World of Tanks nawiązuje współpracę ze szwedzką grupą heavy metalową Sabaton

World of Tanks nawiązuje współpracę ze szwedzką grupą heavy metalową Sabaton
Początkiem coroczne nagrody Metal Hammer Golden Gods

W dniu dzisiejszym Wargaming ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie długofalowej współpracy z zespołem Sabaton. Wieczorem, na O2 Arena w Londynie odbędzie 15-ta edycja wręczenia prestiżowych nagród Metal Hammer Golden God. Wydarzenie przyciąga co roku najlepszych wykonawców muzyki rockowej i metalu oraz fanów z całego świata. Strategicznym partnerem jest Orange Amplification, a w tym roku do grona partnerów dołącza także Wargaming z World of Tanks. Zespół Sabaton wręczy nagrodę dla najbardziej przełomowej kapeli roku.

Dla Wargamingu i milionów graczy połączenie historii z muzyką to istotna kwestia w odbiorze gry jak kompletnej całości. Członkowie zespołu Sabaton są zapalonymi graczami w World of Tanks i grają w „czołgi” w wolnych chwilach między koncertami. Również wśród miłośników gry jest wielu fanów szwedzkiej grupy heavy metalowej. To niezwykłe jak muzyka może inspirować masy różnych ludzi, aby wspólnie dzielić się pasją.

To nie będzie pierwszy występ Sabatonu na Metal Hammer Golden God Awards. W 2011 to właśnie oni wygrali nagrodę dla najbardziej przełomowej kapeli roku, a w 2012 występowali przed zgromadzoną publicznością. W tym roku sami wręczą nagrodę, którą zdobyli kilka lat temu…

“To fantastyczne obserwować jak członkowie Sabatonu biorą aktywny udział w World of Tanks,” mówi Max Chuvalov, marketing manager gry. „Wiemy, że zainteresowania naszych graczy wychodzą daleko poza samą rozgrywkę. Tą współpracą chcemy uczcić muzyczny talent wywodzący się z naszej społeczności oraz fakt, że muzyka jest bardzo ważną częścią całości doświadczenia z grą.”

„Historia to duże źródło inspiracji dla nas,” mówi Joakim Brodén, wokalista Sabatonu. „Lubimy opowiadać historie, które wpłynęły na losy mnóstwa ludzi. Wszyscy jesteśmy graczami World of Tanks i cieszy nas, że firma wychodzi poza same gry na wiele różnych sposobów. Cieszymy się, że możemy być tego częścią.”

Fani World of Tanks i Sabatonu mogą oczekiwać niesamowitych niespodzianek w przyszłości związanych ze współpracą, także warto regularnie sprawdzać co się dzieje w grze. I słuchać rocka!

Ź: Informacja Prasowa

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
berbelluch

To już wiem pod czego wpływem popełnili kawałek Panzerkampf :P; a BTW: muzyka przyjemna, ucha nie gryzie i dobrze wchodzi pod randomki 🙂

40k

Ten kawałek miał premierę dwa lata przed wydaniem WoTa…
Także niczym się nie inspirowali. Prędzej można powiedzieć iż WG zainspirowało się na nich…

natxd
Sikoruk

Grali w Polsce. Dobrze o nas się wypowiadali. Utwór “40 : 1″.”inspiracją dla zespołu do powstania utworu była bitwa pod Wizną (1939r), w której kpt. Raginis na czele 720 żołnierzy walczył z armią niemiecką liczącą 42tys. żołnierzy.” cytat z neta. Polecam dla fanów ciężkiego grania 🙂

Anonim

Polecam doczytać o Wiznie, bo trochę nieścisłości się znajduje w Twojej wypowiedzi 😉 A nawet więcej niż trochę 😉

uihi6yi

polecam chodzić na lekcje historii w podstawówce. Jakby tych 400 husarzy (+ przyboczni) walczyli z 42k niemiecką armią to by z nich zsotał popiół