Bojkot WoT – PS4 & Xbox ONE

Ostatnio pojawiła się informacja na stronie WoT Console, odnośnie testowania nowego sprzętu eksploatacyjnego: zestaw łatek. Testy mają odbywać się od 30 czerwca do 2 lipca.W tych dniach gracze będą mogli testować owe łatki. Czym są zestawy łatek?

Dostępny tylko na konsolach sprzęt eksploatacyjny, który przywraca PW pojazdu! Nawet najmocniejsze czołgi wymagają od czasu do czasu drobnych napraw. Do tego celu stworzono zestawy łatek, które po aktywacji przywracają 20% PW pojazdu przez 30 sekund.

Społeczność podniosła głos. Jest dużo głosów za tym że WG zmierza w stronę “Pay to win”. Czy tak jest, nie nam to oceniać.

Na portalu reddit.com pojawił się wpis jednego z użytkowników, który przedstawia jak będzie wyglądało użytkowanie takowych łatek podczas bitew. Przykładowo: Gracz, który będzie grał pojazdem poziomu VIII i wylosuje go na tiery X, to już nie będzie miał kompletnych szans na wygraną przeciwko dziesiątce. Podczas walki, gracz w X użyje łatki, która przywróci mu 20% PW i nie będzie miał większego problemu z wygraniem. Chodzi o to, że grając pojazdem tieru X możemy przywrócić sobie więcej PW niż gracz, który gra VIII.

Zdaniem autora owego artykułu, gracze w plutonach będą mieli znaczną przewagę. Przykładowo pluton Maus oraz Type 5 Heavy. Te pojazdy walcząc w zwarciu, będą mogły przywrócić sobie życie i walczyć dalej.  Może nie będzie to aż tak bardzo odczuwalne na niższych tierach typu 6 i 7. Ale na X będzie to już ogromny plus.

To nie jest drobne urozmaicenie rozgrywki, lecz poważna zmiana.

Gracze postanowili działać. Padła decyzja oraz prośba do graczy, aby w dniach w których te nowe materiały eksploatacyjne, nie logować się do gry. Może wtedy WG zobaczy znaczny spadek aktywności graczy na serwerach, i postanowi zmienić działanie łatek albo porzuci chęć wprowadzenia ich do gry. Gracze z Polski, podchwycili temat. i postanowili się włączyć do tej akcji. Lecz pomysł pochodzi z serwisu reddit.com

Tutaj zamieszczamy wpisy z Polskiego forum WoT Console:

Jednak nadal nie wiemy dokładnie jak będą działały owe łatki. Jak pisze jeden z graczy:

Jak możemy zauważyć, gracze są przeciwni co do wprowadzenia tego typu rzeczy do WoT Console. Czy WG planuje również zrobić coś takiego w WoT PC? Tego jeszcze nie wiemy. Ale czekamy na reakcję WG pod wpisami na forach.

Link do wpisu na reddit.com: JUNE 30th BOYCOTT

Link do wpisów na Polskim forum WoT Console: Bojkot WOT

I MoLaR I

Weteran pól bitewnych na konsolach. Gram w WoT w edycji konsolowej od samej premiery. Swoją wiedzę na temat gry i broni pancernej z okresu II WŚ, staram się przekazać poprzez artykuły oraz filmy na YouTube.

guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dsgv

“Społeczność podniosła głos. Jest dużo głosów za tym że WG zmierza w stronę „Pay to win”. Czy tak jest, nie nam to oceniać.”

Właśnie Wam to oceniać. Od tego jesteście. Chyba jednak jesteście zbyt mocno przyssani do wargamingowego cycka, że boicie się wyrazić swoje zdanie w tej kwestii. Bo w innych kwestiach – mniej kontrowersyjnych, nie macie problemów z ocenianiem.

Hehe

Ale gównoburza była by na PC. xD

Unihoc

Repair kit’y dla ostatnich trzech rzeczy graczy w przegranej drużynie to rozumiem zwłaszcza przy obecnych mega wynika 15:3 Jeżeli chcą używać komabli to może w innych trybach albo twierdzy przyszłości. Ja nie chcę tego na pc bo trudniej bd mi fioletowe wyniki kręcić przeciw X z full hp przy bitwach 15vs15 ale na rankingówkach czemu nie byle aktywne w ostatnich 5 min gry i za darmo..

tankista4

Kolejny pomysł implementowany z WOWS. Dobra sprawa. Dawać to do gry.

Sziszu

Bez szans pojawienia się czegoś takiego na serwerach PC. Gracze i tak już źle znoszą Obligacje, a tego typu Repair Kit’y po prostu zburzyły by już istniejące założenia na PC. Konsole od dawna były traktowane bardziej jako typowa arcadówka, nawet same pojazdy które tam się pojawiają (Cromwelle Knighty, Mausy na Halloween) o tym świadczą. Według mnie o PC możemy być spokojni, a i są szanse, że WG pójdzie po rozum do głowy i z pomysłu się wycofa.

Svn

Nie byłbym taki pewien…
Ale zobaczymy co to będzie z tymi obligacjami.

Grzybek

oczywiscie na PC można dać repair 15% zwykły i np. za golda 30% o tak to by było dobre WG by bardziej się wzbogaciłio itd. kasa kasa kasa