Przerobiona mapa Nadrzecze – Blitz

Transformacja Nadrzecza

Obszerniejsza, jaśniejsza i o wiele bardziej zróżnicowana taktycznie – taka jest przeprojektowana mapa Nadrzecze, której premierę ujrzymy w aktualizacji 3.0. Zdecydowanie bardziej przypomina zupełnie lokację z własnymi cechami charakterystycznymi i dostępnymi taktykami. Rzucie okiem na nowe Nadrzecze i przygotujcie się na przetestowanie go w bitwie!

Wszyscy na most?

Wygląda na to, że nadszedł kres starej, dobrej, choć nie zawsze skutecznej taktyki „wszyscy na most”. Dlaczego?

  • Od teraz jest tam mniej kryjówek, a znalezienie bezpiecznego miejsca dla czołgu ciężkiego będzie graniczyć z cudem.
  • Most nie jest jedynym sposobem przejścia na drugą stronę – możecie przekraczać rzekę niedaleko mostu.
  • Szybkie pojazdy mogą zająć niższe partie zbocza tego przejazdu na początku bitwy. Stamtąd możecie wykrywać obrońców mostu i strzelać przez centralną część mapy.

2107_wotb_30_reworked_falls_creek_1

Most jest oczywiście nadal ważnym miejscem i decyzja o jego porzuceniu nie jest właściwa. Jednakże szturmowanie go całą drużyną, do czego przyzwyczaili się gracze na poprzedniej wersji mapy, to ryzyko zostania otoczonym przez drużynę przeciwnika.

Zbadajcie teren, zajmijcie fabrykę i atakujcie od tyłu

Centralna część jest teraz mniej stroma, znajduje się tam więcej zasłon i mniej wody. Jeśli pojazd jest mądrze prowadzony, dowódca czołgu lekkiego może pojechać dookoła tego obszaru na początku bitwy i wykryć przeciwników.

Zwiększono liczbę budynków przemysłowych, lecz baza jest teraz położona nie śród nich, tylko prawie na środku mapy. Wcześniej, ze względu na otaczające ją ceglane budynki, niemożliwe było zredukowanie z daleka punktów przejęcia bazy – wymagało to zbliżenia się do przeciwnika. Teraz bazę mogą dosięgnąć pociski z obszaru mostu, a jej osłony można zniszczyć.

Przejazd za fabryką stał się dużo bardziej atrakcyjny dla wszystkich typów pojazdów. Pasuje czołgom ciężkim, znajdziecie tam też pozycje dla niszczycieli czołgów. Jeśli przeciwnik popełni błąd i zostawi ten rejon bez opieki, czołgi średnie i lekkie zyskają szansę zaatakowania od tyłu obrońców mostu.

Jesień nadchodzi!

Poza potyczkami pancernymi Nadrzecze jest miejscem jeszcze jednek walki – lata z jesienią. W północnej części mapy znajdziecie wiele zieleni, nastomiast południowa ma bardziej jesienny charakter.

Jedna z drużyn rozpoczyna w części letniej, a druga – w jesiennej. W ten sposób dwie pory roku na jednej mapie pomogą Wam zorientować się, gdzie zostaliście rozlokowani, bez patrzenia na minimapę.


Odprawa zakończona! Kiedy przeciwnicy będą zachodzić w głowę, gdzie udać się na zaktualizowanej mapie, Wy już będziecie na nich czekać we właściwych miejscach. Przygotujcie się na zwycięstwo w aktualizacji 3.0!

Ź: Portal Blitz

2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_1 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_2 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_3 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_4 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_5 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_6 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_7 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_8 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_9 2107_wotb_30_reworked_falls_creek_gallery_10

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments