Czerwona kawaleria w Blitz

Czerwona kawaleria!

Uważajcie, niemieccy zwiadowcy – aktualizacja 3.1 kładzie kres legendzie o Waszej niezrównanej szybkości i zwrotności! Powitajcie nowe, mocniejsze, bardziej dynamiczne i wściekłe czołgi lekkie poziomów VI–VIII. By poznać nowe pojazdy, przygotujcie swoje T-34 jako początek ścieżki do T-54 ltwt.

Poziom VI: MT-25

Uzbierajcie 24 400 na Waszych T-34, aby objąć dowodzenie nad zwrotnym zwiadowcą ze świetnym uzbrojeniem.

3108_wotb_31_soviet_lights_mt25

Pomimo tego, że najlepsze działo do zamontowania w MT-25 cechuje się świetną szybkostrzelnością i przebiciem, wielu graczy zdecyduje się pozostać przy domyślnym ZiS-4, używanym często na T-34. Choć nie jest tak mocne, ZiS-4 ma większe uszkodzenia na minutę, jest celniejsze i, co najważniejsze, jego pociski podkalibrowe są w stanie przebić pancerz o grubości 189 mm, a to wystarcza na większość przeciwników! Ponadto, dobra zwrotność i prędkość maksymalna pozwalają temu czołgowi na skuteczny ostrzał przeciwnika ze skrzydła oraz przebijanie boków wrogich pojazdów bez konieczności użycia amunicji podkalibrowej.

Poziom VII: LTTB

Uważacie, że Wasze palce są wystarczająco zwinne po grze Spähpanzer Ru 251? Jeśli zaoszczędziliście 59 150 i zbadaliście czołg lekki LTTB, Wasze umiejętności jazdy przejdą prawdziwy test!

3108_wotb_31_soviet_lights_lttb

LTTB to pojazd VII poziomu, który tak naprawdę mógłby być pojazdem VIII poziomu. Jego prędkość jest wyjątkowo wysoka. Radziecki zwiadowca pozostawia swojego głównego rywala, Spähpanzer SP I C, daleko w tyle i idzie w ślady niezrównanego mistrza prędkości – Ru 251. Nawet jeśli Ru 251 cechuje się wysoką prędkością maksymalną, to LTTB ma olbrzymią przewagę w postaci mocniejszego silnika i mniejszej wagi. Co więcej, radziecki czołg jest zwrotniejszy i cieszy się utrzymuje wysoką prędkością na zakrętach.

Z pewnością chcecie również nauczyć się wykonywania ostrych zwrotów tym pojazdem. Wygląda to spektakularnie i zbija przeciwników z tropu!

Ten nowicjusz posiada także porządne uzbrojenie charakteryzujące się dobrą penetracją, siłą ognia, celnością i szybkostrzelnością. W skrócie, niczego mu nie brakuje, więc uważajcie – LTTB jest w drodze!

Poziom VIII: T-54 ltwt.

T-54 to T-54, nawet w lekkiej wersji. Obecnie najlepszy czołg lekki w radzieckim drzewie nie może pochwalić się żadnymi oszałamiającymi cechami. Podobnie jak jego starszy brat, T-54 ltwt. nie bije rekordów prędkości czy penetracji. Jego główną zaletą jest za to uniwersalność.

3108_wotb_31_soviet_lights_t54ltwt

Co otrzymacie, jeśli uzbieracie 96 300 na LTTB? Dynamiczny i zwrotny pojazd z dobrym działem, gotowy stawić czoła czołgom średnim jak równy z równym lub samemu zachowywać się jak taki czołg. T-54 ltwt., w przeciwieństwie do delikatnego Ru 251, ma co najmniej 80 mm pancerza, co nie jest najlepszym wynikiem dla VIII poziomu, lecz wciąż daje Wam szansę na zablokowanie uszkodzeń, podczas gdy pojazdy niemieckie takiej szansy już nie mają. Pochyła wieża wraz ze 160 mm przedniego pancerza kadłuba są w stanie obronić Was przed wieloma czołgami tego samego typu, a nawet przed niektórymi czołgami średnimi.

T-54 ltwt. spokojnie osiąga i utrzymuje prędkość 55–60 km/godz., a do tego nie traci prędkości przy ostrych zakrętach. Spadek to zaledwie 2–4 km/godz. i czołg praktycznie nie wpada w poślizgi. Ru 251 oraz LTTB to rakiety, które nie zawsze są łatwe do opanowania, a ich zachowanie czasami trudno przewidzieć, podczas gdy T-54 ltwt. jest bardzo prosty w prowadzeniu i zawsze robi to, czego od niego oczekujecie.

Ten radziecki zwiadowca jest wyposażony w szybkostrzelną kopię najlepszego działa z T-44, LB-1. Prawdopodobnie nie przebije kadłuba czołgu ciężkiego za każdym razem, lecz jeśli w pełni wykorzystacie swoją zwrotność, praktycznie każdy strzał będzie skuteczny. Podsumowując, jeśli T-44 to wciąż świetny pojazd z tym samym uzbrojeniem, T-54 ltwt. również Was nie zawiedzie.


Trzech radzieckich zwiadowców właśnie rozgrzewa swoje silniki i przygotowuje się do zamienienia przeciwników w złom. Nadeszła pora na odłożenie trochę doświadczenia na T-34, byście mogli szarżować po całym polu bitwy, wykrywając przeciwnika za przeciwnikiem, wkrótce po wprowadzeniu aktualizacji 3.1. Odpalajcie więc swoje silniki i ruszajcie do boju!

Ź: Blitz EU

Kliknij, aby powiększyć.

3108_wotb_31_soviet_lights_1 3108_wotb_31_soviet_lights_2 3108_wotb_31_soviet_lights_3 3108_wotb_31_soviet_lights_4 3108_wotb_31_soviet_lights_5 3108_wotb_31_soviet_lights_6 3108_wotb_31_soviet_lights_7 3108_wotb_31_soviet_lights_8 3108_wotb_31_soviet_lights_9 3108_wotb_31_soviet_lights_10 3108_wotb_31_soviet_lights_11 3108_wotb_31_soviet_lights_12

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments