Zakupy u nieautoryzowanych dostawców

guest
23 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
on

Słuchajcie, a na czym polega w ogóle ten motyw z allegro, że goście mają po 300 aukcji z 5000 golda? Skąd ci ludzie to biorą?

Komix

Prościej:
Jak dasz komuś kasę, żeby Ci kupił fajki, to on może tę kasę wziąć i nic Ci nie kupić 🙂

Ładny przykład ale może troszkę inaczej.
Daje komuś kasę na fajki i przynosi mi te fajki ja mówię super i pale… później okazuje się ze on nie kupił tylko ukradł te fajki to co ja go do kradzieży i kombinowania namawiam? Ja mam za jego kradzież odpowiadać? Absurd. ..

Kruku_[HAXY]

Tjaa. 200 zł za pikselowy czołg to przeginka totalna. Konto premium to jeszcze jakoś ujdzie, ale gold? Ceny dla polski (bo podawane w euro) są zdecydowanie za wysokie. Niemiec zarobi 2000€ i kupi Löwe za 50€, konto premium za 10€, 2500 gold 10€. Zostaje mu 1930€.

Polak zarobi 2000zł. Kupi Löwe za 200zł, konto premium za 45zł i golda też za 45zł i zostaje mu 1710zł… gdzie tu sprawiedliwość?

Nie dziwota, że szukamy taniej bo WG nas oskubuje…

Bruno

niestety lub stety korzystamy z tego samego serwera co niemcy czy francuzi. wyobraź sobie oburzenie innych krajów, gdyby ceny były zależne od konkretnego kraju. Taki niemiec wchodziłby na polską wersję wota, zeby sobie cos kupic w sklepie taniej. PL musiałaby mieć swój własny serwer, ze swoimi cenami. Niestety pozostaje płacić za wirtualne zabawki jak za zboże lub kombinować korzystając np z alledrogo. Sam korzystam od wielu lat tylko z alledrogo i na razie wszystko było ok, no poza wpadką że otrzymane kody bonusowe nie zadziałały, wg chciało skan kodów aby dodać zawartość manualnie, ale sprzedawca zamilkł na wieki…

Adhd

Chcieli unii, maja unie!
Wspólny rynek do czegoś zobowiązuje

Ja

Schemat na tani gold jest banalny i w 100% legalny.
Mam firme, kupuje na nia doladowanie orange za 200zł (dostaje 15% gratis, mam 230zł).
200 x .059 = 118zł (odliczam od ceny zakupu 18% podatku i 23% vat, czyli razem odpada mi 49% i place za doładowanie realnie 59% ceny, czyli za 118zł, mam na koncie 230zł.

Teraz policzcie sobie sami za ile można sprzedawać doładowania i nadal wyjść na plus 🙂

Ja

oczywiscie odpada mi 41 a nie 49% 😉 policzylem dobrze, napisalem zle

Ja

doładowanie Orange 🙂 Mam wpisany numer jako firmowy.
Fakt, że nie mogę przeginać z rachunkami, bo nie jest to przedmiot mojej działalności, ale na własny użytek mogę spokojnie kupować za pół ceny premkę i czołg co miesiąc za pół ceny.
Pewnie gdybym poszerzeył działalność, to mógłbym spokojnie handlować goldem.

Ale nie w tym rzecz – chciałem jedynie pokazać, że tani gold jest zazwyczaj jak najbardziej legalny i z dobrym sprzedawcą nie ma powodów do obaw.

Adhd

Na fakturze ma “doładowanie Orange 200pln”. Na co wyda te pieniądze z telefonu już nie musi przedstawiać. Rozliczył się już kupując kartę. Gdyby sie przyczepili ze dużo wydajesz na rozmowy( wątpię) można powiedzieć, ze zamawiasz towary czy coś za granica i koszty są ogromne

GG

A co masz na fakturze, że wrzucasz w koszty?
pzdr

Kruku_[HAXY]

Za 118 zł masz 12440 golda dobry deal. Tylko jak to potem wyjaśnić w sprawozdaniu…

TWOJA ŚFINIA :)

Co jesli WG te złoto sprzedawalo a później blokowało konta? Oplata pobrana dwa razy

GTX

1.od cb jako gracza – tak
– bo płacisz oszustowi a potem WG by odzyskac konto. Dlaczego? – bo oszust wycofuje płatność a ty dalej masz golda na koncie – konto zostaje zablokowane ponieważ “nie zapłaciłeś” za golda

2.dla WG tylko raz

Dawbra

Mu chodzilo ze robili wala na alegro sprzedali zloto wycofali transakcje i kazali za to znowu placic bo ci wcisneli klamstwo ze to nie od nich i ze tak nie wolno.
Dobra teroia spiskowa ale WG jest za głupie by tak zrobić!:D

Ano

Daqu dla mnie też jest legalnym pośrednikiem takim jak np Oryndż, ale ma mniejszą od nich marże/dodatkowe inne profity. WG nawet nie wie, że dana transakcja odbyła się przez pośrednika – oni rozliczają się z operatorem. O ile pośrednik nie wywinie numeru to jest legal. Nacisk WG na własny sklep to tylko zwiększanie własnych dochodów – nie muszą się dzielić z pośrednikiem. Dla płatności mobilnych dostają tyle samo kasy z Daqu i bez Daqu.

Anon

Dokładnie. Jak do tej pory wszystko kupiłem u Daqu i zdaję sobie sprawę że robię to na własne ryzyko. Jednak wszystkie potwierdzenia jakie dostaje na maila są w kwotach wargamingowego sklepu. Oni dostają tyle ile sobie życzą, ja płacę w końcu normalną sumę a nie te ich absurdalne ceny. Wilk syty i owca cała.

Daqu polecam z całego serca. Zaoszczędziłem już jakieś 300zł.

Tdrax

Kupuje na allegro od 3 lat nie mam problemu z tym. Gdyby wg dało normalne ceny wtedy gracze by nie szukali rzeczy po taniosci

Bruno

Szukaliby, bo na allegro byłoby i tak taniej przy płatnościach orange.

maszynypancerne

NIE KUPOWAĆ ZŁOTA NIGDZIE POZA SKLEPEM WG! KOŃCZY SIĘ TO ŹLE I NIE WYGRACIE! Jeśli chodzi o konsole to można sobie zdrapkę kupić w powiedzmy koronach czeskich za 200zł i za to 200zł kupić sobie 25k golda, normalnie wychodzi 400zł, innych rzeczy nie próbujcie.

Bruno

ja od 2013 roku tylko allegro – oczywiście sprawdzeni sprzedawcy z opcją płatności orange. W życiu bym nie dał tyle kasy co chce wg w sklepie.

meqqex

Jeżeli już to jak udowodnione zostanie powierzenie pieniędzy? Czyli każdy kto daje prezent otrzymuje kasę od obdarowanego… toż to absurd. To czemu sam sobie nie kupię… ? Regulamin regulaminem który można podważyć bo jest jeszcze coś ponad regulaminem czyli KC i KK 😉 a wiem co mówię. Po za tym wszystko zależy od “kwoty” sporu itp.

Ja wiem jedno otrzymuję gold z legalnego źródła jako samodzielny zakup 🙂 mój kesz moja sprawa na co wydaję 🙂

Lucy

KC i KK? Ja bym powiedział jeszcze szerzej. Prawo prywatne międzynarodowe.

dsgv

Wypalać złodziejstwo rozpalonym żelazem.