapewnia lepszy punkt widzenia podczas obserwacji celu.

Co więcej, King George V zyskuje jeszcze jedną, raczej nieoczekiwaną przewagę – dobrą zdolność ukrywania się (jak na pancernik). W wielu sytuacjach bojowych może ono pomóc Wam uniknąć niepożądanej wymiany ognia lub zaskoczyć przeciwnika.

Uzbrojenie:

  • Dziesięć dział kalibru 356 mm. Zasięg ognia: 18,15 km (do 16,5 km w podstawowej konfiguracji); czas przeładowania: 25 sekund.
  • Punkty wytrzymałości: 60 500 (53 900 w podstawowej konfiguracji). Wykrywalność z morza: 14,58 km. Prędkość maksymalna: 28 węzłów (26,6 węzła w podstawowej konfiguracji). Promień skrętu: 790 metrów. Czas przestawienia steru: 15 sekund (21 sekund).

Główne cele:

  • Krążowniki
  • Niszczyciele

Co robić…

  • Zadawajcie uszkodzenia krążownikom i niszczycielom przeciwnika. Jak w przypadku innych okrętów tej gałęzi, King George V korzysta ze zwiększonych uszkodzeń i penetracji pocisków odłamkowo-burzących.

…i czego nie robić

  • Nie wystawiajcie burt okrętu na wrogi ostrzał.
  • Nie wchodźcie w walkę w zwarciu z pancernikami przeciwnika.

 

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments