Nowy system banowania w World of Warships

“War. War Never Changes…” – tą parafrazą można określić praktycznie każdy spór we wszechświecie. Bo w końcu każdy taki spór właśnie to, w pewnym sensie, swoista wojna. Wojna mała lub duża – skala zależy od punktu siedzenia. Taka wojna odwiecznie trwa w świecie gier mmo, tzn. walka pomiędzy oszustami, a twórcami gry i administracją.

Jak świat długi i szeroki ludzie od zawsze chcieli, w wirtualnym świecie, mieć łatwiej. Dlatego zawsze, jak pojawiał się jakiś tytuł MMO, wraz z nim pojawiało się pełno modyfikacji i trainerów, które w sposób nieuczciwy pomagały graczom osiągnąć wymagany cel, bez konieczności wkładania takiego wysiłku, jak robił to “normalny” gracz. Nabijanie wirtualnej gotówki i ulepszanie statystyk poza określony zakres to tylko niektóre z metod, jakie stosują cheaterzy (z ang. cheat – oszustwo).

Pamiętajmy jednak, że gdzie pojawia się czerń, w oddali też widać i białe plamy. Takimi obrońcami białej barwy są moderatorzy, deweloperzy i twórcy swojego tytułu. To oni dbają o to, by rozgrywka była równa dla wszystkich, a wszelkiego rodzaju łatasjtwo w postaci nielegalnych modyfikacji było szybko i skutecznie banowane (od ang “to ban” – zakazywać, zabraniać). Twórcy swojej produkcji do dyspozycji mają sporo narzędzi – od zwykłego upomnienia mailowego bo skasowania kona nieuczciwego delikwenta.

Ale kończąc ten przydługi wstęp, przejdźmy do meritum. Otóż ostatnio na forum World of Warships pojawił się wpis MrConway’a (WG Stuff), który możecie przeczytać TUTAJ. W skrócie Conway zawarł w swoim poście informację, która na pewno daje nadzieję graczom WoWs na bezstresowa zabawę. Otóż WG wprowadziło tajemniczy “mechanizm”, który tymczasowo karze graczy, którzy do gry wykorzystują zakazane modyfikacje klienta owej aplikacji. Ważnym słowem jest tutaj “zakazane”, gdyż nie od dziś wiadomo, że produkcje WG co bardzo przyjazne, jeżeli chodzi o dodawanie modów. MrConway wierzy w to, że ludzie mogą się zmienić i pierwsza karencja jest tymczasowa. Dopiero potem, jak taki osobnik wpadnie na recydywę, kara będzie bardziej dotkliwa.

Na chwile obecną owy system kar tyczy się tylko gry WoWs i jest testowy. Może niedługo pojawi się także w WoT, ale wtedy populacja graczy może mocno się zredukować…

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments