Bitwy rankingowe: Wydłużony Prime-Time i FAQ

Oficjalnie z portalu WoT 😉


Otrzymaliśmy Wasze opinie i uwagi o zbyt krótkich przedziałach czasowych, w których dostępny jest tryb bitw rankingowych. W odpowiedzi przedłużamy Prime-Time bitw rankingowych o dwie godziny w dni powszednie.

Nowy Prime-Time: codziennie od 18:00 do 24:00.

A teraz czas na garść pytań i odpowiedzi. Mamy nadzieję, że dzięki nim rozwiejemy kilka często pojawiających się wątpliwości.

Etap 1 skończył się i zostałem „usunięty” z grona liderów sezonu. Czy jest to zamierzone?

Tak. System działa następująco: w każdym nowym etapie musisz zdobyć więcej punktów rankingowych, by wejść do grona liderów sezonu.

  • Etap 1: 2 punkty.
  • Etap 2: 6 punktów.
  • Etap 3: 10 punktów.
  • Etap 4: 16 punktów.

Jeśli nie zdobyłeś wymaganej liczby punktów rankingowych do momentu rozpoczęcia nowego etapu, zostajesz czasowo usunięty z klasyfikacji. Wszystkie punkty rankingowe są sumowane pod koniec sezonu.

Jak mogę znowu zostać liderem sezonu?

Aby zostać liderem sezonu w etapie 1, musisz zdobyć co najmniej 2 punkty rankingowe. Etap drugi już się zaczął i, aby być jednym z liderów sezonu, powinieneś zdobyć co najmniej 6 punktów rankingowych. Zatem, jeśli już jesteś liderem sezonu, oznacza to, że posiadasz co najmniej 2 punkty rankingowe. Zdobądź jeszcze 4 punkty, aby wrócić do klasyfikacji.

Dobra. Co dalej?

Potem będzie etap 3. Twoje stopnie zostaną znowu wyzerowane. Aby dołączyć do liderów sezonu, będziesz musiał tym razem zdobyć co najmniej 10 punktów rankingowych. Gdy rozpocznie się etap 4, wszystko zaczyna się od nowa, ale tym razem będziesz musiał zdobyć 16 punktów.

Czy można przez cały czas utrzymać się w klasyfikacji?

Tak, jest to możliwe. Można zdobyć 16 punktów w etapie 1. Aby utrzymać się jako lider sezonu przez cały czas, wystarczy zdobyć tyle punktów, ile jest potrzebnych w następnym etapie. Innymi słowy, co najmniej 6 punktów w etapie 1, 10 punktów w etapie 2, 16 punktów w etapie 3.

Ale nie należy zapominać o ligach.

Jakich ligach?

Liderzy sezonu są podzieleni na cztery grupy:

  • Liga I: pierwsze 10% graczy.
  • Liga II: kolejne 15% graczy.
  • Liga III: następne 25% graczy.
  • Gracze, którzy nie są w żadnej lidze.

Zatem jeśli chcesz być wśród liderów sezonu i zająć wysoką pozycję w klasyfikacji, dobrym pomysłem jest zdobywanie jak największej liczby punktów rankingowych w każdym etapie. Ostatecznym celem bitew rankingowych jest znalezienie się w górnej połowie liderów sezonu i utrzymanie tej pozycji do końca sezonu.

Gdzie mogę śledzić swój postęp?

Możesz w dowolnym momencie sprawdzić swoją pozycję i porównać swój postęp z innymi graczami w kliencie gry. Pamiętaj: im więcej punktów rankingowych zdobędziesz, tym wyższe będziesz mieć miejsce.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek

Problem w tym że kampienie też nic nie daje jak niektórzy sobie myślą.
Moim zdaniem aby iść w górę musisz łapać się do pierwszej 3 w przegranych bitwach, ponieważ statystyka mówi jasno jest 50% wygranych i przegranych i w żaden sposób tego nie zmienisz. Reszta to szczęście wylosowania do lepszej drużyny + skill tak aby zyskiwać na przegranych ( pierwsza trójka) i wygranych nigdy nie być w ostatniej trójce)

Marti

co wieczór 500k kredytów na same bitwy rankingowe… chyba to nie ma sensu

marcysiek

ze co? 😀 musisz grac strasznie slabo, po za tym nagrody sa na prawde ciekawe wiec mimo wszystko sie oplaca grac rankingowki

Znafca

Pewnie tyle kredytów topi, bo naparza z amunicji premium na prawo i lewo. Ja dla przykładu odkąd ten tryb ruszył zarobiłem ok. 500 tysięcy. Głównie gram na bacie i TVP’ku. Więc Marti zamiast tak trwonić kredki wystarczy przycelować.

I tak dla informacji/taka ciekawostka. Zdarzyła mi się raz bitewka, że nie musiałem nawet pocisku wystrzelić, by być w top 1 😛 Stanąłem sobie w krzaczorku, poszedłem herbatkę zrobić, wróciłem i 8k asysty.

WGtheBEAST

No niema

Clone

W xvm jestem zielony i w 1 etapie udało mi się zdobyć 6 punktów. Bardzo szybko wbiłem 4 potem z problemami 5 i zdobyłem jddno wyróżnienie. Ale w 2 etapie … Jest po prostu tragdia. Zdobyłem 3 poziom i nie mogę ruszyć dalej. Nie wiem czy wcześniej było po prostu więcej osób w tym słabszych graczy czy​ po prostu miałem farta. Mam z x tierow tylko e4, e5 i centka i nie daje tym rady w drugim etapie. Gold lata cały czas, praktycznie 80% wszystkich trafień we mnie. Do tego kampienie drużyny w rogu mapy. Cały czas np na malinowce ludzie kampia na K2 dosłownie zawsze i medy i ht. Chyba odpuszczę ten tryb bo tylko mnie to irytuje. Nie jestem na tyle dobry żeby cały czas grać mega bitwy, spotowac wszystkim, zadawc obrazenia i przezywac do końca. Do tego czesto po 3 arty, 3 mausy, type z trollem ktorego nie odbijesz… Jak żyć? 🙂

yank

100% prawdy kampa kampa i kampa ludie mysla ze jak sie schowaja to jakos to bedzie i cos ustrzela

Znafca

Dlatego ten tryb długo nie pożyje. Póki nie wprowadzą pewnych zmian, to póty rankedy nie są wyznacznikiem czegokolwiek. Jak dla mnie rankingówki by miały sens tylko wtedy, gdy walczą te same typy pojazdów. Oprócz kamp wkurzający są rozjady. Często zdarza się, że cała drużyna jedzie jedną stroną i by ich zatrzymać trzeba niewielkich nakładów ze strony przeciwnika. Nim cokolwiek drużynowi wymyślą, to arta ich nieźle nadgryzie i wrogie czołgi zdążą oflankować.

Bez nicku_Brawo Wg

ta i wt na poziomie 40%