vBAddict zostaje zamknięte

vBAddict, jedna z najbardziej lubianych przez graczy strona o statystykach kont World of Tanks zostaje zamknięta. Serwis będzie aktywny jeszcze do końca września a potem zniknie z sieci. Powodem jest brak czasu autora serwisu na ciągłe aktualizacje strony, zwłaszcza że on sam zaprzestał gry w World of Tanks dobre trzy lata temu :). Jak napisał w oficjalnym oświadczeniu na forum serwisu:

Było lato 2011 roku, kiedy zdecydowałem się utworzyć witrynę poświęconą statystykom graczy WoT. Od tego czasu strona rozwijała się i była źródłem informacji o danych, których nie można było znaleźć nigdzie indziej.

Nie gram w WoT od prawie trzech lat. Od prawie dwóch lat walczę ze sobą, aby utrzymać witrynę. Wymaga to ogromnej ilości czasu, aby nadążyć za aktualizacjami WoT. W ostatnich miesiącach nie zawsze go miałem, aktualizacja strony była często opóźniana. Dodatkowo (ale nie głównie!) kwoty darowizn i przychodów z banerów nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Krótko mówiąc, zrezygnuję z tego. Witryna będzie dostępna przez co najmniej kilka tygodni. Pod koniec września vBAddict zostanie zamknięty.

Dziękuję wszystkim darczyńcom i wszystkim weteranom, którzy byli ze mną i motywowali każdego dnia.

vBAddict, prócz standardowych danych o statystykach graczy, posiada również informacje, które ciężko znaleźć nawet na oficjalnej stronie WoT. Są to dane na temat zarobków czołgów, częstości używania danych maszyn czy porównanie konkretnych parametrów czołgów.

źródło: forum vBAddict

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bruno

To niestety tylko potwierdza to, że chcąc mieć wszystko za darmo ludzie nie doceniają takich twórców. I tak podziwiam tego Pana za wytrwałość przez te trzy ostatnie lata.

BabciaKrzyczyToMuszęObieraćZiemniaki

Niech WG stworzy taką stronkę.

Snajper

Dajcie znać temu koledze z Vbaddict że może mógłby przekazać komuś dowództwo?

ja

hmmm
jezeli koles od vbaddict sobie odpusci
to nastapi wielki problem ze wszystkimi modami “statystykowymi”
to wlasnie koles od vbaddict stworzyl parser do wyciagania danych z dossiera
to dzieki statystykom zbieranym przez vbaddict powstal wn8
ale nie tylko wn8, takze
tankinspector, wotnumbers, wotreplayanalyzer i wiele innych
szkoda 🙁

Graczwota

Zna ktos inna chociaz w czesci posiadajaca tak dokladne statystyki strone?

Anonimowo

Tak znam wot life com

WoW

Wielka szkoda.
I gdzie teraz będę podglądać jakie wyposażenie na danym tanku wożą fiiolety?

Majzownik

Stabilizator, dosyłacz, optyka. W tej kolejności.

Anonimowo

siata i lorneta zestaw fioleta