Czy wiesz, że…?

Dzisiejsze „Czy wiesz, że…?” będzie miało nieco inną formę niż zwykle, ale to tylko wyjątek 🙂 25 maja 2016 r. wypuszczono patch 9.15. WG zamieściło na swoim kanale na YT specjalny filmik o tym wydarzeniu, na forum pojawiła się pełna lista zmian…
 
A my dzięki graczom mamy już (być może pełną) listę istotnych zmian, których z jakichś powodów nie umieszczono na tej liście.
 
Zacznijmy od rzeczy, które były w różnych miejscach podawane przez oficjalne źródła, ale nie trafiły do filmiku na YT:
– Cyfry informujące o ilości pocisków stały się większe i bardziej wyraźne,
1
– Zegar odmierzający czas do końca bitwy również został powiększony,
2
– Zmieniono panel rezerw osobistych. Teraz informacja o ilość rezerw jest widoczna od razu,
3
– Okna podpowiedzi w garażu zostały dopracowane,
– Zmiana zakładek podczas przebywania w garażu następuje błyskawicznie,
4
– W menu pojawił się przycisk „biuletyn informacyjny” zawierający informacje o ważnych zmianach z poprzednich patchy i bieżących ofertach.
5 6
A teraz informacje które nie pojawiły się nigdzie, pomimo istotnego znaczenia dla graczy:
– Naprawiono błąd związany z kopiowaniem hasła do okna hasła przy logowaniu. Do patcha trzeba było kliknąć myszką na pole, nacisnąć ctrl-v, wtedy pojawiała się jedna kropka. Trzeba było jeszcze raz kliknąć myszką, usunąć go i znowu wcisnąć ctrl-v by wkleić hasło. Teraz działa od razu,
– W garażu zwiększono odstępy między ikonami czołgów na pasku wyboru maszyny,
– W garażu na ekranie badań po najechaniu na moduł czołgu pojawi się informacja o danym module. Jest zdecydowanie czytelniejsza np. pokazuje na ile nowe działo ma większy dmg itp.
7
– W infografikach zmieniła się kolejność wyświetlanych statystyk. Po lewej są teraz wasze bitwy na każdym tierze, a po prawej – bitwy na danym czołgu. Wcześniej było na odwrót.
8
– Zmieniły się animacje w oknach informujących o otrzymaniu rezerw osobistych, osiągnięciach itp.
9
– Jeżeli klikniecie „bitwa” i zminimalizujecie okno to na pięć sekund przed rozpoczęciem bitwy kolor ikony WoT zmieni się na żółty i będzie się zmieniał w czerwony,
– W 9.14 pojawił się dźwięk uruchamianego silnika na początku bitwy. W 9.15 pojawił się dźwięk wyłączanego silnika pod koniec bitwy,
– Pojawił się dźwięk zrywających się do lotu ptaków podczas przejeżdżania przez wysokie trawy i okolice drzew,
ostrich_studiofibonacci-555px
– Jeśli napiszecie wiadomość ogólną na chacie – to kolejna też będzie wiadomością do wszystkich,
– Zmieniły się tekstury niektórych map, animacje i efekty wystrzałów, eksplozji i zniszczenia czołgu,
10 11 12 13
– Jeśli czołg posiadał kamuflaż, to będzie odzwierciedlony również na zniszczonym czołgu,
14
– Usunięto bug umożliwiający „jednoczesną obserwację dwóch czołgów” – jednego na panelu modułów, drugiego na ekranie gdy w trybie obserwatora;)
– Do patcha 9.15 czołg wjeżdżający w wodę nie tracił prędkości przez co była możliwość dojechać przed zatonięciem do kilku ciekawych wysp na paru mapach. Obecnie czołg wjeżdżający w wodę traci impet i do wielu z nich już się nie do jedzie (ale do niektórych tak – sprawdźcie sami 😉 )
15
 
Jest jeszcze kilka ciekawostek:
– Przy pierwszym włączeniu WoT po aktualizacji jeden raz pojawi się inna animacja,
– W grze pojawił się całkiem fajny animowany klip wyświetlany na ekranie logowania. Ale nie u wszystkich – nie wiemy czemu ani u kogo,
16
– W 9.15 usunięto 112 ze sklepu i nie ma już możliwości zdobycia tego czołgu w żaden sposób a jeśli go posiadanie nie możecie go sprzedać za złoto (jedynie za srebro!). Ale z jakichś powodów WG informuje nas o obniżeniu ceny 112 z 12 250 do 10 500 golda…
– Od teraz za grę w plutonie będzie naliczane dodatkowe doświadczenie. O ile będą na tym samym tier.
Ź: WoT Fan

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

2 komentarze

  1. _LorenzoVonMatterhorn_ pisze:

    Co do ikonki WoTa na pasku to od bardzo dawna takie coś jest. Win 7 i z 1,5 roku mam coś takiego, tak samo jak ktoś napisze na dowolnym czacie, albo pojawi sie jakiś komunikat w informacjach systemowych (prawy dolny róg). Tak samo to działa jak ma sie WoTa w okienku, ale robi coś w danym momencie np. w przeglądarce.

    • Sheyki pisze:

      Ale kiedyś (przynajmniej u mnie) po prostu zmieniała się ikona na kolor żółty, a teraz zachowuje się jakby wyskoczyło okno/powiadomienie (wysuwa pasek, A W ZASADZIE to nie wysuwa, bo od aktualizacji, gdy włączę WoT’a to pasek mi ucina całkowicie, mogę go włączyć tylko przyciskiem windows).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.