Film z cyklu „Inside the Ships” o ORP Błyskawica

WoWS_Artwork_Błyskawica

Untitled-2

Film z cyklu „Inside the Ships” o ORP Błyskawica
Zachowywanie pamięci historycznej przy użyciu nowych technologii

Wargaming i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni mają przyjemność zaprezentować następny etap wzajemnej współpracy. Jest nim film z cyklu „Inside the Ships” o niszczycielu ORP Błyskawica, jednym z najsłynniejszych okrętów pływających pod polską banderą. W tym 13 minutowym materiale wideo prowadzący Richard „The Challenger” Cutland (były żołnierz brytyjskiej armii, prawie 30 lat służby w Royal Tank Regiment) omawia parametry techniczne jednostki, przedstawia historię i ciekawostki z nią związane. W filmie wypowiadają się również członkowie załogi okrętu, a ujęcia pochodzą z nagrań, które Wargaming rejestrował na ORP Błyskawicy w Gdyni za pomocą kilku kamer, latającego drona oraz z materiałów archiwalnych.

Film można obejrzeć pod następującymi adresamihttps://www.youtube.com/watch?v=7KdiaR6wO4g oraz na oficjalnej stronie gry komputerowej World of Warshipshttp://worldofwarships.eu/pl/news/videos/inside-the-ships-blyskawica/. Zachowywanie pamięci historycznej jest jednym z celów strategicznych firmy Wargaming. Jesteśmy przekonani, że niniejszy film przysłuży się wzrostowi wiedzy o okręcie oraz popularyzacji ORP Błyskawicy w kraju i za granicą.

World of Warships jest darmową grą komputerową o bitwach najsłynniejszych okrętów w historii. Gracz może wybierać spośród ponad 100 wiernie odwzorowanych jednostek w ramach 4 klas okrętów i poprowadzić do boju takie legendy jak na przykład niszczyciel ORP Błyskawica, pancernik Yamato, lotniskowiec Midway, czy krążownik Moskwa lub Hindenburg.

O Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Założone w 1953 roku, rozpoczęło działalność w niewielkiej willi, usytuowanej w sąsiedztwie Bulwaru Nadmorskiego. Powstała wówczas ekspozycja plenerowa uzbrojenia morskiego i wyposażenia okrętowego. Do 2007 roku integralną częścią Muzeum były niszczyciele: początkowo ORP Burza, a później ORP Błyskawica. Od 28 listopada 2012 roku Muzeum mieści się w nowoczesnym budynku, w którym prezentowane są eksponaty związane z historią i tradycjami polskiej Marynarki Wojennej. Strona oficjalna –  www.muzeummw.pl

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments