Strv S1 – cichy nerf, cz. III

Chyba już po raz ostatni poruszamy ten temat. Koledzy z WoT Express postanowili wytknąć kilka błędów firmie Wargaming. WG na oficjalnej stronie WoT podało 2 newsy o Strv S1. Niemniej nie dość, że nie przyznali się do pomyłki, to jeszcze odcięli się od wszystkiego, od czego tylko można było…

 1. Na początek popatrzmy na post do graczy anglojęzycznych – tamtejszy oddział dał normalną odpowiedź i przyznał się do części błędów.

Co się zaś tyczy czasu przejścia z trybu ostrzału do trybu przemieszczania:
Od momentu umieszczenia czołgu w grze w patchu 9.17.1, czas przejścia był określony na 1,25 s w garażu. W czasie bitwy mogliście jednak zobaczyć bardziej precyzyjną cyfrę – 1,3. W patchu 9.19 zdecydowaliśmy się poprawić ten błąd, ale – niestety – nie powiadomiliśmy was o tym.

2. Wychodzi na to, że kłamiecie graczom w twarz, z premedytacją umieszczając na oficjalnym portalu i na sieciach społecznościowych inne specyfikacje pojazdów — co jest nowością w sprzedaży. Lepsza specyfikacja na portalu – a inna w grze? Jak to?

Update: chłopaki z WG szybko się uwinęli i usunęli dane z portalu RU. Ale screeny już krążą po sieci.
 
3. WG odpiera zarzuty Amway921 (rosyjski YT), że sprzedaż maszyny zaczęła się 27 marca 2017 r., a w rzeczywistości rozpoczęła się 28 marca. Twórcy pewnie zapomnieli, albo nie wiedzą, że w noc z 27 na 28 marca wyszedł mikropatch, który całkowicie zdezaktualizował informacje od Amway’a – przynajmniej w zakresie analiz tego błędu.
 
4. Czy te analizy w ogóle były prowadzone? Podobne błędy pojawiały się na innych szwedzkich maszynach – UDES 03, Strv 103-0. Ale o tym WG milczy zupełnie.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

5. Przyczyna? Niedbalstwo. Zwykłe niedbalstwo mińskiego developera. W czym rzecz?
Twórcy bronili się za pomocą filmu youtubera Sn1p3r90, który zrobił jedną próbę na dwóch przykładach. Gdzie tu niedbalstwo? Tu – inny rosyjski youtuber przeprowadził samodzielnie naprawdę długie próby niezależnie od WG. Czy etatowi testerzy nie potrafili sami ich zrobić (link do weryfikacji problemu przez gracza: KLIK).
 
KotMulder, na podstawie analizy ilościowej doszedł do następującego wniosku:
W patchu 9.19 prześwietni programiści wszystkim szwedzkim niszczarkom które posiadają tryb ostrzału, wepchnęli w ten tryb wartości manewrowości i oporów gruntu takie same jak w trybie przemieszczania się.
I dlatego S1 i UDES, które w trybie ostrzału mają lepszą manewrowość i mniejsze opory gruntu – zostały de facto znerfione.
 
Wniosek: mamy tu do czynienia z najzwyklejszym w świecie partactwem i pomyłką w patchu 9.19. Nie było żadnego planowanego, ani ukrytego nerfa tych czołgów, pomiędzy patchem 9.17.1 i 9.19 wyszedł patch pośredni 9.18, który przywrócił starą specyfikację pojazdów. Możliwe, że błąd został wprowadzony którymś z wcześniejszych mikropatchy, było ich sporo. Mamy do czynienia z banalnym błędem naszego kochanego WG, która przypadkiem objął praktycznie całą linię szwedzkich niszczarek (w trybie ostrzału).
 
P.S: Tak, wciąż pamiętamy historię z T26E5, która nie wyszła poza forum WG na szczęście.
TY Trank! 😉

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pepe

Dlatego nic nie należy od tej hmm… FIRMY , nabywać.
Dają za darmo ok, za piniondz już nie ok.

fortepian elo

Nie od dziś wiadomo, że WG to kłamliwe i leniwe kur*y, które nie dbają w należyty sposób o swój produkt jak i o klientów. Dobrze, że takie informacje są ujawniane.
Jak już chcą nerfić te OP premki stworzone dla żółtych ciot (i niżej), którzy kupują je by być sztucznie lepszymi (choć i tak ssą), statretardów, czy dla innych gówien to niech robią to w otwarty sposób.

Tomasz Sh4dow Budzyński

Do mamy też się tak wyrażasz? Szokuje mnie brak kultury u dzieci. Jak już skończysz gimnazjum, to może ogarniesz jak działa świat i że życie nie jest sprawiedliwe.
A jeśli nie jesteś uczniem tylko “dorosłym” to oznacza tylko to, że jesteś zwyczajnym burakiem

fortepian elo

Boli Cię **** za słówka prawdy, żółta cioto?
Aahahahhaha

Midnight

Nie kumam. Wg to też ludzie mogą się mylić. Poza tym to Ich gra, mogą sobie robić z nią co chcą. nie podoba się nie gracie!!! Mniej płaczków w grze, lepiej dla reszty co chcą się cieszyć gra i coś dokonać…….

Pasjonat

T26e5 od niego wyszła afera i możliwość zamiany z powiecmy przenośnie pedalskiego malowania na bardziej realistyczny wojskowy gdzie na początku byłeś na nie skazamy a potem dali do kupna bez tego malowania

jajek92

aha czyli jeśli uważasz że czołg unikatowy powinien mieć normalne malowanie t sam jesteś pedałem podobnie jak twoi ojcowie… używaj innych wyrażeń bo wielu innym osobom się podoba czołg w malowaniu patriota a z twojej wypowiedzi wynika że te właśnie osoby są pedałami… Ehhhh te nie myślące dzieci w internetach

P.S i kup sobie słownik: powiecmy powiecmy powiecmy powiecmy powiecmy powiecmy powiecmy powiecmy powiecmy powiecmy powiecmy.

RexThemAll

A ty Jajek łap garść przecinków i kropek: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,…………………………………..
Używaj tam gdzie trzeba, skoro jesteś takim gramatycznym nazistą.

Samo malowanie Patriota i innych Liberte też uważam za głupie, na poziomie czołgów z anime. Przecież camo u niego powinno być za taką kolorystyczną ekstrawagancję ujemne. No, chyba że Patriot trafi do niebiesko-czerwonego lasu w gwiazdki, wtedy nie będzie widoczny z 20 kilometrów.

ssak1704

Taa, to najlepiej walnijmy wszystkie premiumy lakierobejcą i stwórzmy następną debilną edycję Black, albo też dajmy im surykatkę na wieży, to wtedy będą unikalne…

jedebm

O jaką historie z t26e5 chodzi?

matysapbt

Podłączam się do pytania. Ktoś, coś ?

f

nie wiem

paulos237

dzięki za odpowiedź

Ziqe

Słowo przepraszam jeszcze nikogo nie skrzywdzilo, ale ile wnioslo pozytywnego do relacji… Jak widac, pewne osoby z dzialu PR dalej tego nie wiedza, a szkoda.