Gracze WoT Blitz chcą polskiej flagi dla Rudego

Ostatnio w pecetowej wersji World of Tanks pojawiła się informacja o pierwszym polskim pojeździe w grze, jak i o przygotowaniach samego drzewka Biało-Czerwonych. Co ciekawe, nie tylko na “piecyki” gracze chcą polskich akcentów. Od dłuższego czasu na forum mobilnej wersji WoT – World of Tanks Blitz, trwa zacięta dyskusja na temat czołgu T-34-85 “Rudy”, a dokładnie o fladze, która widnieje na tle wspomnianej maszyny. Polska społeczność mocno naciska na twórców gry, by ową flagę zmienić na barwy Polski.

O całej sprawie napisał nam Mieszko, gracz WoT Blitz, który również udziela się w temacie “Rudego”:

Dyskutujemy z WG czy nie dałoby się zmienić flagi w tle “Rudego”. Podajemy wiele argumentów: że “Rudy” to nazwa własna, że polski serial, że polscy aktorzy, że jest taka zasada że“ czołg należy do tego kraju, którego oznaczenia nosi, a na “Rudym” widnieje polski orzeł i wiele innych, ale WG nic w tej sprawie nie robi. (…) gracze, którzy są przeciwni tej zmianie stwierdzili, że dla jednego czołgu WG flagi zmieniać na pewno nie będzie, ale patrząc na  WoWS, gdzie jedyny polski statek ma rodzimą flagę, to jednak się da. Rozmawialiśmy z wieloma osobami, dostaliśmy wsparcie z zagranicy. Mamy pomysły co i jak, ale WG raczej nie chce tego słuchać. Chcemy żeby było głośniej o całej tej sprawie. Rudy to kawałek Polskiej kultury!

Temat na forum Blitz założył GWT44, ale obecnie ilość wypowiadających się tam osób sprawia, że trudno znaleźć prekursora całej sprawy. Wątek zdobył już ponad 15 tysięcy wyświetleń, co jak na forum społeczności Blitz jest osiągnięciem znacznym. W samej ankiecie dotyczącej Rudego, która znajduje się w tym temacie, prawie wszyscy udzielili odpowiedzi, że chcą polskiej flagi na tle T-34-85 “Rudy”. Temat wypłynął nawet na szersze wody – na forum anglojęzyczne. Tam również ludzie mocno się podzielili, głównie jednak z powodu braku zrozumienia znaczenia “Rudego” dla polskiej historii.

Po kliknięciu w zdjęcie wyskakuje okienko z fotkami w dużym rozmiarze.

Samo WG również zabrało głos w sprawie. Studio rozumie argumenty polskiej społeczności, ale dla nich sprawa jest jasna – zmiana nacji na chwilę obecną jest niemożliwa, gdyż pojazd kupili gracze, którzy chcą na nim trenować sowieckie załogi. W odpowiedzi na forum pojawił się szereg rozwiązań, jakie można zastosować. Jednym z nich jest wybór gracza podczas zakupu czołgu, czy chce dołączyć wspominaną maszynę do nacji radzieckiej czy polskiej. Innym przykładem jest po prostu zmiana samej flagi, ale by możliwość szkolenia załogi radzieckiej na czołgu pozostała.

Walka o “Rudego” nadal trwa – obecnie piłeczka leży po stronie Wargaming. Warto dodać, że w wersji PC szykowany jest właśnie mini-maraton na czołg T-34-85M, który może być związany z tym, że pecetowy “Rudy” ma przeskoczyć do polskiej nacji. Więc pytanie brzmi: czy da się?

źródło:
Forum WoT Blitz
Wątek na angielskojęzycznym forum

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mw

Nierozumiem niektórych ludzi którzy twierdzą jacy tą są dobrzy z historii a nie mogą pojąć jednej sprawy że nie chodzi nam o to Aby zmienić flagę t 34 85 z radzieckiego drzewka technologicznego a naszego rudego z serialu czterej pancerni i pies. A z resztą jest to czołg premium.A niech taki znawca historii jak jolo wypowie się czy np tetrarch to czołg radziecki(de facto właśnie w tych barwach występuje w grze.

Jolo

Nastepne tlumany chca na ruskim czolgu Polska flage. Pokaz mi Polskie konstrukcje czolgu z ktorych niby te drzewko zrobicie. Nie ma wszystkie czolgi budowane na czyjejs konstrukcji. Zaraz na T55a beda wolac polska flage jakas kpina. Do szkoly tumany na historie albo do doktora google.

Fx60

Co do tych załog mogliby zrobic pierwszy czołg który by mógł miec i sowiecką załoge i polską (wzamian za te wieloletnie “obiecanki cacanki” z wprowadzaniem polskich czolgow)

69kotek1988

Np w Statki dali statek BŁYSKAWICA jak kojarzę i jest Nacja POLSKA oddrazu jeden statek Premium na dodatek za ileś dublonów. Ale jest a tu ci się dziej spór o OCZYWISTOŚĆ >>?? według mnie ??

Tajfun403

Nie statek, tylko okręt.
Co do sprawy, pisałem już na forum i powtórzę tutaj: sierp i młot na fladze Rudego to obraza naszego narodu. Mam nadzieję, że po nagłośnieniu WG w końcu coś zrobi.

69kotek1988

Ja uważam po co Dali czołgo o Korzeniach POLSKICH i oznaczyli go jak RUDY i dali w drzewko sowieckie skoro mimo iż to konstrukcja Sowiecka ma też znaczenie historyczne w pewien sposób dla POLSKI o oznaczeniu Rudy !! Powinni stworzyć od samego początku jedną gałąź Polską z Rudym i potem ja budować na inne czołgi a teraz głupi spór o Rudego pojawia się. Według mnie Wargaming podszedł do tematu niepoważnie….