9.19 – ulepszone wyposażenie i dyrektywy

Oficjalnie z portalu WoT 😉


W trakcie testu publicznego 9.19 sporo czołgistów napracowało się, by wspiąć się w klasyfikacji bitew rankingowych i walczyć z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami. Zanim zrobi się za gorąco (a będzie tak z pewnością, gdy wystartuje sezon beta bitew rankingowych), przyjrzyjmy się, jak możecie użyć obligacji, by doposażyć się w tym trybie.

Obligacje możecie wydawać na dyrektywy i ulepszone wyposażenie. Dostępne wyłącznie za tą walutę nowe przedmioty będą pomocne w zarówno w bitwach losowych i rankingowych, jak i w bitwach klanów czy turniejowych, zwiększając efektywność pojazdu i załogi. A teraz trochę więcej szczegółów.

Ulepszone wyposażenie

Do 9.19 wprowadziliśmy sześć typów ulepszonego wyposażenia. Wszystkie działają tak, jak najpopularniejsze materiały eksploatacyjne z jedną, ale ważną różnicą: nowe przedmioty dają większe premie do parametrów bojowych. Co więcej, niedopuszczalny jest jednoczesny montaż podobnych typów standardowego i ulepszonego wyposażenia, np. nie można wyposażyć czołgu jednocześnie w Mechanizm dosyłający i Innowacyjny system ładowania. Przygotowując się do bitwy, musicie wybrać jeden.

  • System wentylacji dodaje 7,5% do wszystkich umiejętności załogi.
  • System stabilizacji obniża rozrzut w ruchu i podczas obrotu wieży o 12,5%.
  • Innowacyjny system ładowania skraca czas ładowania o 12,5%.
  • Odporny na zużycie system naprowadzania zwiększa szybkość celowania o 12,5%.
  • Eksperymentalna optyka zwiększa zasięg widzenia o 12,5%, do maksimum 445 m.
  • Rozszerzony zestaw części zamiennych skraca czas naprawy o 40%.

Aby załadować ulepszone wyposażenie, po prostu kliknijcie LPM miejsce na wyposażenie w garażu i wybierzcie przedmiot. Jest montowany tak jak każdy inny materiał eksploatacyjny, można go usunąć za złoto i zamontować w dowolnym czasie na dowolnym pojeździe, który może posiadać takie wyposażenie. Przykładowo: nie da się zamontować Systemu wentylacji na pojeździe o otwartej konstrukcji ani nie można wykorzystać Innowacyjnego systemu ładowania na pojeździe z automatycznym mechanizmem ładującym, takim jak Bat.-Châtillon 25 t.

Dyrektywy

Oprócz ulepszonego wyposażenia za obligacje można kupić specjalne rezerwy osobiste zwane dyrektywami: sześć dla wyposażenia i dziewięć dla załogi. Po aktywowaniu wystarczają na jedną bitwę. W zależności od rodzaju poprawiają właściwości bojowe pojazdu, polepszają wyszkolone umiejętności i atuty załogi lub uruchamiają te, które nie zostały wyszkolone. Dyrektywy wyposażenia zwiększają premię otrzymywaną za aktualnie zamontowane wyposażenie. Powiedzmy, że macie na wyposażeniu Mechanizm dosyłający, Stabilizator i Powłokę antyrefleksyjną. Kolejnym krokiem będzie aktywowanie jednej z trzech dyrektyw współdziałających z tymi typami wyposażenia.

Aby wykorzystać dyrektywy, kliknijcie LPM nowo dodany obszar na prawo od materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu otworzycie okno dialogowe. Następnie przejrzyjcie listę dyrektyw, wybierzcie jedną, upewnijcie się, że macie wystarczającą liczbę obligacji, i do dzieła. Aby uniknąć przypadkowego wydawania obligacji na dyrektywy, opcja „Uzupełniaj automatycznie” jest domyślnie wyłączona. Zaznaczcie ją, by aktywować automatyczne uzupełnianie.

W zależności od typu, ulepszone wyposażenie kosztuje 3000–5000 obligacji, a dyrektywy 2–12 obligacji. Obligacje są przyznawane pod koniec każdego etapu w liczbie wynikającej z uzyskanego stopnia, a także pod koniec sezonu, w liczbie wynikającej z miejsca zajętego w klasyfikacji. Przykładowo: jeśli ukończycie etap na stopniu IV, otrzymujecie 400 obligacji. Stopień III daje 300, stopień II daje 200, a stopień V – 500 obligacji. Jeśli nie wyjdziecie powyżej stopnia I, otrzymujecie 100 obligacji. Miejsce w pierwszych 10% sklasyfikowanych graczy daje 5750 obligacji. Gracze, którzy uplasują się w kolejnych 15%, otrzymają 3250 obligacji, a ci z kolejnych 25% – 1500 obligacji.

W trakcie sezonu beta bitew rankingowych będziemy się uważnie przyglądać danym i opiniom społeczności dotyczącym ulepszonego wyposażenia i dyrektyw. Jeśli zajdzie taka potrzeba, popracujemy nad ich kosztami, efektem działania i warunkami użycia. Jak zawsze, poinformujemy Was o tym i wyjaśnimy przyczyny ewentualnych zmian.

Po zakończeniu sezonu beta klasyfikacja zostanie wyzerowana. Jeśli chodzi natomiast o ulepszone wyposażenie, dyrektywy, nagrody i obligacje, które zdobędziecie – pozostają u Was.

Teraz, gdy wiecie już wszystko o wyjątkowych przedmiotach, które można nabyć za obligacje, czas skoncentrować się na przyszłej rywalizacji podczas fazy beta bitew rankingowych. Wspinajcie się po stopniach i zdobywajcie jak najwięcej obligacji, by poprawić swoją skuteczność dyrektywami i ulepszonym wyposażeniem!

Ź: Portal EU

 

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
33 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

TA GRA BYŁA ZAJEBISTĄ MOJĄ FRAJDĄ.GRAM W NIĄ PONAD 3 LATA, SIEDZIAŁEM PO KILKA GODZIN PRZED MONITOREM I NIE WIEM CO SIĘ STAŁO KOMPUTER WŁĄCZONY A WOT NIE I TAK KILA DNI PRZERWY WCHODZĘ NA CHWILE DOSTAJE W ******* 15-3, 4 WALKI Z RZĘDU TAKIE SAME I MAM DOŚĆ.W CZASIE TRZECH GODZIN BĘDZIE JEDNA LUB DWIE WYRÓWNANE BITWY LOSOWE TO ********* SUKCES.MYŚLĘ ,ŻE JEST COŚ W TEJ GRZE NIE HALO I CHYBA OD NIEJ ODEJDĘ, A SZKODA MAM 27K BITEW.WOT MUSI COŚ ZMIENIĆ BO TAKICH LUDZI JAK JA JEST WIĘCEJ I ONI TEŻ PÓJDĄ Z DZIEĆMI NA SPACER,DO KINA LUB GRZECZNIE SPAĆ,A NIE *******Ć SIĘ NA BEZMYŚLNĄ ROZGRYWKĘ USTAWIONĄ POD CZOŁGI OP NA *********** MOODACH. Z POWAŻNIEM CHYBA BYŁY GRACZ

Bolo

Kiedy wchodzi patch ?

Buszujacy_W_Jęczmieniu

A może by tak, nowe mapy dodać! Ponaprawiać bugi na mapach, a nie czołgi wjeżdżają na same szczyty i walą z nieba! Nowe kamuflaże, bo tymi już się rzyga! I wiele, wiele innych rzeczy, które by się bardziej przydały, niż jakieś gówna dla fioletowych dzieci, co życia poza Wot’em nie widzą!!! Wprowadziliście jak zwykle urkyte nerfy dla wielu czołgów, dodaliście pare lepszych spraw. Arty całkowicie zniszczyliście, bo po wielu bitwach stwierdziłem, że nikt juz nimi nie gra. Pozazdrościć tym ludziom którzy wymyslają takie rzeczy w tej waszej marnej firmie!!!

Kasia

Ja tam się ciesze ze coraz mniej osób gra artami 😛

Xha

Nie rozumiem tego narzekania. Jak tryb sie nie sprawdzi to tak jak poprzednienie niektore niezbyt udane pomysly WG zninknie po jakims czasie z gry. A co do bonusow jakie mozna uzyskac z tego lepszego ekwipunku czy dyrektyw to jest tak maly ze nawet nie da sie go zauwayzc w czasie bitwy, jedynie na papierze. Np. Jesli ktos uruchomi dyrektywe na kamo to teraz bedziemy musieli podjechac cale kilka metrow blizej zeby go wyspotowac – naprawde niesamowita przewaga, istna przepasc.

sonic

Nie masz pojęcia o czym piszesz jeżeli chodzi o camo.

qwee13

Forum WG PL na 7 stron 4-5 pozytywnych komentarzy.
Forum WG Eng na 24 strony kilkanaście pozytywnych komentarzy.

WG GF – słuchamy graczy! Czyli bitew rankingowych nie powinno być.

q

Udalo mi sie odpimpowac Tortoisa z nowym wyposazeniem do 4535 DPM 🙂 Ale bez nowych dodatkow to DPM wynosi 4,337.05.
Zmiana reloadu z 5,53 na 5,29 s. Róznica to 0,24 sekundy.

FV4005 Stage II, goły ładuje 28,77 s. Wyposazony na maxa w 9.18 laduje 23.38 s. A z dodatkami z rankingowek ładuje 22.36. Roznica to sekunda. W tym czasie i tak zdazy zginac.

Wszystkie komunistyczne płaczki, które nie rozumieja iż dobry gracz wygrywa nie dpmem, nie 0,24 sekundy szybszym przeladowaniem tylko pozycjonowaniem, predykcja i ogolnie iq i doswiadczeniem, powinny grac tylko w gry offline, tak kazda ma takei same szanse.
Wlasnie przez takich ignoranckich malkonantow, ktorzy chca tylko równać w dół gra traci na grywalnosci.
“A co z graczami co nie maja dych” “A co z jednorękimi” “A co z tymi co mają mniej czasu” .. a co.. a gowno, czego wy oczekujecie? Kazdy gra ile chce i ile moze na miare swoihc mozliwosci i umiejetnosci.
Widzisz fioleta? Nie wyjezdzaj tylko czekaj. Jestes pomidorem? Nic ci nie pomoze tak czy srak.
Obligacje moze miec kazdy, jedni szybciej inni pozniej. Roznica jest tak kosmetyczna ze mowienie o zaburzeniu obecnego pseudo balansu jest conajmniej smieszne. Z reszta, randomy to tylko randomy nikt nie traktuje tego powaznie.

MrK

Tak właśnie mówię. By wszyscy byli równi, na dnie…

KKBB

“…ogolnie iq…”
Śmiechłem…to takie wotowskie “urban legends”…że ktoś w takie banialuki jeszcze wierzy i je wypisuje…no ale taki ktoś musi mieć wyjątkowo wysokie to iq…coś tam chyba było w tekście o ignorantach? omfg…i ten dodatek z komunistycznymi płaczkami…wypowiedział się zapewne prawdziwy przedstawiciel MENSY…

“Z reszta, randomy to tylko randomy nikt nie traktuje tego powaznie.” – no tak…tylko co by powiedziała na takie idiotyczne stwierdzenie cała rzesza resetów-mózgów…no bo przecież statsy się robią na CW, twierdzach…randomsy -> who cares!@!@?#@

q

KKBB jak ty nawet powtorzyc nie potrafisz co napisalem , o zrozumieniu juz nie wspominam.

WS

Zgadzam się w 100% z @q

Kociak

Bezsensowne skomplikowanie gry, która stanie się jeszcze bardziej nieprzewidywalna, a mecze jeszcze krótsze, to tylko zwiększa pośrednio zarobki WG. Dla graczy nic dobrego, pojawią się tylko uberfiolety, a że pewnie za jakiś czas kupimy te przedmioty za kasę to i pomidory na koksie. Może w końcu nowa mapa? Może jakiś nowy czołg wprowadzający urozmaicenie do rozgrywki poprzez ciekawą taktykę, a nie powodujący masowy spamm golden???

Bruno

Co jak co ale pro nolife-ów nie ma już po co zachęcać do intensywniejszej gry, bo i tak raczej nie wydają już kasy na grę, więc wprowadzanie takich udogodnień to tylko dla pro graczy jest nietrafione. Wprawdzie te bonusy nie dają aż tak dużej przewagi, żeby miały decydować o wszystkim, ale pro gracz wykorzysta bonusy z nich wynikające w całości. Znacznie lepsze byłyby tylko czasowe buffy, premie bitewne itp. Ewentualnie ulepszone wyposażenie powinno być dostępne tylko w bitwach rankingowych.

Swinia

Różnice pomiędzy lepszymi graczami a gorszymi wynikają z głupoty tych drugich. MM jest po stronie czerwonych to każdy widzi i wie

Kasia

Nie sądzę aby powodem była głupota, raczej brak pewnych umiejętności. Post nie jest o MM 🙂

migo

Jak jesteś taki mądry to dawaj 1 na 1

Znafca

Tryb nie jest zły, ale to co się zyskuje już nie za bardzo. Nie ma się co oszukiwać, ale tylko lepsi gracze będą w stanie uzyskać obligacje na lepsze moduły, a tym samym zdobędą przewagę nad tymi co nie mogli/nie chcieli brać w wydarzeniu udziału. Jak dla mnie obligacje powinny pozwalać tylko na zakup tymczasowego perka/umiejętności, jakiegoś unikatowego czołgu premium 8 tieru, ewentualnie wymianę na kredyty, free XP, czy gold. Najlepsze 5% graczy zostałoby obdarowane czołgiem specjalnym X tieru. Ci co mogą grać ten tryb będą mogli zdobyć coś unikatowego, a ci co nie mogą – nie będą pokrzywdzeni z powodu braku lepszych modułów. No ale WG musi koncertowo zepsuć coś co miało jakiś potencjał i było uczciwe wobec wszystkich. No i zobaczymy co z tego wyniknie. Bo mam przeczucie, że niezły hejt na to spadnie. Zasłużenie.

Gregor600V

Niestety ludzie którzy siadają do tej gry w wolnych chwilach przestana w nią grać z prostego powodu bo nie będą mieli szans z gościem który się tak nafaszeruje dodatkami.

Anonimowo

No tak, wtedy jego czołg będzie jexdził sam :v

Lala

Wot umiera na naszych oczach

GustawPoL

Mam pewną koncepcję na to, ale z zachwytem jeszcze poczekam

Niezly Szajs

Szkoda że nie wprowadzili emblematy z bonusami, no ale czerwona zaraza wypłakała, że nie ma być bo to P2W, czasami tęsknie za czasami kiedy amunicja premium była tylko za złoto tak jak duża apteczka, bandaż i plutony trzy osobowe 🙁

Tomek

Kto to ***** testuje i wyraża pozytywną opinię..

voged

księgowi

Bruno

co masz do księgowych? łap za łopatę i kopać rowy

Bartas

Multi i koledzy

ghaall

Najpierw poznaj opinie Multiego na ten temat i potem pisz. Ale jak zawsze taki bezmozg wie najlepiej.

Kasia

Moim zdaniem to powiększy do przepaści różnice miedzy skilowymi graczami a zwykłymi. Jeśli gra stanie się niegrywalna z powodu niewykrywalnych czołgów itp, to gracze płacący czyli przeciętni przestaną grac.

Aloha

101% racji – A to będzie oznaczać, że albo z tego zrezygnują albo wprowadzą dla każdego.
Okaże się już po 1 tygodniu gry na nowych zasadach.

boer

To będzie na stałe czy jakoś czasowo (na ilość bitew)?

Łon

Pewnie będzie opcja zakupu obligacji w sklepie premium….

:P

Nie no……brak słów/
Najpierw OP premki, teraz to