20 kłamstw World of Tanks

Rok 2016 to setna rocznica pierwszej bitwy z udziałem czołgów. W celu uhonorowania tej doniosłej okazji, przedstawiamy Wam listę 20 rzeczy, w których World of Tanks kłamie… Na temat tanków.
 
Aby WoT był przyjemniejszy w grze, musiał stracić troszkę realizmu. Tutaj pokażemy Wam część z rzeczy, które uległy zmianie. Miłej lektury!
 

1. Prawdziwe czołgi nie mają punktów życia!

Jeden penetrujący strzał i po zabawie. Z tego powodu prawdziwe czołgi nie skupiają się na jednym celu. Zamiast tego, strzelają w tak wielu przeciwników jak się da równocześnie.
 

2. Nie istnieje “szósty zmysł”.

Dowódcy oczywiście korzystają ze swojej intuicji i doświadczenia, żeby określić, czy zostali zauważeni. Potwierdzenie przychodzi jednak w postaci gradu pocisków, nie lampki nad głową dowódcy. Mimo to dalej taka forma ostrzegania bardzo skutecznie informuje i nakłania do ruchu.
 

3. Ładowniczy nie mają dostępu do całej amunicji.

Tylko część pocisków prawdziwego czołgu jest przechowywana w miejscu dostępnym dla ładowniczego. Po ich wykorzystaniu szybkostrzelność czołgu dramatycznie spada lub maszyna jest wycofywana z pola bitwy, żeby przełożyć pociski z innych miejsc.
 

4. Mechanizmy ładujące doładowują tylko brakujące pociski w bębnie/magazynku.

To znacznie szybsze, niż przeładowanie całego bębna na raz.
 

5. Ładowniczy nie mogą ignorować poruszania się czołgu.

Ładowniczy w WoT są wstrząsoodporni, jednak w rzeczywistości często nimi rzuca. No i w czołgach bez platform wieży, muszą uważać, żeby przypadkiem nie stracić jakiejś koniczyny.
 

6. Wiele czołgów ścierających się ze sobą w grze nie prowadziłoby uczciwej walki.

Dla przykładu: M4 Sherman (V tier) pojawił się w Afryce Północnej około dwóch miesięcy przed Tygrysem (Tier VII) w 1942. W grze jednak Tiger ściera się raczej z T29, który został zaprojektowany, żeby niemiecką maszynę niszczyć.
 

7. T28 nie jest jedynym T28.

Działo samobieżne (w grze niszczyciel czołgów) T95 też w rzeczywistości znany był jako T28. Samo T28 było jednym z hipotetycznych wczesnych wariantów pojazdu.
 

8. Czołgi z projektów nie istnieją.

WoT dał życie wielu pojazdom, jak Pz. III K, które nigdy nie zostały zbudowane.
 

9. Zniszczona gąsienica nie jest szybka w naprawie.

Załogi w grze działają z prędkością światła, jeśli porównać je do rzeczywistych. Z zasady taka naprawa zajmuje większą część godziny, a i to jeśli zdarzyło nam się to na twardej, płaskiej i suchej powierzchni.
 

10. Czołgi w rzeczywistości nie strzelały tak dużo.

W większości strzelano bardziej do piechoty, a ich wyposażenie było bardziej zorientowane na pociski OB. Nawet amerykańskie niszczyciele czołgów przewoziły tyle samo pocisków OB co PP.
 

11. Zasięg widzenia jest ograniczony tylko pogodą, nie typem pojazdu.

W grze zasięg widzenia jest statystyką określaną przez maszynę, którą jedziesz.
 

12. Czołgi nie “znikają”, jeśli się nie ruszają.

W przeciwnym razie byłoby to dość przerażające…
 

13. Punkt widzenia czołgu w rzeczywistości nie leży w lufie.

W grze linia widzenia zawsze pasuje do punktu w lufie. W rzeczywistości punkt widzenia jest ciut inny i celownik działa podobnie jak w broni ręcznej.
 

14. Przewidywanie trajektorii lotu pocisku żeby zwiększyć szansę na trafienie celu jest piekielnie trudne.

W World of Tanks, jeśli Twój celownik jest na celu, to łuk jest już ustalony. W rzeczywistości wymaga to odrobinę więcej przemyśleń (i wiary).
 

15. W większości, niemieckie pojazdy podczas II Wojny Światowej nie były pomalowane w kolorze “Schwarzgrau”.

W rzeczywistości były malowane w kolorze dunkel gelb – ciemno-żółtym. Stało się to standardem w lutym 1943. Wcześniej czołgi służące w Afryce również były żółte.
Zapraszamy również do przeczytania ciekawego artykułu na temat letnich barw maskujących: Czołgi-Niewidki. Letnie barwy maskujące.
poprobuy_v_boyu_wows_variant_0007_34-85_copy_2

16. Brytyjski wzór Caunter (niebiesko-żółte pasy pustynne) jest niewłaściwy!

Tutaj wzoruje się na błędzie pokazywanym w wielu muzealnych egzemplarzach, jest znacznie bardziej niebieski niż szarobrązowy. Zwróćcie uwagę, że delikatnie go poprawiliśmy kilka lat temu, ale był tak niepopularny, że szybko cofnęliśmy tę zmianę.
 

17. Artyleria nie była wykorzystywania do ostrzeliwania konkretnych czołgów.

Plinking – lobowanie pojedynczych pocisków w konkretne czołgi – było bardzo rzadkie, jednak się zdarzało.
 

18. W pojazdach z otwartym dachem powinniśmy widzieć załogę.

Znaczy, chyba czołgów nie powinny obsadzać duchy?
 

19. Niektóre czołgi nie są tym, czym gra mówi, że są.

Dla przykładu amerykański czołg ciężki T30 jest teraz niszczycielem czołgów ze względu na design gry.
 

20. Przełączanie między biegiem do przodu a wstecznym nie jest tak szybkie.

W rzeczywistości zajmuje to kilka sekund, w grze jest to tak szybkie jak… No cóż – jak naciśnięcie klawisza.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
killwot-superbot

po co w ogóle o tym gównie pisać, to współczesny tetris do zarabiania kasy na naiwniakach, że coś ugrają, wygrają itp, tak wygrają ***** złote kalesony, jakieś wymyślone losowania, wymyślone czołgi i jeszcze jakieś zawody w to robią, grają z oprogramowanie, hahahaha !

GEJmer

Ale nie było radzieckich niszczycieli czołgów. Termin “niszczyciel czołgów” to wynalazek Amerykańców, a radzieckie “niszczyciele” zwane były bodajże samobieżnymi działami polowymi. Niby to samo, ale nazwa inna u ruskich i amerykańców

tomcat

2 to nie prawda 6 zmysł istnieje istnieje “Jego działanie polega na wykrywaniu nadlatujących kierowanych przeciwpancernych pocisków rakietowych oraz pocisków z granatników ppanc. i niszczenie ich w locie zanim trafią w czołg. Służą do tego antypociski, których wyrzutnie montuje się na czołgu. Teoretycznie zasada działania jest prosta, w praktyce różnie z tym bywa.”

Kurwa mać wasza była

Ci co komentujecie jesteście jakieś pojebane dzieci wota i wieżycie we wszyskie rzeczy które tam są a jest wiecej kłamst np su-85 to naprawde działo samobierzne.I ciesze sie że powstał tali artykuł na tej stronie

Janusz

2 ale bzdura w grze tez dostajesz strzala w raz zapaleniems ie lampki jakies 90% przypadkow i brak czasu na reakcje

Sheyki

7. źle ujęta, bo w sumie T28 to to co znamy pod nazwą T95, ale ze zdjętymi zewnętrznymi gąsienicami.

iBlackLagoon

I to jest czołg ciężki, a nie niszczyciel czołgów, kłamstwo by Rykoszet.info

MiqT

a w tle słychać strzały!