Bitwy rankingowe – PS4 & X

Do konsolowego światka WoT zostają wprowadzone Bitwy Rankingowe 😉 Potyczki rozgrywane będą na VIII poziomie w niewielkich zespołach, 7 na 7. Cały event potrwa od 28 kwietnia do 1 maja 🙂 Poniżej oficjalna notka z portalu WoT Console.


Czym są bitwy rankingowe?


Bitwy rankingowe dają Wam możliwość zademonstrowania umiejętności i taktyk w walkach z przeciwnikami o zbliżonych umiejętnościach. W trakcie sezonu czołgiści dopracowują swoje taktyki, usiłując osiągnąć jak najwyższe miejsce w lidze, co da im nagrody i prawo do przechwałek!

Osiągnięcia w bitwach rankingowych zapewniają punkty, a one pozwalają awansować w ligach.


Jak wziąć udział


Aby wziąć udział i odblokować ten tryb, musicie mieć pojazd przynajmniej III poziomu.

screen_rankedbattles_unlocked

Po odblokowaniu będziecie musieli rozegrać pięć bitew wstępnych, po których zostaniecie umiejscowieni w lidze. Następnie uzyskacie dostęp do zakładki „Klasyfikacja” w garażu, w której znajdują się przydatne informacje na temat aktualnego sezonu, rankingów i inne.

Otrzymacie również dostęp do trzech tablic wyników:

  • Moja dywizja: Wyświetla wszystkich graczy, którzy znajdują się w tej lidze, co Wy.
  • Znajomi: Wyświetla rankingi Waszych znajomych – każdego znajomego, który bierze udział w aktywnych ligach.
  • Klany (niedostępne, jeśli nie należycie do klanu): Wyświetla klanowiczów, którzy biorą udział w aktywnej lidze.

System punktów


Po tym, gdy zostaniecie umieszczeni w lidze, będziecie mogli zobaczyć, ile punktów zdobyliście lub straciliście po ostatniej bitwie rankingowej.

Są dwa rodzaje punktów: Osiągnięcia drużynowe oraz osiągnięcia osobiste. Aby otrzymać punkty osiągnięć drużynowych, musicie wygrać bitwę. Punkty osiągnięć osobistych można zdobyć za wygranie bitwy, ale można je również utracić po przegranej. Punkty osiągnięć osobistych zależą od tego, jak dobrze radziliście sobie w bitwie.

screen_rankedbattles-points

Liczba punktów osiągnięć osobistych wyświetlana jest w ekranie wyników bitwy. Najpierw zostaną obliczone punkty osiągnięć osobistych, a następnie punkty osiągnięć drużynowych. Potem wyświetlona zostanie aktualna liczba punktów oraz ile ich brakuje do przejścia do następnej ligi.


Z kolei z mapami, dostępnymi trybami, nagrodami, operacjami oraz krótkim FAQ n.t. całego wydarzenia, możecie zapoznać się na oficjalnym portalu WoT Console 😉

Ź: WoT Console

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments