Q&A Piaskownica

1920x1080wall_yfVMvzr

Pytania i odpowiedzi

Na jakiej podstawie Wargaming dobiera swoich testerów?

 • Chcemy, aby opinie zwrotne były jak najlepszej jakości. Jesteśmy zainteresowani entuzjastycznymi czołgistami. Czasami chcielibyśmy zasięgnąć opinii konkretnej grupy graczy, w zależności od testowanego przypadku. Przykładowo, jeżeli chcemy przetestować zmiany w czołgach ciężkich, prosimy o pomoc graczy, którzy są dobrze obeznani z tą klasą pojazdów.

Jak często przetwarzacie zgłoszenia?

 • Zapraszamy nowych uczestników co kilka tygodni. Ma to zapewnić świeże spojrzenie testerów na wprowadzane zmiany. Nasze kryteria wyboru są oparte na wymaganiach danej fazy testów oraz kolejności zgłoszeń.

Dlaczego nie dajecie dostępu do wersji testowych wszystkim graczom?

 • Piaskownica to małe, dynamicznie zmieniające się środowisko, w którym deweloperzy mogą współpracować z graczami nad programem Równoważenie 2.0, a także eksperymentować z nowymi elementami rozgrywki. Powinno to być środowisko pozytywne i konstruktywne, pozwalające na skuteczną współpracę deweloperów i testerów. Szukamy pozytywnie nastawionych i zaangażowanych czołgistów. Zapraszamy nowych uczestników co kilka tygodni, aby utrzymać działanie piaskownicy.

Jakie są zasady zachowania na serwerze?

 • Na serwerach i forach testowych obowiązują takie same zasady, jak na głównych serwerach gry. Naszym celem jest zachowanie konstruktywnej i pozytywnej atmosfery testowania. W efekcie testerzy, którzy zachowują się toksycznie względem innych uczestników, zostaną pozbawieni dostępu do testów bez możliwości odwołania.

Czy Wargaming monitoruje wydarzenia na serwerze testowym, np. sprawdza, czy przeklinamy na czacie?

 • Monitorowanie zachowania graczy w piaskownicy odbywa się na takich samych zasadach, jak na głównym serwerze gry. Jeśli zauważycie gracza, który zachowuje się nieodpowiednio, skorzystajcie z systemu zgłaszania skarg. Testerzy, którzy zachowują się niepoprawnie, zostaną pozbawieni dostępu bez możliwości odwołania.

Jak mogę zgłosić się do programu testerów?

 • Do testów może się zgłosić każdy czołgista. Aby przesłać zgłoszenie lub sprawdzić stan jego przetwarzania,odwiedźcie stosowną stronę internetową. Jeśli otrzymacie dostęp do serwera testowego, zostaniecie o tym powiadomieni wiadomością e-mail oraz komunikatem w kliencie gry.

Moje zgłoszenie nie zawierało żadnych informacji. Skąd wiecie, co znajduje się na moim koncie?

 • Kliknięcie przycisku „Wyślij” skutkuje przesłaniem konta do analizy. Znamy podstawowe informacje na temat Waszego konta: wiemy, jakie pojazdy preferujecie, jakie państwo lubicie najbardziej, znamy liczbę odbytych bitew, liczbę zwycięstw, listę przewinień i tak dalej. Zgłoszenie jest jedynie sygnałem, że jesteście zainteresowani uczestnictwem w testach.

Skąd można pobrać klienta testowego?

 • Jeśli Wasze zgłoszenie zostało zatwierdzone, możecie pobrać klienta wersji testowej ze strony, z której wysyłaliście zgłoszenie.

Czy moje konto będzie puste?

 • Po zatwierdzeniu zgłoszenia musicie odczekać 48 godzin. W tym czasie skopiujemy wszystkie Wasze pojazdy, złoto, kredyty oraz inne przedmioty na serwer testowy. Na Waszym koncie serwera gry nie zostaną wprowadzone żadne zmiany.

W jaki sposób przekazujecie informacje na temat nowych testów oraz rozpoczęcia testów?

 • Głównym źródłem informacji na temat działania piaskownicy jest lista wątków na forum testowym stworzonym w celu omawiania wszelkich zmian. Pamiętajcie, że elementy, które pojawiają się w piaskownicy, nie są ostateczne. Nie wszystkie zostaną włączone do gry. Niestety nie jesteśmy gotowi do szczegółowego omówienia wszystkich zmian, które będą testowane.

Jak mogę znaleźć innych uczestników testu?

 • Skorzystajcie z czatu dostępnego w kliencie gry.

Gdzie można przesłać opinie na temat serwera testowego?

 • Opinie na temat wrażeń z rozgrywki na serwerze testowym możecie publikować na forum piaskownicy (Sandbox).

Dlaczego serwer testowy jest niedostępny?

 • Czasami go aktualizujemy. Gdy trwa aktualizacja, serwer ma status „niedostępny”, a gracze nie mogą się zalogować. W takich przypadkach należy odczekać godzinę lub dwie. Jeśli piaskownica nie jest dostępna, zajrzyjcie na forum testerów – znajdziecie tam informacje na temat tymczasowej niedostępności serwera.

Dlaczego mam tak wysoki ping?

 • Serwer piaskownicy znajduje się w Niemczech, we Frankfurcie, i jest podłączony do łącza o mniejszej przepustowości niż główne serwery gry. Dlatego w zależności od miejsca, z którego się logujecie, faktycznie może się zdarzyć, że Wasz ping będzie większy niż zwykle.

Czy do serwera są kolejki?

 • Zwykle po opublikowaniu aktualizacji serwery są oblegane. Jeśli liczba żądań połączenia przekracza maksymalną dozwoloną liczbę, będziecie musieli poczekać w kolejce.

Dlaczego nie znajduję towarzyszy do gry tak szybko, jak w grze głównej?

 • Liczba graczy w piaskownicy jest mniejsza niż liczba graczy na głównych serwerach gry, więc mechanizm losujący pracuje dłużej niż zwykle.

Jakie wersje językowe obsługuje serwer testowy?

 • Klient testowy będzie dostępny w językach rosyjskim oraz angielskim. Zapewniamy pomoc techniczną w tych dwóch językach oraz w innych językach europejskich.

Czy wymagacie opinii zwrotnych, czy po prostu możemy sobie grać?

 • Jesteśmy bardzo zainteresowani waszymi opiniami, ponieważ to właśnie dzięki nim (oraz statystykom) wprowadzamy zmiany w piaskownicy.

Ź: Portal EU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
konrad wilk

chciałbym potestować czołgi czy są warte zakupu i sprobowac swoje mozliwosci

12qt

Ciekaw jestem jak wielu odpowiednich graczy tam trafiło, a nie tylko takich co powiedzą “nerf dla arty” “nerf dla golda” 🙂 Tam w sumie przydałyby się mega konkretne informacje dla WG a nie typowe płaczki