Polskie drzewko w World of Tanks – kiedy, jak i czy w ogóle pojawi się w grze?

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

58 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nikt

t 44 już jest w związku radzieckim

Ksawery

7tp powinien być w III tierze

kmateok

proponuje zerknąć na grę Hearts of Iron IV tam są polskie cołgi

anonimowy człowiek

całkiem dobre ale można by więcej niszczycieli

A_Wch

mierne to drzewko, a wystarczy wejść na stronę OBRUM -> Pojazdy -> Goryl
i mamy 10 – 9 tier jak się patrzy.

ProBooss12

Dajcie Twardego na I tier i pozałatwiane a reszte wymyślcie.

KonZ

Jak T 55 merida jest polskim czołgiem to was chyna coś ******ło, ta maszyna nie ma nic wspólnego z polską ale jak już to z Czechami. Mazwa MERIDA pochdzi od czeskiego systemu optycznego zamontoeanego w radzieckim T 55

Bartek

jak nie masz pojęcia o czym gadasz to po jakiego się odzywasz?

Hubi2107

poczytaj
https://pl.wikipedia.org/wiki/T-55AM_Merida

zanim coś powiesz

Ryba

To ze pisze w cia ze Polacy szkolili sie na t-44 to nie znaczy ze to prawda. Są to dane wywiadowcze ktorych nigdy nie mozna traktowac pewnie. Polacy szkolili się na t54. Rownie dobrze mogl to byc blad na maszynie, zamiast 5 ktos nacisnal 4 na maszynie do pisania.

Rozkoszniaczek

Oczywiście mogło być tak jak piszesz. Problem w tym, że raport CIA rozróżnia T-44 i T-54 w tej jednostce, więc o literówce nie może być mowy.

Ryba

Tylko problem z waszym drzewkiem jest taki że nic nie wnosi do gry. Polskie czołgi kończą się na V tierze. Reszta dodana na siłe w stylu: Polski żołnierz przechodził obok jakiegoś czołgu, więc można go dać drzewka.

Rozkoszniaczek

Nie przesadzajmy. Każdy czołg w drzewku jest polski i całkiem sporo wnoszą do gry, choć może nie wizualnie. 😉

ole

że co? waszym drzewkiem? a kim ty ***** jesteś że piszesz waszym?

Anonimowo

Twórcą tego drzewka

fan_polskiego_drzewka

Twórca polskiego drzewka twierdzi, że polskie maszyny były zacofane? LoL ?! Polskie siły pancerne właściwie od końca pierwszej do drugiej wojny światowej były cały czas w czołówce światowej. Pod względem ilość wyprodukowanych czołgów faktycznie było kiepsko w przededniu 2WŚ, ale technologicznie nie ustępowaliśmy nikomu.

Powszechne przekonanie o zacofaniu polskich czołgów wynika chyba z faktu, że nie mieliśmy maszyn, które dorównywałyby T-34 lub Tygrysowi. Ale jak takowe miały istnieć, skoro państwo polskie nie istniało kilka lat i to jeszcze w czasie, w którym w ciągu kilku miesięcy czołgi przebijały przedwojenne technologicznie “o lata świetlne”?

Rozkoszniaczek

O ile 7TP były na warunki kampanii wrześniowej wystarczające i mogły walczyć z dowolnym niemieckim czołgiem, o tyle ich zakres modernizacyjny był już praktycznie wyczerpany. 7TP wzmocniony (9TP) miał znacznie lepsze parametry, ale i on bardzo szybko by się zestarzał, ponieważ konstrukcja, na której się opierał miała już ok. 10 lat, a jak na ówczesne warunki to bardzo dużo.

Inną sprawą to prototypy i czołgi w budowie. Tutaj taki 14TP i 25TP BS PZInż. były konstrukcjami bardzo nowoczesnymi, ale nie zdążyły, niestety, na wojnę.

Polska armia była silna. Gdzieś spotkałem się z określeniem, że II RP była “pół-mocarstwem” i to by było dobre określenie. Z każdym innym krajem byśmy sobie mogli poradzić, tylko nie z naszymi sąsiadami, którzy posiadali najpotężniejsze armie na świecie…

A co do tego czy była zacofana. No wiesz, Rumunię, Węgry, czy Hiszpanię moglibyśmy nosem wciągnąć, ale na tle “tygrysów Europy”, którzy zbroili się na potęgę, nasza armia już taka świetna nie była, co nie znaczy, że nie mieliśmy udanych konstrukcji.

kill_bill_1975

Oczywiście – wszystko zależy od teatru działań – T 26 z powodzeniem były wykorzystywane prze finów przez całą wojnę tak samo jak i przez sowietów na Kaukazie i w Mandżurii . Konstrukcje Węgierskie wywodzące się od LT vz 35 (konstrukcyjnie bardzo podobny do 7 tp) tez były użytkowane przez cała wojnę . Podobnie z czołgami Włoskimi w Afryce. Więc należy wiedzieć do kogo sie porównujemy .

Rozkoszniaczek

Prawda. W ostatnich miesiącach wojny na dalekim wschodzie radziecki T-34 były prawie nie do zatrzymania przez Japończyków. A jak się to miało w walkach z Niemcami chyba każdy wie.

Antek

Inicjatywa fajna czołgi w drzewku ciekawe ale powyżej 5 tieru wieje nudą a tak naprawdę nikt za długo na niskich tierach nie gra wiec drzewko dla mnie zbędne w takiej formie to nikt nie zechce tym grać bo na wstępie wiadomo będzie że finalny produkt (tier X) z drzewka rosyjskiego musi być lepszy.

Rozkoszniaczek

Niekoniecznie. WG stara się by topowe tiery w nowych drzewkach czymś ludzi przyciągały (nawet byciem OP), przykładem jest Skoda T50/51, która jaka jest każdy widzi, albo chociażby szwedzki KRV. Jeśli jakaś linia nie jest bardzo zachęcająca, to WG daje wielkie bonusy na jej zrobienie jak było w przypadku szwedzkich niszczarek. Tak czy inaczej, zarówno IX jak i X poziom ma szansę być fajnymi maszynami nawet na CW. Wszystko zależy od balansu jaki zrobi WG.

GROMU

Popieram tą inicjatywę na sto procent

OS3_MO

Tak właściwie, to trzeba by gdzieś dorzucić (skoro przyjmujemy, że w drzewku mają być czołgi, którymi jeździli Polacy) sprzęt na którym jeździli czołgiści od Maczka ?

Rozkoszniaczek

Prawda? Sek w tym, że właściwie to jako premkę można wrzucić dowolny seryjnie produkowany pojazd z drzewka USA, UK, czy ZSRR, bo Polacy mogli na nim walczyć… Dlatego finalnie do drzewka nie trafił żaden z tych wozów, by nie było tak, że premek jest więcej od regularnych czołgów, ale jest to wyłącznie zabieg wizualny. Jako czołgi premium natomiast daliśmy te, które brały udział w PW oraz te, które były w Polsce w jakimś stopniu zmodyfikowane, a nie możemy ich dać do regularnej linii.

Kociak

Tytuł całkowicie wprowadza w błąd! Ani nie powiedzieli kiedy, ani czy w ogóle pojawi się w grze, o tym “jak” to można troszkę się domyślić, ale tak czy siak wszytko to miałkie pustosłowie!!! “Chłyt Matertingowy”? Jeśli tak to żenujący! Traktujcie Nas jak ludzi inteligentnych, a nie klikające misie-patysie tak by wiekszy ruch był na stronie. A jeśli już nie możecie się oprzeć to dawajcie coś jeszcze lepszego jak: C*CKI polskie drzewko, SZOK, C*CKI, C*CKI, PORAŻKA, drzewko, polskie. C*CKI. Nie uczcie się od brukowców!

MiqT

Ty tak serio :D? Przecież mowa tutaj o teoretycznym drzewku, robionym przez miłośników militariów, które dopiero trzeba przepchnąć, o ile się w gołe przepchnie :). Ja wiem, że cebula się musi dopierdzielić “bo tak”, ale rób to ze smakiem :). A cycki to najwyżej SerBa Ci pokazać możemy 🙂

WS

, rozumowanie w kwestii T-44 bardzo spójne i logiczne, Jestem w stanie się zgodzić z Tobą 🙂 a jakbym jeszcze zobaczył foto to stanę murem za Wami.
W sprawie pt76b i asu bardziej mi chodzi fakt że nie ma ich nawet w radzieckim drzewku – więc dlaczego miałyby u nas debiutować? Wspomniane modyfikacje nie były aż tak daleko idące (via nowa technika wojskowa, nr nie pamiętam). W większej skali modyfikowaliśmy pojazdy kołowe.
Merida miała pancerz aktywny? To chyba wystarczy żeby WG jej nie wprowadziło. I miała że tak powiem inny “software”; nie była czołgiem “analogowym” tylku już “quasi cyfrowym” pod względem wyposażenia.
Poza tym o ile ASU zrozumiem w grze (ninja, snajper, celny/mała alfa) to PT76b już nie. Musieliby umożliwić albo pływanie, albo PPK. W innym wypadku pojazd bez racji bytu.
Na linię TD nie macie koncepcji? IMHO ma większe szanse niż linia LT. Pozdro!

HanSolo

Merida? Gdzie widzisz ten czołg w drzewku?

Rozkoszniaczek

T-55AM to Merida. Akurat zrobiliśmy taki trick, że w drzewku jest T-55AM 1-szy prototyp, a nie seryjny czołg i on wcale nie miał pancerza reaktywnego. ( 😉 )

Rozkoszniaczek

Zdjęciami niestety nie dysponujemy na obecną chwilę, ale kto wie. Może się znajdą.

W grze znajduje się już kilka czołgów pływających, chciałaby BT-SV miał taką możliwość. W WoT można to rozwiązać tak, że po prostu taki czołg dalej będzie się topił jak każdy inny, ale nadal będzie mógł kąsać. Działo 76,2 mm nie jest takie złe.

VillageGame

@WS, wystarczy kliknąć w ikonkę czołgu, by zobaczyć, że nowa”pasywnej” wersji.

HanSolo

@WS. Kliknij w ikonkę tej Twojej Meridy i przeczytaj o “pasywnym” pancerzu.

Rozkoszniaczek

Póki co, poza raportem nie dysponujemy innymi materiałami o użyciu T-44 w WP. Mam nadzieję, że to się szybko zmieni.

Może to zabrzmieć śmiesznie, ale to jest właśnie na “+” dla ASU i PT, ponieważ laicy nie mogą powiedzieć, że są to “hurr klony durr!”. Możliwe, że pamiętasz sytuację jak, niektórzy gracze krzyczeli, że w czechosłowackim drzewku II i III tier (LT vz.35 i LT vz. 38) to klony, bo w niemieckim drzewku już są. 😉 Skoro były modyfikowane i używane w WP to zawsze możemy je zaproponować do drzewka, a czy tam trafią finalnie to inna sprawa.

Zastosowaliśmy zabieg, że w drzewku jest nie sama “Merida”, tylko “T-55AM 1-szy prototyp”. 😉 Akurat wnętrze czołgu nie gra wielkiej roli w WoT, stąd też spora przewaga maszyn radzieckich nad zachodnimi w grze. W rzeczywistości wyglądało to wszystko nieco inaczej, właśnie ze względu na wygodę obsługi i przyrządy, ale to zapewne wiesz. 🙂

Jako średniotierowy czołg lekki powinien dawać radę, bo jego działo nie jest raczej najgorsze, a brak możliwości pływania może ograniczy jego historyczne możliwości, ale w grze raczej nie powinno dużo zmieniać. W końcu, wody w obecnych mapach nie ma aż tak dużo, a przynajmniej nie tak dużo jak byo jeszcze te kilka lat temu. Mobilnością może i nie grzeszy, ale zawsze można z niego zrobić pasywnego zwiadowcę. 🙂

Na potencjalnego TD IV tieru mamy jeszcze SU-76 na podwoziu T-34, chociaż to raczej dość górnolotne określenie dla pojazdu improwizowanego, zbudowanego dla szkoły oficerskiej. Ogólnie wygląda ta maszyna tak, że na kadłubie T-34 po zdjęciu wieży zamontowano działo ZiS-3, prawdopodobnie wraz z “budą” z SU-76M, albo na jej wzór. Poza tym musimy jeszcze upewnić się, że rzeczywiście coś takiego powstało.

Revanche25

Tak się składa że zdjęci nie mamy, a pan Pirzecki ucina wszelkie tematy skąd w swojej kolekcji ma T-44.

Bartosz1607

Polskie drzewko zostanie pewnie dodane wtedy jak bedzie mało Polaków grać.

1234567890

Teoche klonów, ale mi to nie przeszkadza. Zbieram wszystkie ruskie naleśniki 121 ob140 ob907 t62a t55a t54 ob430 i bylby jeszcze Polski t55am 🙂

Rozkoszniaczek

Jak mówiłem, określenie “klon” jest dość krzywdzące. 🙂 Wprawdzie wizualnie to nadal są T-54/55, ale parametrami będą różnić się znacznie od oryginałów. Chociażby silnik 850 KM w T-54 powinien robić robotę. 🙂

Anonimowo

To jest ***** śmieszne żeby gracze z danej społeczności musieli sami sobie drzewko robić

Rozkoszniaczek

Wszystkie mniejsze nacje tak robią. Czesi i Słowacy robili swoje drzewko sami, Szwedzi również. Tak samo robią Włosi, Węgrzy, Jugosłowianie i wszyscy Ci, którzy chcieliby w ten sposób wyróżnić i wypromować swoją nację. WG spokojnie mogłoby się obyć bez nowych nacji, bo materiałów na nowe linie w “głównych” drzewkach jest bez liku.

FurioZZ

Blagam Was …. polskie drzewko ? Polskich czolgow ktore istnialy bylo by to moze 5 i to do 5 tieru potem juz wszystko ruskie wiec jakie to polskie drzewko ?

GTX

Jak na mnie to moze być „historyczne” drzewko i niemiałbym z tym zadnego problemu.
Nimi jeździli (/jeździliby) polacy i to mi wystarcza
Nie rozumiem tego „bólu ****” o to ze to nie jest do końca polskie to sa POLSKIE modyfikacje czołgów..
To tak jaby sie przypieprza* do tego ze jest niemiecki buldog ze bedie szwedzki centurion ze sa chiny “jakcson” brytyjski czy tez churcill III radz. premka, albo jap. tiger itd…
Więc…

(Tak napisałem to nizej..)

Truth is God

Ojej. Taka nasza historia. Jakbyśmy byli wolnyk krajem po wojnie a nie okupowanym to mielibyśmy swoje. Zauważ że jako nagrodę za misję masz t55, ponieważ to jest czołt niemiecki z NRD. Z RFN są leopardy. Taka historyja nasza. Ja się bym mie wstydził klonów. BTW T44 to mój ulubiony med na 8 :), pozdrawiam krajowców walczących o nasze drzewko.

Rozkoszniaczek

A najśmieszniejsze w tym T-55A jest to, że te wozy były wyprodukowane w Polsce i Czechosłowacji. 😉

Pozdrawiam również. 🙂

WS

T-44? T-34 100? Pierwsze słyszę o takich wynalzkach w Wojsku Polskim…. Chyba ich fantazja poniosła.

Rozkoszniaczek

Wspomniane w tekście raporty CIA robią swoje. 😉

PolakBezDrzewkaPolakZły

zawsze sie znajdzie jakiś wrzód
o tobie mówie

PolakBezDrzewkaPolakZły

ws

Ws

Nie obrażaj, bo sobie wystawiasz świadectwo. Nasi nie mieli T-44. Ani żadnego science fiction z T-34 100. Wolę nie mieć drzewka niż mieć jakieś wymysly internautów.

PolakBezDrzewkaPolakZły

a ja wole mieć wymysły w drzewku niż niemieć go wcale !!!!

Rozkoszniaczek

Nie dajmy się zwariować. Fakt faktem jak czytamy publikacje nt. T-44 to każda z nich powie, że T-44 radzieckiej armii nie opuściły, a T-34/100 to też nieznana konstrukcja, niemniej jest opisana w raporcie bardzo dokładnie, dzięki czemu dość łatwo jest odtworzyć jej ew. wygląd.

WS

Nie zrozum mnie źle, doceniam bardzo zaangażowanie i pracę. Ale bez twardych dowodów, choćby blueprintów będzie ciężko WG przekonać. Problem ten sam z naszym drzewkiem jest od lat, i nie ma jak go przeskoczyć na razie.

Rozkoszniaczek

Doskonale Cię rozumiem. Całe szczęście źródła tych rewelacji istnieją. 🙂

http://polishtreeforwot.byethost24.com/?i=2#
Wybierz interesujący Cię pojazd, w zakładce “Details” masz zakładkę “Sources”. Tam są linki do dokumentów, na których się opieramy. 🙂

WS

Widziałem, przejrzałem. Pytanie, na ile jest to rzetelne? Określenie czy dany pojazd to T-34, T-44 czy T-54 było wtedy nie takie oczywiste. Raporty z 1955 roku, więc posiadaliśmy już 54ki.
Druga kwestia, czemu PT-76 czy ASU miałyby być w polskim drzewku?
9 i 10 tiery może być zbyt nowoczesny, choć w erze strv103 czy chieftaina chyba do przejścia.

GTX

Jak na mnie to moze być “historyczne” drzewko i niemiałbym z tym zadnego problemu.
Nimi jeździli (/jeździliby) polacy i to mi wystarcza
Nie rozumiem tego “bólu ****” o to ze to nie jest do końca polskie

Rozkoszniaczek

T-44 pojawił się w 1944 roku, więc w ciągu 11 lat wywiad USA miał możliwość doszkolić się w kwestii jego wyglądu. W raporcie jest napisane, że T-44 służyły do szkolenia, więc to co służyło w linii w WP to trochę inna para kaloszy. Na przykład taki Covenanter nadal służył w armii brytyjskiej do szkolenia mimo, że armia brytyjska posiadała już znacznie nowocześniejsze czołgi. Poza tym raport rozróżnia T-44 i T-54, więc o pomyłce raczej nie ma mowy.

PT-76 był w Polsce modyfikowany. Wprawdzie nie były to wielkie różnice, ale wystarczyło by wrzucić go jako potencjalny czołg premium. W przypadku gdybyśmy znaleźli nowe informacje o polskich czołgach lekkich, można by PT-76 wrzucić do regularnej linii. Póki co trzeba zadowolić się tym co jest.

ASU-85 również doczekał się pewnych modernizacji o czym powiedział mi RazNaRok po publikacji.

T-55AM poza tym, że jest młody, technologicznie nie odstaje od innych “dziesiątek”. To jest sytuacja podobna jak z szwedzkimi maszynami. Taki Strv 74 pochodzi z 1957 roku, a w porównaniu z amerykańskimi, brytyjskimi, czy radzieckimi czołgami z tych lat raczej wrażenia na nikim nie robi. Z resztą widać to po jego umiejscowieniu w drzewku.

WS

, to nie ból ****, to konstruktywna krytyka. Nie mówię “to jest do ****”, pytam o to co wzbudza moją watpliwość. Chcę drzewka, ale starannie przygotowanego. I w miarę realnego

VillageGame

Gwarantuję Tobie, że jest bardziej realne niż niektóre “gałęzie” w poszczególnych nacjach. Staranność? Wystarczy przeczytać dwa, a właściwie trzy tematy na forum WoTa, trochę tego jest i sprawa będzie klarowna. Nie będziesz miał takich dylematów 😉

Anonimowo

Oni wolą dodawać czołgi premium. Jest nas najwięcej, a polskiej nacji dalej nie ma😠😠