Ciekawostki o patchu 9.16

Siema, Wojaki!
5 października 2016 roku pojawił się patch 9.16. Zdążyliśmy go już nieco zbadać, więc opowiemy wam co nieco o ukrytych zmianach które udało nam się wykryć z Waszą pomocą i o których nie było słowa ani w Patch Notesie, ani w klipie na kanale WG.
 
Powiemy też trochę o trybie „Konwój” który został usunięty z gry razem z wejściem aktualizacji. Chcieliśmy je wrzucić w następnych ciekawostkach, ale za tydzień będą tak aktualne jak info o tym, że wywalili Rubikon.
 
 • W garażu w trybie Konwój można było zobaczyć czarnego kota. To Kot Percy, podobno pełnoprawny załogant pierwszego Mark I. Gdy najechało się na niego – miauczał i mruczał.

kod-percy

 • Polecamy nie zwalniać załogi Lanchestera – to w końcu jedyni w grze żołnierze w mundurach z I WŚ, a można ich przeszkolić na dowolny inny pojazd. Macie ich teraz w koszarach. Po wejściu patcha 9.16 zostali automatycznie przeszkoleni na Medium I.

zaloga

 • Razem z wprowadzeniem trybu Konwój, Mark I magicznie pojawił się w odznakach „Ekspert: Wielka Brytania” i „Ekspert”, „Starszy Inżynier-Mechanik” itd. Ale już go tam nie zobaczycie. Bug został poprawiony w patchu 9.16.

odznaki

 
A teraz – sekrety patcha 9.16!
 • W lewym górnym rogu w hangarze pojawiła się informacja o liczbie graczy na serwerze i regionie. W centrum powiadomień pojawiły się przyciski do „sortowania po grupach”.

kanalsystemowy

 • W zakładce „wygląd” pojawiły się emblematy Szwecji (ale można je dać na dowolny pojazd w grze)

emblematy

 • Na ile zrozumiałem informacje z maila, to intro, które wcześniej mogli oglądać jedynie wybrańcy (bądź użytkownicy klienta HD) – teraz jest wyświetlane u wszystkich.

intro

 • Uproszczono układ ikon perków. Jeśli załogant ma ich powyżej czterech wyświetla się jedynie ostatnio wyszkolony i aktualnie expiony. Wcześniej taki układ włączał się dopiero gdy załogant miał pięć i więcej perków.

perki

 • Zmieniono panel stanu czołgu w bitwie. Teraz przy zniszczeniu waszego czołgu nad mini mapą nie wyświetla się zielony napis. Teraz jest czerwony, na środku ekranu i informuje nas o nicku gracza który nas zniszczył.

zniszczony

 • Zmieniła się ikonka S-51 – teraz lufa armaty nie jest wymierzona w niebo, tylko jest równoległa do ziemi. Zmieniają się tak wszystkie ikony artylerii którym ktoś grzebie przy statystykach, jak się wydaje.

ikony

 • Pz. III cicho przemianowano na Pz. III J. A, z kolei cicho przemianowany w 9.15 Pz.Kpfw III Ausf. A teraz nazywa się Pz. Kpfw III Ausf E.

pz3j

 • Jeśli w panelu ustawień klikniecie zakładkę „uszkodzenia” to pojawi się T-10 z pełnym zdrowiem i zapasem amunicji. Co nie przeszkodziło mu, patrząc po screenie, nastrzelać 3,5k obrażeń i odbić 6,8k obrażeń. W miejscu gaśnicy ma „Usunięcie regulatora obrotów”, a w magazynie amunicji – 7 burzaków i 3 kumulacyjne. W panelu „Wskaźnik kierunku ognia” pojawia się screen z Piaskownicy (sądząc po czołgu), ale przy strzałkach są czołgi VIII, IX i X tier.

ustawienia

 • Do tej pory gdy przeciwnik ginął z powodu wywrotki klient informował, że gracz się „rozbił”. Teraz informuje, że się „przewrócił”.

przewrocony

 • Do tej pory klawisz X domyślnie blokował gąsienice w czołgach bezwieżowych, żeby można było celować bez ryzyka poruszenia maszyny. Teraz „domyślnie” w trybie snajperskim funkcja jest włączona cały czas i nie można jej wyłączyć. Poruszać się można wyłącznie za pomocą klawiszy kierunków. X pełni swoją rolę tylko w trybie arcade.
 • W 9.16 przywrócono jedną miłą ciekawostkę w czasie gry na notebookach (o której wspominaliśmy swego czasu). Teraz komunikaty chatu zachodzą na spis graczy, a nie odwrotnie. I jest czytelniej.
 • Można przypisywać notatki do danego kontaktu.

notki

 • W zakładce „dźwięk” po naciśnięciu przycisku „Powtórka” można usłyszeć trzy komunikaty, a nie jeden.

dzwiek

 • Jeśli w czasie sortowanie w oknie sklepu lub hangaru ustawisz kryteria jakich nie spełni żaden pojazd – pojawi się stosowny komunikat. Wcześniej było po prostu puste okno.

komunikat

 • Misjom Osobistym dorysowano rysuneczki w tle.

rysunki

 • Przy odznakach „Łowca czołgów”, „Lew Synaju” uporządkowano nazwy czołgów które trzeba zniszczyć by ją uzyskać.

lewsynaju

 • Przed wprowadzeniem 9.16 żeby zobaczyć ile wolnego doświadczenia dla perków nabił dany czołgista trzeba było wejść w jego panel osobisty. Teraz ta informacja znajduje się w oknie, które rozwija się po najechaniu na podobiznę czołgisty.

perk

 • Z garażu zniknęła się możliwość nadania statusu pojazdu rezerwowego.
 • Zmienił się pasek zajęcia wrogiej i sojuszniczej bazy.
 • W podsumowaniu bitwy przy informacji o efektywności na górze pojawiła się liczba wykrytych pojazdów, zniszczonych pojazdów, zadanych obrażeń i obrażeń po wyświeceniu.

effi

 • Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na przeciwniku lub sojuszniku pojawi się rozwijane menu w którym m.in. będzie można zaprosić do plutonu, zablokować, albo zaraportować danego gracza. Jeśli zwrócicie uwagę – kategorii na które można się poskarżyć zrobiło się jakby mniej.

skargi

 • W końcu – pojawiła się funkcja przywrócenia załogi, czołgu i wyposażenia. Jest to ciekawa opcja, żeby sprzedać za srebro wyposażenia, za którego zdjęcie do tej pory płaciło się złotem 😉 No i przywrócenie czołgu jednak trwa trzy dni… I działa tylko na czołgach premium!
 
Dzięki Trank! 🙂
Ź: WoT Fan

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iBlackLagoon

Szwedzkie emblematy były już w 9.15 tak jak chińskie napisy na amerykańskich czołgach.

xxx

notatki do kontaktu na liscie mozna bylo dodawac juz przed 9.16

Dumadidak

“Przed wprowadzeniem 9.16 żeby zobaczyć ile wolnego doświadczenia dla perków nabił dany czołgista trzeba było wejść w jego panel osobisty. Teraz ta informacja znajduje się w oknie, które rozwija się po najechaniu na podobiznę czołgisty.”

Coś tu nie działa jednak…. szczerze mówiąc liczę, że kiedyś przywrócą ten cholerny % przy plusie bezpośrednio w garażu…. Nie wiem kto to usunął, ale był to na pewno jakiś okrutny Siergiej…