WG ustępuje – PS4 & Xbox ONE

Po opublikowaniu wpisów o bojkocie gry WoT Console, WG postanowiło nie przechodzić obok tego obojętnie. Widząc tak duże zniesmaczenie graczy co do testowania nowego materiału eksploatacyjnego – zestaw łatek – firma postanowiła odpuścić i odwołała zaplanowane testy w grze.

Jak pisze WGWPAIN

Dobrze się stało, że ogłosiliśmy wcześniej testy, aczkolwiek sądząc po odzewie graczy, nasze zamiary zostały źle zrozumiane. Obawy dotyczące przyznawania odznak biegłości czy medali np. As Pancerny itd. okazały się uzasadnione, patrząc na przetwarzanie takich informacji przez “Patch kit”. Dziękujemy wszystkim, którzy zwrócili nam uwagę w tym temacie.

Wasze niezadowolenie z nowej zawartości jest dla nas wystarczającym znakiem, aby anulować nasze plany. Nie ma zabawy = nie ma testu.

Jeszcze raz wielkie dzięki Czołgiści!

W ostatnim czasie gra WoT Console ma tendencję spadkową. Kiedyś na serwerach grało ponad 30 tyś. osób, a teraz gra tylko 12 tyś. Główny kręgosłup gry stanowią gracze starsi i pasjonaci. Tych nowych jest coraz mniej. Aktywność zwiększa się tylko na czas trwania różnego rodzaju eventów. Turnieje i klanowe rozgrywki to podstawa gry, w której występuje rywalizacja. W nowych grach tego typu, możliwość założenia własnego klanu jest dostępna od samej premiery. Lecz w WoT gracze czekali na to aż rok, dodatkowo klany zostały wprowadzone po długich prośbach i lamentach społeczności. Cóż z tego… Klany zostały wprowadzone i tyle. Nie dodano mapy globalnej, która umożliwiałaby rozgrywki klanom przeciwko innym klanom. Nie wprowadzone zostało nic. Klany są bo są i tyle.

Gracze widzą, że WG nie ma pomysłu na dalszy rozwój gry – brakuje powiewu świeżości. Lecz chęć wprowadzania tak drastycznych zmian, jak zestawy, które regenerują 20% PW, odpycha tylko graczy. To nie jest WoWS, gdzie okręt ma masę PW lecz WoT, w którym czołgi mają maxymalnie 3000 PW (na konsolach).

Jeżeli dalej tak będzie, to gracze zaczną odchodzić od WoT Console. Firma nie będzie miała przychodów i gra zostanie zamknięta.

Piszę to jako gracz i są to moje odczucia.

I MoLaR I

Weteran pól bitewnych na konsolach. Gram w WoT w edycji konsolowej od samej premiery. Swoją wiedzę na temat gry i broni pancernej z okresu II WŚ, staram się przekazać poprzez artykuły oraz filmy na YouTube.

guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tankista4

Graczy nie powinno się słuchać bo w większości to idioci. Dobrze że przynajmniej te rankedy wprowadzili z modułami mocniejszymi.

A w WOT na konsoli to ludzie nie graja przez idiotyczne kolorowe czołgi.

Kluiv

Na ps4 jest liga stworzona przez graczy dla graczy… Mamy już 3 sezon i są 3 tryby, liga złota, srebrna i brązowa. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jesli ss klany które chcą do nas dołączyć to zapraszamy. Mój psnID Kluiv

domas80

Ilu graczy musi być żeby dołączyć? Czy jest jakiś limit wn8?

Konrad

W WOWsie też klany są bo są. Szkoda, że WG aż tak bardzo nie chce żeby te paręset graczy mogło zdobyć dublony …

Może i gadam głupoty...

Może ta sytuacja da również do myślenia WG w kwestii gry na PC. Bezpłatny kontent stoi w miejscu i raz na ruski rok zostaje uaktualniony, a o kontencie premium co chwilę coś słychać.