Tryb: Supremacja – Blitz

WERSJA 3.0 – NOWY TRYB ROZGRYWKI: SUPREMACJA

Po tym, jak pobraliście aktualizację 3.0 i ruszyliście do bitwy swoim ulubionym czołgiem, zwróćcie uwagę na ekran ładowania bitwy. Być może zostaniecie traficie od razu do nowego trybu Supremacji.

Wygląda prawie jak bitwa spotkaniowa… ale o supremację.

Nowy tryb bitwy ma wiele wspólnego z bitwą spotkaniową, którą udało Wam się dobrze poznać. Te same 7-minutowe bitwy pomiędzy dwoma 7-osobowymi drużynami, te same punkty doświadczenia, kredyty i medale dla najlepszych graczy zdobywane za męstwo w boju. Jednakże nowe warunki zwycięstwa zmienią tę grę nie do poznania. Główną różnicą jest brak jednej neutralnej bazy, co tym samym uniemożliwi natychmiastowe zakończenie bitwy przejęcie bazy.

Zniszczyć ich wszystkich

Zniszczcie wszystkie pojazdy przeciwnika, zanim uczynią to samo z Waszymi sojusznikami, a zwycięstwo będzie Wasze! Ta sprawdzona strategia będzie zatem działać w nowym trybie w ten sam sposób, jak w bitwie spotkaniowej.

Zdobyć 1000 punktów zwycięstwa

Możecie wybrać też inny sposób, by wygrać w Supremacji – zdobywanie wraz z sojusznikami punktów zwycięstwa, aż wypełnicie pasek postępu. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza zgromadzi 1000 punktów zwycięstwa. Poniżej możecie dowiedzieć się więcej o punktach zwycięstwa i wypełnianiu paska postępu.

Czyj pasek postępu jest dłuższy?

Kiedy upłynie czas bitwy, serwer ponownie sprawdza punkty zwycięstwa zdobyte przez drużyny. W tym wypadku wygrywa drużyna, która zdobyła więcej punktów na koniec bitwy. W takich warunkach praktycznie niemożliwe jest zakończenie bitwy remisem.

Punkty zwycięstwa

Jak już wiecie, większość map w trybie Supremacji będzie posiadać trzy bazy (A, B i C) zamiast jednej neutralnej bazy. Do tego na górze ekranu pojawią się dwa paski postępu z punktami zwycięstwa. Na początku starcia obie drużyny mają po 300 punktów zwycięstwa.

Zajęcie bazy

By przejąć bazę, pojazd musi wjechać do okręgu z flagą i pozostać w środku przez 15 sekund. Podczas przejmowania bazy obowiązują następujące zasady:

  • Jeśli pojazd opuści okrąg lub zostanie uszkodzony (liczą się też uszkodzenia modułów), postęp przejmowania jest resetowany.
  • Przejmowanie jest wstrzymane, jeśli w tym samym momencie dwóch graczy z przeciwnej drużyny pozostaje wewnątrz okręgu bazy.
  • Przejmowanie trwa krócej, jeśli w okręgu znajduje się kilku sojuszników.
  • Jeśli któryś z przejmujących bazę opuści okrąg przed jej przejęciem, jego wkład w przejęcie zostanie utracony.

Po udanym przejęciu baza dostarcza 3–5 punktów zwycięstwa co 2 sekundy, w zależności od mapy. Tak więc drużyna, która kontroluje kilka baz jednocześnie, będzie szybciej zdobywać punkty zwycięstwa.

Jeśli na mapie są 3 bazy, każda z nich dostarcza 5 punktów zwycięstwa co 2 sekundy. Wyjątki to mapy Kopalnie i Kastylia, na których bazy zapewniają 4 punkty zwycięstwa co 2 sekundy.

Mapy Himmelsdorf i Kanał są specjalne: posiadają po 4 bazy, z których każda gwarantuje 3 punkty zwycięstwa co 2 sekundy.

