Operacje wkrótce w World of Warships

Ahoj, Kapitanowie!

World of Warships nieustannie się rozwija! Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam następny krok w rozwoju bitew PvE, czyli scenariusze. W przeciwieństwie do starych dobrych bitew w trybie współpracy, scenariusze są rozgrywane w różnych trybach specjalnych, z których każdy ma własną historię, własne zadania do wykonania i nagrody.

Weźcie udział w operacji tygodnia – możecie grać samotnie lub ze znajomymi, w dywizjonach złożonych z dwóch lub trzech graczy! W tych operacjach drużyny składają się z siedmiu jednostek, więc Wasza grupa zostanie uzupełniona losowymi graczami. Jeśli wolicie grę w większej liczbie osób, zbierzcie dywizjon składający się z 4–7 graczy, wybierzcie dowolną z dostępnych operacji i ruszajcie do boju. Pamiętajcie, że wygrana będzie zależeć od tego, jak dobrze współpracujecie ze sobą w bitwie.

Oprócz tradycyjnych PD i kredytów mamy dla Was mnóstwo niespodzianek. W operacjach pojawią się nowe mechaniki gier, wydarzenia, okręty, instalacje nabrzeżne oraz nowe osiągnięcia.

Oprócz głównego zadania będą również zadania poboczne. Każdy członek załogi otrzyma gwiazdy, których liczba zależy od liczby dodatkowych zadań wypełnionych w bitwie. Jeśli zbierzecie więcej gwiazd niż poprzednia maksymalna wartość, otrzymacie specjalne nagrody. Nagrody te zostaną przyznane tylko raz i będą uwzględniać całkowitą liczbę zakończonych zadań. Jednak pamiętajcie, że aby otrzymać gwiazdy za dodatkowe zadania, musicie też wypełnić zadanie główne!

Nowy tryb gry docenią nie tylko fani rozgrywki PvE, lecz także każdy, kto chciałby zobaczyć w grze nowe historie, misje oraz wyzwania. Scenariusze to tylko początek… Zapraszamy do zabawy solo lub ze znajomymi!


Operacje

Tryb operacji będzie prawdziwym klejnotem aktualizacji 0.6.6. Ten nowy tryb gry jest następnym etapem rozwoju trybu współpracy w World of Warships. Wielu graczy wypróbowało już go podczas testów publicznej wersji beta i przekonało się, ile jest wart.

Informacje o nowym trybie

W tym trybie weźmiecie udział w największych operacjach i będziecie wykonywać takie zadania, jak: atakowanie baz przeciwnika, eskortowanie okrętów wsparcia lub ochrona sojuszników w tarapatach. Każda operacja ma własny zarys historyczny, konkretne warunki bitewne, misje oraz cele.

Operacje to tryb bitwy, w którym siedmioro graczy walczy z przeważającą liczbą botów. W przeciwieństwie do tradycyjnych bitew PvE, zamiast zniszczyć wszystkie okręty przeciwnika, musicie zrealizować wszystkie cele misji.

Maksymalna liczba graczy: 7

Minimalny poziom konta w grze: 8

Okręty: Poziom V–VI

Ważna wskazówka: realizacja głównego celu misji operacji ma większe znaczenie niż niszczenie okrętów przeciwnika. Nie dajcie się zdekoncentrować!


Operacje

Po wprowadzeniu aktualizacji 0.6.6 będzie dostępna tylko jedna operacja: Obrona Bazy Marynarki Wojennej w Newport. Nowe operacje będą pojawiać się co siedem dni. Każda z nich będzie „operacją tygodnia”. Terminy wprowadzenia nowych operacji będą widoczne w karcie Operacje w kliencie gry.

Uwaga: operacje będą otrzymywać tytuł „operacji tygodnia” po kolei. Po zakończeniu ostatniej operacji w danym sezonie pierwsza operacja ponownie otrzyma status „operacji tygodnia”.

W 1. sezonie będą dostępne cztery operacje:

  1. Obrona Bazy Marynarki Wojennej w Newport: brońcie instalacji nabrzeżnych i sojuszniczych okrętów przed naporem posiłków przeciwnika.
  2. Operacja Aegis: odeprzyjcie atak floty przeciwnika na sojusznicze okręty wsparcia.
  3. Operacja Killer Whale: weźcie udział w śmiałym ataku na bazę przeciwnika.
  4. Na ratunek Raptorowi: pomóżcie lotniskowcowi, który znalazł się w opałach, chroniąc go przed atakami floty przeciwnika.

Po zakończeniu bitwy okręt będzie oczekiwał „na rozkazy”, przez co pozostanie niedostępny w trybie operacji przez 30 minut. Tego rodzaju jednostki można natychmiast uaktywnić za kredyty. Wymagana liczba kredytów zostanie określona później. Możecie jednak powrócić do operacji natychmiast i za darmo, wybierając inny okręt zamiast jednostki oczekującej na rozkazy.

Więcej interaktywności niż kiedykolwiek: Na mapach operacji można znaleźć wiele interaktywnych obiektów, takich jak: forty, instalacje nabrzeżne, statki zaopatrzeniowe oraz jednostki sterowane przez komputer. Czasami będzie pojawiać się zupełnie nowy element rozgrywki – okręt naprawczy, który przywraca PW sojuszniczym jednostkom.

Jak wziąć udział w operacjach

Operacja tygodnia

W operacji tygodnia można brać udział samotnie lub w dywizjonie ze znajomymi. Do trybu operacji dodano specjalnie rozszerzone dywizjony, które mogą składać się z maksymalnie siedmiu graczy.

W skrócie: rozszerzone dywizjony są dostępne wyłącznie w trybie operacji.

Możecie także zaznaczyć opcję „Nie wypełniaj drużyny”, aby dołączyć do bitwy nawet wtedy, gdy w dywizjonie znajduje się mniej niż siedmiu graczy.

Przykładowo: jeśli zaznaczycie tę opcję, a Wasz dywizjon składa się z czterech graczy, dołączycie do bitwy w takiej właśnie grupie. Jeśli ta opcja jest wyłączona, Wasza drużyna zostanie uzupełniona trzema dodatkowymi graczami.

Ważna wskazówka: wszyscy członkowie rozszerzonego dywizjonu mogą komunikować się ze sobą przez czat głosowy. Można włączyć go w zakładce Dźwięk na ekranie Ustawienia.


Pozostałe operacje

Operacje, które utracą status „operacji tygodnia”, wciąż będą dostępne, ale tylko dla graczy tworzących rozszerzony dywizjon. Taki dywizjon musi zawierać od czterech do siedmiu graczy. Możliwość uzupełniania oddziału losowymi graczami nie będzie dostępna. Przykładowo: jeśli Wasz dywizjon składa się z pięciu graczy, przystąpicie do bitwy w takim składzie.

W skrócie: operacje bez statusu „operacji tygodnia” będą dostępne wyłącznie dla rozszerzonych dywizjonów (składających się z 4–7 graczy).


Misje i nagrody

Kredyty i PD

Liczba PD i kredytów przyznawanych za operację będzie zależeć od liczby wypełnionych misji oraz indywidualnej skuteczności w bitwie. Średnia liczba zarobków za bitwę będzie wyższa niż w standardowym trybie współpracy, ale wciąż niższa niż w bitwach losowych.

Nagrody za wypełnienie misji dodatkowych

Każda operacja obejmuje misję podstawową oraz pięć misji dodatkowych. Za wypełnienie misji dodatkowych otrzymacie gwiazdę, ale tylko pod warunkiem, że wypełnicie też misję podstawową.

Nagrodę za uzyskanie danej gwiazdy można otrzymać tylko raz. Przykładowo:

  • Jeśli za zakończenie operacji uzyskaliście dwie gwiazdy, otrzymacie dwie nagrody, za pierwszą i drugą gwiazdę. Gdy zakończycie operację ponownie, otrzymując tym razem trzy gwiazdy, otrzymacie nagrodę tylko za nową, trzecią gwiazdę.
  • Jeśli zakończycie operację z pięcioma gwiazdami, otrzymacie pięć nagród. Za każde następne zakończenie operacji nie otrzymacie żadnych nagród.

W skrócie: za ponowne zakończenie operacji i uzyskanie tej samej liczby gwiazd, co poprzednio, nie są przyznawane żadne nagrody.

worldofwarships.eu

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments