Ciekawostki o patchu 9.17

Siema, Wojaki!
Kontynuujemy serię naszych ciekawostek o wychodzących patchach. 14.12.2016 r. pojawiła się aktualizacja 9.17. Szwedy, buffy premek, nowe dźwięki… Dużo już było o tym powiedziane. A my dziś powiemy co nieco o ukrytych zmianach 🙂 A jest ich łącznie… kilkanaście.
Nie będziemy dawać faka czemu skrócono nazwę Kolohousenki. Racjonalnie uzasadnimy czemu T34 i T34 Black dostały tego samego buffa. Ucieszymy się również z możliwości wykrycia przeciwnika przed rozpoczęciem bitwy – pozdrawiamy graczy na Mittengardzie!
Czy to wszystkie ukryte zmiany? Nie, na bank WG podłożyło nam jakiegoś chochlika, schowali jakieś śmierdzące jajo w kodzie i nic nie powiedzieli. Inaczej jeszcze nie było – i żebym tak tylko artami jeździł, jeśli kłamię 😉 Ale to nic… Zaraz się wszystkiego dowiemy! 😉
 
 • Amerykańska arta X tier T92 obecnie nazywa się T92 HMC. Co zapewne ma związek z planowanym wpuszczeniem do gry amerykańskiego czołgu lekkiego T92… Oprócz tego zmieniono nazwę czeskiego czołgu lekkiego I tier – Kolohousenki na K-housenka. Ale tego już kompletnie nie rozumiemy.

1 13698003_1160113537392621_3711817227861974773_o

 • Sporo premek VIII tier dostało buffa w 9.17. Pomimo, że patchnotes aż uginał się od wymienionych zmian – sporo nie zostało powiedziane. Na przykład słowa nie było, że taki sam buff jak T34 dostał też T34 Black.
 • W 9.16 pojawiła się funkcjonalność, która po najechaniu kursorem na czołg w garażu pokazywała skład załogi pod względem specjalności (sam dół wyskakującego okienka). A w 9.17 – już ją usunęli.

2

 • W czasie oczekiwania na bitwę nie można już otwierać zakładek garażu: zbrojowni, badań itp. Od 9.17 są zaciemnione. A jak już przy zaciemnianiu jesteśmy – pojazdy niezdobyte w ramach Misji Osobistych przestały być zaciemnione. Wielki Białoruski Randomizer hula bez zarzutu. A teraz co do misji osobistych – postęp w MO dla danego czołgu możecie sprawdzić najeżdżając kursorem na proporzec znajdujący się poniżej przycisku „Bitwa”.

3 4

 • W związku ze szwedami pojawiło się specjalne oznaczenie pojazdów z zawieszeniem hydraulicznym. A w przypadku uszkodzenia gąsienicy oprócz informacji w HUD pojawi się też animacja w obszarze celownika.

5

 • W 9.17 wprowadzono możliwość wykrycia wrogich pojazdów jeszcze przez rozpoczęciem się bitwy. Na przykład na Mittengardzie.

6

 • Zmieniły się domyślne klawisze odpowiadające za polecenia dla drużyny. Teraz „T” odpowiada za rozkaz „Za mną!”. Oprócz tego w zakładce „Sterowanie” pojawiły się ikonki z dodatkowymi informacjami.

7

 • Taka ciekawostka z serwera RU. W biuletynie informacyjnym pojawiła się zakładka z odsyłaczem do wideo patcha.

8

 • Pojawiła się możliwość sprzedaży nieużywanych modułów z poziomu drzewka badań czołgu.

9

 • Rzymska cyfra oznaczająca tier pojazdu nie znajduje się już na środku ikony pojazdu tylko bliżej jej zewnętrznego krańca 🙂 A napis „potwierdź gotowość do bitwy” w plutonie stał się czerwony.

10

 • Wprowadzono zmiany w fizyce, która utrudnia dostanie się w nietypowe miejsca (charakterystyczny „ślizg po skale”. Np. mapa Kopalnie, kwadrat F6).
 • Naprawiono błąd związany z cieniami gąsienic.
 • Informacja w chacie „uwaga na sektor X” została zmieniona na „uwaga na X”.

11

 • Bardzo ważna informacja dla streamerów i ludzi tworzących filmiki o WoT. W zakładce „Grafika” pojawiła się opcja „tryb okienkowy bez ramki”. W końcu nie trzeba minimalizować gry żeby cokolwiek zrobić, sprawdzić lub odpisać. Wcześniej można było tylko zminimalizować, co pauzowało obraz na streamie lub przejść w tryb okna z ramką co obcinało obraz od góry i od dołu.

12

TY Trank! 🙂

Ź: WoT Fan

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

8 komentarzy

 1. cedrom pisze:

  Sprzedawanie modułów z drzewka badań dodali już dawno. Bodajże jeszcze w zeszłym roku.

 2. BugUser pisze:

  „Zmieniły się domyślne klawisze odpowiadające za polecenia dla drużyny. Teraz „T” odpowiada za rozkaz „Za mną!” odkąd pamiętam celownikiem na sojusznika najeżdżałem i klikałem T i wyskakiwało „za mną”… zmieniło się coś innego, otóż samo naciśniecie klawisza T nie wywołuje komendy „do ataku”

 3. FEAR pisze:

  „Pojawiła się możliwość sprzedaży nieużywanych modułów z poziomu drzewka badań czołgu.”

  Przecież to jest już od dawna, żeby nie było czysty klient bez modów,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.