Jeśli przeciwnik wtargnie do bazy, którą wcześniej przejęła Wasza drużyna, baza przestaje dostarczać punktów zwycięstwa, a po 15 sekundach staje się bazą wrogą, działającą na rzecz strony przeciwnej.

W nowym trybie dla Waszej wygody panel szybkich poleceń został powiększony. Polecenie „Przejąć bazę!” zostało zastąpione rozkazami przejęcia/obrony każdej z baz. Już się nie pogubicie!

Niszczenie pojazdów

Za zniszczenie pojazdu przeciwnika Wasza drużyna otrzyma 30–40 punktów zwycięstwa, a drużyna przeciwna jednocześnie straci taką samą liczbę punktów. Liczba punktów przeniesionych z jednej drużyny do drugiej zależy od poziomu zniszczonego pojazdu. Czołgi najwyższego poziomu w bitwie są warte 40 punktów, a pozostałe – 30.

Przykładowo: Jeśli w bitwie walczą pojazdy poziomów VII–VIII, otrzymacie 30 punktów za zniszczenie pojazdu VII poziomu, a 40 punktów za zniszczenie pojazdu VIII poziomu.

Bonus do doświadczenia

Punkty zwycięstwa nie tylko przybliżają Was do zwycięstwa, lecz także są przekształcane na dodatkowe doświadczenie po bitwie. Podsumowując, w trybie Dominacji możecie zdobyć więcej doświadczenia niż w bitwach spotkaniowych, jeśli oprócz niszczenia pojazdów przeciwnika zajmiecie się przejmowaniem baz. Bonus drużynowy będzie również wyświetlany w statystykach po bitwie.

Pytania i odpowiedzi

Przeczuwając, że może pojawić się mnóstwo pytań dotyczących nowego trybu, postaraliśmy się ubiec niektóre z nich. Poniżej odpowiedzi na część z pytań, które moglibyście zadać.

Czy wszystkie mapy są dostępne w nowym trybie?

Prawie wszystkie. Galeria poniżej zawiera wszystkie mapy dostępne w trybie Supremacji (wersja 3.0) wraz z zaznaczonymi punktami startowymi i bazami.

Czy nowy tryb będzie dostępny w pokojach treningowych?

W aktualizacji 3.0 w pokojach treningowych dostępne będą jedynie bitwy spotkaniowe. Planujemy dodać nowy tryb do pokojów treningowych w przyszłości.

Czy mogę wyłączyć tryb Supremacji?

Jeśli nie podoba Wam się nowy tryb, możecie go wyłączyć w zakładce „Inne” w ustawieniach.

Czy plutony mogą grać w trybie Supremacji?

Tak, mogą. Jeśli jednak Ty i Twój znajomy z plutonu chcecie grać jedynie w bitwach spotkaniowych, obaj powinniście wyłączyć tryb Supremacji w ustawieniach. W przeciwnym wypadku, nawet jeśli jeden z Was ją wyłączył, macie szansę trafić do bitwy w tym trybie.

Czy w nowym trybie pojawią się nowe nagrody?

W aktualizacji 3.0 nie będzie dodatkowych nagród. Bitwy toczone w trybie Supremacji nie są również wliczane do następujących nagród: „Obrońca”, „Okupant”, „Medal Ławrinienki” i „Medal Leclerca”. W przyszłości ten tryb może posiadać swoje własne nagrody.

Jaki jest minimalny poziom bitwy wymagany dla trybu Supremacji?

Tryb supremacji jest dostępny od VI poziomu biwy, co oznacza, że mogą w nim wziąć udział wszystkie pojazdy z poziomów V–X.

Źródło: Blitz EU

2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_1 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_2 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_3 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_4 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_5 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_6 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_7 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_8 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_9 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_10 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_11 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_12 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_13 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_14 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_15 2207_wotb_30_supremacy_gamemode_maps_16

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments