“World of Tanks: Roll Out!” – pierwszy zeszyt komiksu

World of Tanks: Roll Out!” – pierwszy zeszyt komiksu dostępny od 31 sierpnia
Historia inspirowana II Wojną Światową od legendarnego twórcy Gartha Ennisa

Wargaming i Dark Horse ogłaszają, że 31 sierpnia ukaże się pierwsza część komiksu World of Tanks: Roll Out. Opowieść została zainspirowana popularną na całym świecie grą sieciową firmy Wargaming. Fabuła przynosi ze sobą emocje i napięcie znane z pancernych pojedynków w World of Tanks.

Uderzająca z pełną mocą historia została napisana przez Gartha Ennisa (Preacher, War Stories, The Punisher), za ilustracje odpowiada Carlos Ezquerra(Judge Dredd, Strontium Dog, War Stories Vol. 2), a okładkę projektował Isaac Hannaford (Halo: Reach, The Punisher). Wraz z premierą komiksu, w konsolowych wersjach World of Tanks (Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4) pojawi się również czołg inspirowany wydarzeniami przedstawionymi w fabule.World of Tanks: Roll Out opowiada losy młodych brytyjskich czołgistów, którzy podczas D-Day w Normandii zostali zepchnięci na przeciw doświadczonemu batalionowi niemieckiemu. Otaczani i ścigani przez Niemców na każdym kroku, żółtodzioby podróżują przez ogarniętą wojną Francję, na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, a los II Wojny Światowej wisi na włosku…

„Podczas prac koncepcyjnych nad komiksem o World of Tanks, pierwszym priorytetem było opowiedzenie autentycznej historii opartej na autentyzmie, gdyż Wargaming mocno przywiązuje do tego wagę,” powiedział Erik Whiteford, dyrektor marketingu w Wargaming. „Mając na pokładzie takie legendy jak Garth Ennis I Carlos Ezquerra jesteśmy pewni, że historia będzie w naszym stylu: brudna, mocna i przepełniona walkami czołgów.”

Sklep premium w konsolowej wersji World of Tanks będzie oferował przez limitowany czas czołg brytyjskiego Cromwella, znanego jako “Snakebite”. Wzięty wprost z kart komiksu, czołg poziomu VI, z załogą wyszkoloną w celności, zwinny, szybki, z przyzwoitą siłą ognia – będzie dostępny od 31 sierpnia w trzech zestawach.

Pierwszy numer komiksu World of Tanks: Roll Out będzie dostępny po angielsku drogą cyfrową w sklepie Dark Horse ->http://www.darkhorse.com/Comics/29-843/World-of-Tanks-1, jak również w wybranych punktach sprzedaży w USA, Australii i całej Europie. Następne części historii są w przygotowaniu.

WoTC_Comic_Cover_WoT_Roll_Out_Issue WoTC_Comic_Artwork_WoT_Roll_Out_Issue WoTC_Screens_Roll_Out_Image_01 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_02 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_03 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_04 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_05 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_06 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_07 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_08 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_10 WoTC_Screens_Roll_Out_Image_09

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ps4Fan

Pc pewnie ze pies :p konsole rulllezzz 🙂 pc-tami to mozna dom ogrzac :p

Janar

Czy ktoś wie, gdzie można w Polsce kupić ten komiks w wersji papierowej? Oczywiście po angielsku.

Grooby07

W jakich sklepach są dostępne w Polsce?

Mateusz

Znowu Cromka na konsole, a PC to co, pies ?

Szmitu

Ciekaw jestem, czy te komiksy będą tłumaczone na język polski.