Zepsuty matchmaker

Krótka konkluzja odnośnie losowań w plutonach. Bardzo jestem ciekaw stanowiska deweloperów w tym temacie. Co Wy sądzicie o nowych losowaniach? 😉

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
25 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MarudnyCelebryta

od 2 patch jest MM plutonów jest zmodyfikowany, wcześniej był przegięty w drugą stronę
MM jest wieloaspektowy, zmiennych używanych przez serwer jest całkiem dużo
1. czy to pierwsza bitwa na danym czołgu (modyfikator wymuszający tier tożsamy z tym jakim jedziemy jako top) – (plutony wyłączają modyfikator)
2. w bitwach 2-4 modyfikator poprawiający nasze losowania, ale nie dający zbyt dużych szans na top – (plutony wyłączają modyfikator)
3. po 2 dniach katastrofy przegranych bitew MM oddaje co zabrał, podobnie przy rewelacji powyżej 65% przez 2 dni z rzędu na 3 dzień modyfikator będzie starał się zabrać to co wcześniej dał
tych punktów zostało jeszcze dużo, ale to dla mych klanowiczów sorry…

robertunio

To jest zabezpieczenie przed rzeznickimi plutonami i tyle.

jimbol4444

A no tak, bo jak grasz dobrze i do tego z kolegami to musi być kara. Bezbłędna logika.

Kociak

MM jest zepsuty bo automatycznie grasz plutonem w trybie trudnym. (TT) Walka w topce raz na 10 losowań.

JA

Multi marzy o tym by być na topce plutonem trzyosobowym w systemie 3-5-7, a jak nie to jest się mięsem armatnim?

Nie daje rady w równej drużynie, musi mieć podwójną przewagę – topka i pluton…

🙂

Ryba

Tylko nie ten profeska YT, a zapłaciliście mu 4 złote za zrobienie artykułu na stronie? 😛 Jak słyszę jego albo QB to mnie zaczyna mdlić i zaczynam rzygać na tęczowo.

Grzybek

z tego co mówi Multi od 13 minuty można wywnioskować że gracz w Wocie musi się męczyć z samą grą…. i ma racje

qd

chcesz plutonem na topke trafiac w 357? powodzenia. jak zwykle nie zrabane tylko placz ze sie nie zrozumialo -_-” jaki kraj tacy jutuberzy.

Anon

A niby czemu w 3-5-7 miał by nie trafić pluton 3 graczy na top? Co w tym złego?
Poza tym już pal licho tą topkę. Fajnie jakby chociaż w środku stawki się grało częściej jak rzadziej a tak nie jest. Ja praktycznie wcale nie gram w plutonach bo to idiotyzm. Żebym VIII premium musiał walczyć z IX i X!? Bzdura. VIII zwłaszcza premium przy takiej bazie graczy powinny grać wyłącznie +1 każda. I nie pieprzcie głupot że nagle defendery by wygrywały mecze bo to nie prawda. Wcale nie są ona jakoś przesadnie *********, zwłaszcza że w większości grają nimi retardy. Liberte grając nie mam za wielu problemów z przeciętnym Defenderem.

321szymo321

Właśnie a przecież mm mógłby dać po drugiej stronie też pluton na top :/

dsgv

To, że nowy MM to dramat, to jedno. Ale jeśli w losowaniu 3-5-7 trzyosobowy pluton miałby być losowany na topie, to byłaby to monstrualna patologia.

ja

to jeszcze nie wszystko
9.19.1 zrypał jeszcze dobór pojazdów w drużynach
zobaczcie sobie składy w waszych drużynach
dla przykładu jeden team ma 2 tedeki t8 i 1 tedeka t7, a drugie 1 tedeka t8 i 2 tedeki t7
już nic nie mówię o czołgach ciężkich i średnich, które to podobno miały być brane pod uwagę, także na topowym tierze, a nie są obecnie nawet na niskim i średnim

40k

Koleś ma zapłon…

Hehe

Brawo, odkryłeś Ameryke! Nikt inny się nie połapał że MM się zrypał w plutonach.

Janek

Przecież w nowym systemie jeżeli 40% bitew jest w proporcji 3-5-7 to jest to statystycznie niemożliwe, żeby pluton składający się z trzech graczy był losowany na topkę częściej. Jedyny przypadek, żeby to nastąpiło jest wtedy gdy mm zgrupuje 12 pojazdów z dwóch dolnych tierów i akurat brakuje mu dokładnie trzech z top tieru i to jeszcze takiego typu, jak macie w plutonie. Granie TDkami jeszcze potęguje ten efekt. To nie żaden spisek tylko czysta statystyka.

Midnight

dodam że musi być jeszcze jeden warunek. Ilość graczy w kolejce oraz na serwerze. Pamiętajmy ze losuje nam osoby z kolejki, im bardziej byśmy chcieli idealne mm to wydłużyło by czas czekania na bitwe (już słyszę te lamety “OMG ileż można czekać na grę, WG to **** itp “)

Antek

Ja pisalem go WG odnosnie zlych losowan (moj przypadek 40 bitew na cdc i ani razu nie wylosowali mnie w top 3 ) odp WG mnie troche zaskoczyla poza belkotem opisujacym zasady losowania MM na koniec napisali cyt.:” Losowania zaleza od tieru pojazdu typu pojazdu i tieru gracza. ” Nie pytajcie mnie co to jest tier gracza bo wg mi nie napisalo i zamkneli zgloszenie.

Bruno

mm podobno bierze pod uwagę ocenę osobistą graczy. to jest pewnie ten tier gracza.

Może i gadam głupoty...

Oficjalnie nie bierze oceny gracza (choć nie zdziwiłbym się, gdyby było inaczej i brało ocenę, WR, czy okazane ‘wsparcie’ firmie).

http://wiki.wargaming.net/en/Matchmaker_(WoT)

1234567890

Od ostatniego patcha nie tykam nic poniżej 9 na randomie i 8 na twierdzy. Grałem nową linią i po zakupie 7 sobie odpuściłem, po prostu się nie da i jeszcze stockowym.

Po1nter

MM ssie strasznie. W plutonach czy bez ssie. Zwłaszcza na VIII. 3h grania na streamie plutonem VIII i ani razu meczu na swoich tierach. Już nie mówiąc i grze na topce. Zmieniliśmy tier na VI i tu już dię trafiło parę meczy na VI czy VII z przewagą VIII ale chociaż trafiły się mecze z samymi VI a nawet parę razy na topce.

Tomek

Pisałem o tym w dyskusji patcha 9.18, 9.19 ale mają to w *****..

pawelstani

Jak to WG ,widzisz WG mówi że słucha graczy a mają ich gdzieś .

aleniunie

mimi, co za niunie z was
to nie jest tak ze sobie wlacza kod i juz naprawione
troche rezerwy panie, dajcie im troche czasu

Anonimowo

jakoś błąd z 1 osobowym plutonem mogli w ciągu dnia naprawić to co za problem z tym?