Army Games 2017 zaczną się w ten weekend!

Jak co roku w Rosji odbędą się International Army Games, czyli zawody dla najlepszych ekip żołnierskich oraz ich wojskowych maszyn. Tegoroczne zmagania odbędą się między 29 lipca, a 12 sierpnia na kilku poligonach wojskowych w Rosji, Chinach i Kazachstanie, zaś żołnierze wezmą udział w sześciu konkurencjach:

  1. Tank Biathlon – konkurencja przeznaczona dla czołgów i ich załóg, składająca się z trzech faz. W fazie pierwszej ekipy muszą jak najszybciej indywidualnie pokonać tor przeszkód swoimi maszynami. Do zrobienia są trzy okrążenia (każde około 8km), zaś poszczególne pętle są urozmaicane dodatkowymi zadaniami, jak np. strzelanie do celu. Faza druga to ponownie wyścigi po torze przeszkód, lecz udział weźmie tylko 12 drużyn, które uzyskały najlepszy czas w fazie pierwszej. Faza trzecia to ścisły finał – do zmagań przystąpią 4 drużyny. Pojazdy, jakie będą brały udział w wyścigach to czołgi T-72.
  2. Surovova Attack – konkurencja bliźniaczo podobna do “Czołgowego biatlonu” z tą różnicą, że do dyspozycji żołnierze będą mieli BWP-2 – radziecki bojowy wóz piechoty.
  3. Sniper Frontire – zmagania przeznaczone dla jednostek snajperskich, składające się z trzech faz: konkurencji indywidualnej, zmagań w parach oraz wyścigu. W każdej fazie zawodnicy będą musieli pokonać dany dystans, przy okazji “zdejmują” wyznaczone cele. Do dyspozycji snajperom zostaną oddane: karabin SVD 7.62mm z wizjerem dziennym i nocnym, pistolet Makarov oraz granaty treningowe RGD-5.
  4. Aviadarts – konkurencja dla pilotów, którzy będą musieli wykrzesać z siebie jak najwięcej podczas pokonywania torów przeszkód oraz wykonywaniu określonych akrobacji. Zmagania składają się z dwóch faz: lot po wyznaczonej trasie oraz atakowania celów naziemnych. Do dyspozycji piloci będą mieli szereg maszyn, w zależności od zadania. Na liście znajdują się takie samoloty, jak: Su-27, Su-30, MiG-29, Il-76 czy Ka-52.
  5. Airborne Platoon – wielozadaniowa konkurencja dla jednostek piechoty. W jej skład wchodzą zmagania przy użyciu pojazdów bojowych, wyskok na spadochronie do celu czy wojenny marsz. Do użycia żołnierze dostaną ponownie pojazd BWP-2 (z możliwością zamiany na BTR-82 lub BTR-80), system spadochronowy D-10 oraz systemy spadochronowe Arbalet.
  6. Seaborne Assault – konkurencja dla jednostek wodnych-lądowo. Składać się będzie z trzech faz: tor przeszkód, tor survivalowy (tor przeszkód urozmaicony o strzelanie i eliminacje celów) oraz wyścig. Do dyspozycji żołnierzy zostanie oddany rosyjski transporter opancerzony BTR-80 APC.

Warto wspomnieć, że zmagania International Army Games są jednym z ważniejszych wydarzeń “sportowych” u naszych sąsiadów, stąd w telewizji można obejrzeć nawet transmisje z poszczególnych dyscyplin. Jeżeli Was zainteresował ten specyficzny rodzaj zawodów, zapraszamy na oficjalną stronę eventu.

Warto nadmienić, że firma Wargaming jest jednym ze sponsorów zarówno armii rosyjskiej, jak i całego wydarzenia transmitowanego w rosyjskiej telewizji państwowej.

(loga na błotnikach)

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spider

“… dla jednostek wodnych-lądowo.” WTF?!

Grzybek

amfibia czy jak tam to się pisze czyli czołg co może pływać tak jak statek podwodny tog w wocie

ja

firma Wargaming jest jednym ze sponsorów […] armii rosyjskiej…

WYDAŁO SIĘ!!!

1234567890

Jakie państwa biorą w tym udział?

dj_media

Rosja, Kazachstan, Chiny być może jeszcze coś z bloku wschodniego