Gamescom Q&A i elementy wersji 9.16

Elementy wersji 9.16

Wprowadzenie wersji 9.16 World of Tanks zaplanowane jest na jesień tego roku. Dwoma najbardziej interesującymi elementami tej aktualizacji są wprowadzenie mapy Paryż do puli map bitew losowych oraz dodanie nowego państwa – Szwecji.

Mapa Paryż

Planowaliśmy dodać tę mapę wraz z trybem Rozwałki, ale ze względu na szczególne okoliczności podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu jej wprowadzenia.

Od tamtej pory pracowaliśmy nad mapą, wprowadzając do niej różnorodne poprawki i dopasowując ją do bitew losowych. Wraz z wprowadzeniem nowej wersji mapa trafi wreszcie do World of Tanks.

Na mapie znajdziecie gęsto zabudowane ulice, zapewniające doskonałą osłonę ciężkim pojazdom. Centralny plac to niebezpieczne miejsce, które może być kontrolowane ze wszystkich stron. Brzeg Sekwany będzie najodpowiedniejszy dla szybkich i zwrotnych pojazdów.

Strv m/42-57 Alt A.2

Ten pojazd premium to czołg średni VI poziomu, który przygotowuje drogę dla Szwecji jako państwa dostępnego do gry w World of Tanks.

Skrót „Strv” rozwija się jako „Stridsvang”, czyli „czołg”. Projekt pojazdu zawiera wieżę oscylacyjną typu AMX-13 zamontowaną na szwedzkim podwoziu czołgu średniego Strv m/42. Oczywiście, wraz z pierwszym Szwedem w grze pojawią się odpowiednie narodowe ścieżki dźwiękowe, napisy, materiały eksploatacyjne i kamuflaże. 

strv_m42-57_alt_a2_3

Nowe państwo: Szwecja

Szwecja jest jednym z największych producentów czołgów spośród państw, które jeszcze nie pojawiły się w grze, i posiada bogatą historię pojazdów pancernych, umożliwiającą uformowanie zróżnicowanego drzewa technologicznego z licznymi klasami.

Bez większych kłopotów odtworzyliśmy 19 pojazdów pochodzących z lat 1921–1966. Znaleźli się wśród nich przedstawiciele wszystkich klas w grze z wyjątkiem dział samobieżnych. Większość z nich to oryginalne projekty i konstrukcje. Wyjątkiem jest pojazd I poziomu, który został zakupiony z Niemiec i zmodyfikowany, zanim trafił do produkcji.

Szwedzkie drzewo technologiczne ma wielki potencjał rozwoju, więc możecie spodziewać się jego rozbudowy w przyszłości.

Szwedzkie drzewo technologiczne

wot_swedish_tanks_tech_tree

100 lat czołgów – tryb gry

Świętujemy 100-lecie czołgów i z tej okazji we wrześniu wprowadzamy do gry specjalne wydarzenie, które będzie zawierać unikalny tryb gry o nazwie Konwój. Tryb stylizowany jest na I wojnę światową. Pojawią się w nim specjalna mapa oraz pojazdy, w tym legendarny Mark I.

Będziecie prowadzić Lanchester Armoured Car (brytyjski samochód opancerzony produkowany w 1915 r.) na specjalnej mapie ukształtowanej tak, by przypominała pole bitwy z I wojny światowej.

Deweloperzy odpowiadają na pytania

Aby tradycji stało się zadość, również i w tym roku zebraliśmy Wasze pytania i zadaliśmy je deweloperom na podczas gamescomu. Mamy nadzieję, że zaspokoją oni Waszą ciekawość, dając wgląd w szykowane zmiany i nowości dla World of Tanks. Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i oczywiście odpowiedzi twórców.

Fisch: Czy konta premium (waluta i czas) będą zunifikowane dla wszystkich gier Wargaming?

O: Czas konta premium jest już zunifikowany w przypadku serii „World of” na PC – po zakupie konta premium możecie być pewni, że będzie ono dzielone między tymi tytułami. Jeśli chodzi o walutę w grach, rozważaliśmy taką możliwość, ale trudno jest to wprowadzić, ze względu na to, że różne projekty MMO mają odmienne cykle życia i ekonomie. Na razie pozostaną one oddzielne.

John: Dlaczego trafiam tylko na 3–4 mapy z ponad 40 podczas jednej sesji?

O: W wersji 9.14 wprowadziliśmy kilka zmian mających na celu zwiększenie różnorodności map dostępnych dla graczy, a statystyki użytkowników potwierdzają, że udało się to osiągnąć. Cały czas szukamy potencjalnych przypadków, w których użytkownicy grają tylko na ograniczonej liczbie map – będziemy się nimi zajmować, jeśli tylko uda się je znaleźć. Warto podkreślić, że jeśli gracz skorzystał z filtrów typów bitew losowych, to liczba map, które może dostać, zostaje zmniejszona, ponieważ nie wszystkie mapy dostępne są dla wszystkich trybów gry.

SpectralWalrus: Dlaczego mapy są całkowicie usuwane z gry, a nie przerabiane?

O: Większość usuniętych map jest przerabiana i prędzej czy później możemy wprowadzić je ponownie.

Claudio_ITA: Kiedy pojawi się w World of Tanks włoskie drzewo technologiczne?

O: Obecnie nasi historycy badają europejskie szkoły budowania czołgów: czechosłowackie, polskie, włoskie, szwedzkie i węgierskie. Mieliśmy więcej szczęścia ze szwedzkim drzewem, ponieważ mamy już 19 maszyn, które zapełnią dwie pełne gałęzie. Chcemy wprowadzić tę nację do końca roku. Jeżeli chodzi o czołgi włoskie, to nie zostaną wprowadzone w 2016 roku, ale mamy nadzieję, że będziemy mogli je zaprezentować w przyszłości.

qqAxel: Dlaczego wprowadziliście system doboru pojazdów +/- 2 poziomy dla zwykłych czołgów, a +/- 3 dla zwiadowców? Myślę, że czasami nie jest to sprawiedliwe.

O: Uważamy, że jest kilka sposobów, dzięki którym możemy ulepszyć system doboru pojazdów. W tym momencie pracujemy nad nową wersją tego systemu, która naprawi problemy z równowagą drużyn. Możecie spodziewać się publicznych testów nowych rozwiązań dotyczących doboru drużyn pod koniec roku.

Alegzandar: Czy będziecie używać takiego samego systemu przeciw cheatom, jaki jest stosowany na serwerach rosyjskich?

O: Przyglądamy się sprawie i jesteśmy nastawieni na ciągłe polepszanie środowiska gry dla naszej społeczności. We wszystkich regionach będziemy usprawniać to, jak radzimy sobie z nieuczciwą grą.

RicoPro22Czy myśleliście nad wprowadzeniem oficjalnej strony z modami, aby zapewnić, że są one wolne od wirusów?

O: Tak, rozważamy takie rozwiązanie. Uwielbiamy naszą społeczność tworzącą mody i chcemy, aby graczom było łatwiej ich używać, a jednocześnie chcemy chronić graczy przed nieuczciwymi modami. Myślimy o kilku różnych rozwiązaniach i gdy tylko podejmiemy decyzję, oczywiście damy Wam o tym znać.

faros78: Czy macie w planach dodanie dodatkowych poziomów czołgów do World of Tanks, np. XI czy XII?

O: Na razie nie mamy takich planów. Jesteśmy zajęci usprawnianiem rozgrywki: poprawieniem systemu doboru graczy, równoważeniem pojazdów, ulepszeniem mechaniki gry, interfejsów itd.

Angel_ArrowCzy możemy spodziewać się wprowadzenia do World of Tanks na PC efektów pogodowych, podobnych do tych znanych z World of Tanks na konsolach?

O: Niedawno przenieśliśmy się na nową wersję DirectX i nasz dział deweloperski pracuje nad ulepszeniem efektów wizualnych gry i wydajnością – pogoda jest jedną z rzeczy, której się przyglądamy. Na razie nie mamy jednak żadnych konkretnych informacji.

KyllerX7_: Chodzą plotki, że pojawi się World of Tanks ze współczesnymi czołgami o nazwie World of Tanks 2.0 – czy to prawda?

O: To tylko plotki. Jesteśmy w pełni oddani World of Tanks i mamy ogromny zespół pracujący nad nowymi aktualizacjami, funkcjami i zawartością!

Good_Looking_CorpseCzy Wargaming ma w planach zmianę misji osobistych, aby uniemożliwić oszukiwanie przy ich wykonywaniu?

O: Zdecydowanie tak. Pracujemy nad tym w tej chwili – zarówno nad samymi misjami, jak i nad interfejsem w garażu oraz wewnątrz bitwy, aby były one bardziej przyjazne dla użytkowników i łatwiejsze do monitorowania.

Johnville: Czy jeśli T25 pilot number 1 zostanie dodany do gry, to czy zastąpi T26E4, znanego także jako SuperPershing? Czy będzie to miało miejsce w nadchodzących miesiącach?

O: Planujemy coś wyjątkowego związanego z czołgiem T25 pilot – bądźcie czujni!

Damage_incCzy znany Tiger 131 zostanie dodany do gry? Jeśli tak, którego będzie poziomu?

O: Nie mamy w tym momencie w planach ogłoszeń na temat konkretnych czołgów. Na razie skupiamy się na szwedzkim drzewie technologicznym.

Elad_IsraelCzy jest szansa, że zobaczmy w grze izraelskie czołgi?

O: Obecnie nie mamy planów, aby wprowadzić je w niedalekiej przyszłości. Byłoby dość ciężko stworzyć pełne drzewo technologiczne składające się z 10 poziomów, ale sprawdzamy różne możliwości.

YouwillneverwalkaloneJak długo trwa tworzenie mapy w World of Tanks?

O: To zależy od rozmiaru mapy i jej środowiska. Jeśli pracujemy nad całkiem nowym środowiskiem z nowymi obiektami, cały proces może potrwać nawet 9 miesięcy, włączając w to tworzenie mapy i jej testowanie. Jeśli używamy istniejących już obiektów, proces ten może być krótszy, około 6 miesięcy.

don’t_panic2Kiedy w końcu zrównoważycie artylerię?

O: Pracujemy nad tym obecnie i mamy już kilka prototypów, które muszą zostać przetestowane. Gracze widzieli już jeden z nich na serwerze Piaskownicy. Chcemy, aby ta klasa pojazdów odgrywała swoją rolę i żeby nie była toksyczna dla innych graczy.

demidieu12Cześć, deweloperzy. Kiedy misje osobiste oraz tryby Dominacji i Rozwałki powrócą do gry? Z góry dzięki za odpowiedź!

O: Dziękujemy za to pytanie! Zdecydowanie użyjemy części mechanizmów, które wprowadziliśmy w tych trybach. Rozważaliśmy sposoby, w które możemy przebudować same tryby, ale nie mamy w tym momencie planów, aby ponownie je wprowadzić, ponieważ skupiamy się na rozgrywce i ulepszeniu bitew losowych.

tinade29Chciałbym się dowiedzieć, kiedy Wargaming sprawi, że Twierdze będą bardziej dynamiczne? Ten projekt zdaje się niedokończony i porzucony.

O: Pracujemy nad tym, aby ulepszyć Twierdze i sprawić, że tryb będzie znacznie bardziej interesujący. W tym momencie nie możemy podać dokładnej daty, ale pozostańcie czujni!

starfighter44Dlaczego podczas gry w plutonie nie zaczynamy w tym samym miejscu na mapie? Nie ma to sensu w szczególności w trybie Szturm, bo trzeba przejechać przez całą mapę, żeby grać ze znajomym.

O: Dobra myśl – zobaczymy, co da się zrobić.

tizzos24: Fajnie by było, gdyby medale, wstęgi i działania w bitwie wyświetlane były podczas bitwy tak jak dzieje się to w World of Tanks na konsole czy World of Warships. Poprawiłoby to rozgrywkę, ponieważ wiadomo by było, kiedy trafiliśmy czy zniszczyliśmy wroga. Dzięki, że znaleźliście czas!

O: W wersji 9.15.1 przeszliśmy na platformę ActionScript 3, dzięki której możemy ulepszać zarówno interfejs bitewny, jak i garażu. Każda aktualizacja przynosić będzie ulepszenia interfejsu i wrażeń z rozgrywki. Dziękujemy za opinie!

DerEiserneCzy dodany zostanie ujednolicony czat klanów, do którego będzie można dodać inne klany, tak samo, jak jest to możliwe w przypadku zwykłego czatu klanu (nie będzie można go zamknąć i będą mogli go edytować dowódcy klanu)?

O: Rozważamy różne rozwiązania, aby zmienić czat, i pomyślimy również nad tym. Nie jest to jednakże w tym momencie w planach.

KommandeurT72Czy macie w planach przywrócenie WT auf E100?

O: Mamy parę pomysłów, ale nic konkretnego.

Juliusz_97Czy macie w planach rozwój brytyjskiego, niemieckiego lub amerykańskiego drzewa technologicznego?

O: Jest to prawdopodobne, ale skupiamy się teraz na czymś innym. W tym momencie jesteśmy zajęci zbliżającą się premierą szwedzkiego drzewa.

KamCzy w planach jest branie pod uwagę jakości materiału przy kalkulowaniu szansy na penetrację? Stal o tej samej grubości miała różne właściwości w zależności od tego, jak dobry był proces produkcji.

O: Nie mamy tego w planach. Nasz system penetracji jest już dość skomplikowany i bierze pod uwagę grubość pancerza, kąt, rodzaj, szybkość i spadek pocisku. Nie chcemy, aby mechanika gry była jeszcze trudniejsza do zrozumienia dla graczy, a to właśnie sprawiłoby dodanie kolejnej zmiennej. Zawsze możemy udoskonalić system, dodając więcej opcji, ale nie zapominamy o tym, co najważniejsze – musi on zapewniać dobrą zabawę.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
waldo5

Powiem tak kretyn odp nie wie co mysli to raz druga sprawa WOT to zwykłe oszustwo gdzie manipuluja kontem gracza tak abys miał gorsze bitwy oraz losowania co do misji na czołgi to dobrze wiedzą że to oni oszukują abys nie zrobił misji to znaczy na TL losowania 4 po jednej i drugiej oraz statyczne wygrania , dalej na medzie zapomnijcie że zrobicie 15 misje 2000 dm gdzie masz ubić 2 niszczyciele o jeden wyżej i tak dalej mozna wymieniac te misji , dla mnie to WIELKIM OSZUSTEM JEST WOT który on nieuszcziwie podchodzi do graczy więc ludzie uciekają od nich do innych gier BRAWO WOT

Plum1973

Wracają, jam najbardziej wracają ale w wersji amerykańskiej na platformę Sony Playstation 4 i Microsoft Xbox 360 i Xbox One.
Mamy tutaj mnóstwo map ktore zostały wywalone z PC ale trafiły za to na konsole.

gracz WoT'a

Coś się tu nie zgadza:
W Q&A 21-08-16 jest napisane, że wycofane mapy nie wrócą, ale powstaną nowe.
Zaś w odpowiedziach deweloperów jest napisane: ,,Większość usuniętych map jest przerabiana i prędzej czy później możemy wprowadzić je ponownie.”
Chyba niewiedzą co odpowiadają.

12qt

Dostaniemy stare-nowe mapy, brzmi prosto 😛