Ciekawostki o patchu 9.16

Siema, Wojaki!
5 października 2016 roku pojawił się patch 9.16. Zdążyliśmy go już nieco zbadać, więc opowiemy wam co nieco o ukrytych zmianach które udało nam się wykryć z Waszą pomocą i o których nie było słowa ani w Patch Notesie, ani w klipie na kanale WG.
 
Powiemy też trochę o trybie „Konwój” który został usunięty z gry razem z wejściem aktualizacji. Chcieliśmy je wrzucić w następnych ciekawostkach, ale za tydzień będą tak aktualne jak info o tym, że wywalili Rubikon.
 
 • W garażu w trybie Konwój można było zobaczyć czarnego kota. To Kot Percy, podobno pełnoprawny załogant pierwszego Mark I. Gdy najechało się na niego – miauczał i mruczał.

kod-percy

 • Polecamy nie zwalniać załogi Lanchestera – to w końcu jedyni w grze żołnierze w mundurach z I WŚ, a można ich przeszkolić na dowolny inny pojazd. Macie ich teraz w koszarach. Po wejściu patcha 9.16 zostali automatycznie przeszkoleni na Medium I.

zaloga

 • Razem z wprowadzeniem trybu Konwój, Mark I magicznie pojawił się w odznakach „Ekspert: Wielka Brytania” i „Ekspert”, „Starszy Inżynier-Mechanik” itd. Ale już go tam nie zobaczycie. Bug został poprawiony w patchu 9.16.

odznaki

 
A teraz – sekrety patcha 9.16!
 • W lewym górnym rogu w hangarze pojawiła się informacja o liczbie graczy na serwerze i regionie. W centrum powiadomień pojawiły się przyciski do „sortowania po grupach”.

kanalsystemowy

 • W zakładce „wygląd” pojawiły się emblematy Szwecji (ale można je dać na dowolny pojazd w grze)

emblematy

 • Na ile zrozumiałem informacje z maila, to intro, które wcześniej mogli oglądać jedynie wybrańcy (bądź użytkownicy klienta HD) – teraz jest wyświetlane u wszystkich.

intro

 • Uproszczono układ ikon perków. Jeśli załogant ma ich powyżej czterech wyświetla się jedynie ostatnio wyszkolony i aktualnie expiony. Wcześniej taki układ włączał się dopiero gdy załogant miał pięć i więcej perków.

perki

 • Zmieniono panel stanu czołgu w bitwie. Teraz przy zniszczeniu waszego czołgu nad mini mapą nie wyświetla się zielony napis. Teraz jest czerwony, na środku ekranu i informuje nas o nicku gracza który nas zniszczył.

zniszczony

 • Zmieniła się ikonka S-51 – teraz lufa armaty nie jest wymierzona w niebo, tylko jest równoległa do ziemi. Zmieniają się tak wszystkie ikony artylerii którym ktoś grzebie przy statystykach, jak się wydaje.

ikony

 • Pz. III cicho przemianowano na Pz. III J. A, z kolei cicho przemianowany w 9.15 Pz.Kpfw III Ausf. A teraz nazywa się Pz. Kpfw III Ausf E.

pz3j

 • Jeśli w panelu ustawień klikniecie zakładkę „uszkodzenia” to pojawi się T-10 z pełnym zdrowiem i zapasem amunicji. Co nie przeszkodziło mu, patrząc po screenie, nastrzelać 3,5k obrażeń i odbić 6,8k obrażeń. W miejscu gaśnicy ma „Usunięcie regulatora obrotów”, a w magazynie amunicji – 7 burzaków i 3 kumulacyjne. W panelu „Wskaźnik kierunku ognia” pojawia się screen z Piaskownicy (sądząc po czołgu), ale przy strzałkach są czołgi VIII, IX i X tier.

ustawienia

 • Do tej pory gdy przeciwnik ginął z powodu wywrotki klient informował, że gracz się „rozbił”. Teraz informuje, że się „przewrócił”.

przewrocony

 • Do tej pory klawisz X domyślnie blokował gąsienice w czołgach bezwieżowych, żeby można było celować bez ryzyka poruszenia maszyny. Teraz „domyślnie” w trybie snajperskim funkcja jest włączona cały czas i nie można jej wyłączyć. Poruszać się można wyłącznie za pomocą klawiszy kierunków. X pełni swoją rolę tylko w trybie arcade.
 • W 9.16 przywrócono jedną miłą ciekawostkę w czasie gry na notebookach (o której wspominaliśmy swego czasu). Teraz komunikaty chatu zachodzą na spis graczy, a nie odwrotnie. I jest czytelniej.
 • Można przypisywać notatki do danego kontaktu.

notki

 • W zakładce „dźwięk” po naciśnięciu przycisku „Powtórka” można usłyszeć trzy komunikaty, a nie jeden.

dzwiek

 • Jeśli w czasie sortowanie w oknie sklepu lub hangaru ustawisz kryteria jakich nie spełni żaden pojazd – pojawi się stosowny komunikat. Wcześniej było po prostu puste okno.

komunikat

 • Misjom Osobistym dorysowano rysuneczki w tle.

rysunki

 • Przy odznakach „Łowca czołgów”, „Lew Synaju” uporządkowano nazwy czołgów które trzeba zniszczyć by ją uzyskać.

lewsynaju

 • Przed wprowadzeniem 9.16 żeby zobaczyć ile wolnego doświadczenia dla perków nabił dany czołgista trzeba było wejść w jego panel osobisty. Teraz ta informacja znajduje się w oknie, które rozwija się po najechaniu na podobiznę czołgisty.

perk

 • Z garażu zniknęła się możliwość nadania statusu pojazdu rezerwowego.
 • Zmienił się pasek zajęcia wrogiej i sojuszniczej bazy.
 • W podsumowaniu bitwy przy informacji o efektywności na górze pojawiła się liczba wykrytych pojazdów, zniszczonych pojazdów, zadanych obrażeń i obrażeń po wyświeceniu.

effi

 • Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na przeciwniku lub sojuszniku pojawi się rozwijane menu w którym m.in. będzie można zaprosić do plutonu, zablokować, albo zaraportować danego gracza. Jeśli zwrócicie uwagę – kategorii na które można się poskarżyć zrobiło się jakby mniej.

skargi

 • W końcu – pojawiła się funkcja przywrócenia załogi, czołgu i wyposażenia. Jest to ciekawa opcja, żeby sprzedać za srebro wyposażenia, za którego zdjęcie do tej pory płaciło się złotem 😉 No i przywrócenie czołgu jednak trwa trzy dni… I działa tylko na czołgach premium!
 
Dzięki Trank! 🙂
Ź: WoT Fan

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

3 komentarze

 1. iBlackLagoon pisze:

  Szwedzkie emblematy były już w 9.15 tak jak chińskie napisy na amerykańskich czołgach.

 2. xxx pisze:

  notatki do kontaktu na liscie mozna bylo dodawac juz przed 9.16

 3. Dumadidak pisze:

  „Przed wprowadzeniem 9.16 żeby zobaczyć ile wolnego doświadczenia dla perków nabił dany czołgista trzeba było wejść w jego panel osobisty. Teraz ta informacja znajduje się w oknie, które rozwija się po najechaniu na podobiznę czołgisty.”

  Coś tu nie działa jednak…. szczerze mówiąc liczę, że kiedyś przywrócą ten cholerny % przy plusie bezpośrednio w garażu…. Nie wiem kto to usunął, ale był to na pewno jakiś okrutny Siergiej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.