Czy wiesz, że…?

Siema Wojaki,
Dzisiejsze ciekawostki w nieco innej formie niż zwykle. W każdym razie, z dzisiejszych faktów dowiecie się, dlaczego nie warto brać 120 mm działa dla M103 i jak za darmo zdobyć topowe działo dla Tigera I. Miłej lektury 😉
m103
 •  Na M103 nie warto opracowywać topowego 120 mm działa ponieważ jest stockiem dla T110E5.
 • Dzięki M103 możemy też zaoszczędzić na T54E1 – ponieważ topowy silnik T54 to stockowy silnik M103. M53/55 ma też wspólny silnik z M48.

charioteer

 • Zapoznanie z linią brytyjską – rozwijanie Challengera przez Firefly’a da nam „17-pounder” dla niszczarki Archer. Charioteer da nam „20-pounder” dla AT7 a Convay – topową 122mm armatę dla Tortoise.

113

 • Fani chińczyków zrobią lepiej kupując na początek 113 – w ramach prezentu otrzymacie 122mm armatę, która jest topką dla WZ-120.
 • U Niemców wymaga to odrobiny masochizmu, ale jeśli nie będziecie marnować XP na armatę 7,5cm L70 – to dostaniecie ją w bonusie do Tiger I. Oszczędzacie ponad 4000 XP 🙂 A jeśli rozwijacie Tiger II przez linię Panther – to dzięki jego stockowej armacie 8,8cm L71 zyskujecie topowe armaty dla wielu innych czołgów. A jeśli rozwijacie linię Ferdinanda – to w zasadzie jedyne co wam zostaje do opracowania w Indien Panzer to gąsienice…
 • Sumarycznie udało nam się w ten sposób zaoszczędzić 320 700 XP.

deadcrew

 • Opłaca się leczyć rannego czołgistę nawet jeśli otrzymał krytyka na sam koniec bitwy. Czołgiści którzy ukończą bitwę jako kontuzjowani zyskują 10% mniej doświadczenia. Na wyższych tierach nawet nie ma się co zastanawiać, czy jest to warte tych 3k srebra…

clock

 • Pamiętacie zegary na mapie Ruinberg? Każdy pokazuje inną godzinę. Ale dziś nie o tym. Dziś ciekawostka – popatrzcie jak wygląda rzymska cyfra „4” na zegarze na wieży. Jest IIII zamiast IV. Nie jest to pomyłka, na niektórych starych zegarach właśnie tak przedstawiano godzinę czwartą. Specjaliści objaśniają to „harmonią” wizualną – zapisana w ten sposób IIII równoważy znajdująca się symetrycznie po drugiej stronie cyferblatu VIII. Poza tym dzięki temu zyskujemy jeszcze jeden aspekt harmonii – cztery symbole złożone z I, cztery z V i cztery z X. Prawdziwe Feng Shui.

maus

 • A teraz rzecz o najtajniejszej zmianie w patchu 9.17.1. Nie opowiedzieć o największej zmianie pancerza Mausa od ładnych kilku patchy? Nie mogę… Nasza „Myszka” w tajemnicy przed światem dostała buffa. Grubość pancerza podłogi zwiększono z 50mm do 250mm. Myślicie – kogo interesuje grubość pancerza który może znaleźć się pod ostrzałem tylko w wyjątkowo głupiej sytuacji gdy żaden pancerz już nie pomoże? A jednak ma to sens. W czasie testów okazało się, że pociski OB z Jg.Pz. E100, które trafiały pod pojazd (a to się zdarza) zabierały Mausowi ok. 300-350HP. A te same pociski potrafiły skosić pancernego IS-7 na przeszło 500HP. A FV215b 183 – z Mausa zdejmował 450-500HP – a z IS-7 po 800-900HP. Jest różnica?
TY Trank! 😉
Ź: WoT Fan

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

14 komentarzy

 1. Bruno pisze:

  Mam taki stary zegar do nakręcania w domu który ma IIII a nie IV 🙂

 2. Gustawpl pisze:

  … A jeśli rozwijacie linię Ferdinanda – to w zasadzie jedyne co wam zostaje do opracowania w Indien Panzer to gąsienice…
  Albo bzdura na kółkach, albo ja czegoś nie rozumiem. ŻADEN z topowych elementów na Indien Panzer nie jest wspólny z linią Td-eków.

 3. Bricktop pisze:

  „Pancernego is7” lol

 4. G100 pisze:

  „Na M103 nie warto opracowywać topowego 120 mm działa ponieważ jest stockiem dla T110E5.” Radzę redaktorom rykoszet.info czytać to zdanie do skutku, aż znajdziecie błąd

 5. Wyjaśnijcie to pisze:

  Chłopaki z Rykoszet.info można Was oskarżyć o PLAGIAT, ponieważ użyliście DOKŁADNIE tych samych ciekawostek co w filmiku na rosyjskim kanale Wot Fan wydanym PRZED Waszym artykułem. To czy ukryliście tą informację ,,przez przypadek”, czy ZROBILIŚCIE TO Z PREMEDYTACJĄ pozostawiam bez dochodzenia. Moim skromnym zdaniem źle zrobiliście.

 6. Lolek pisze:

  Wszystko fajnie ale sugerujecie grać stockowym M103 około 3 razy dłużej???

 7. qwaszx pisze:

  Nie wiem czy można wklejać linki w komentarzach, ale zaryzykuję 😉
  W nawiązaniu do strzelania pod czołgi z HE dużego kalibru (lepiej strzelic za 600 pod czolg niz za 200 w czolg) –
  https://clips.twitch.tv/HilariousBloodyClamPicoMause

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.