Mapy WoT – czego się spodziewać w 2016 roku?

W tym artykule chcemy wspomnieć o wszystkich mapach World of Tanks, które znajdują się na etapie testowania, czy też miejscówki, które zaginęły w otchłaniach Supertestu. Moskwa, Mińsk, Smoleńsk, Rivertown, Studzianki i wiele innych map w materiale od kolegów z WoT Express.

Mapy WoT, czego się spodziewać w 2016 roku?
W dzisiejszym materiale dowiecie się, których map możemy się spodziewać w 2016. A także wspomnimy o wszystkich mapach, które ukrywają się w archiwach Supertestu i działu QA, oraz tych, które nigdy nie ujrzą światła dziennego.

“Meksyk” lub “Texas”
– Jest to jedna z najstarszych map, pierwsza mapa z której zrezygnowali deweloperzy. Nie zachowała się nawet mini-mapa. Po raz pierwszy mapa pojawiła się w 2011 roku na stronie WoT, Amerykańskiego serwera.

Kliknij żeby powiększyć

0wM7U6cGWhY 6r3IPfkMu7o palUmUq73R0 IRFtvtc-gi8 j3QOCASH0Vw

“Arizona” lub “Ameryka Południowa”

rD4ziY-fxiI
– Bardzo stara mapa. Po raz pierwszy, informacja o niej pojawiła się w 2011 roku na forum EU, a testy mapy rozpoczęto na początku 2012 roku. W rezultacie deweloperzy z niej zrezygnowali.

Kliknij żeby powiększyć

vUgTLi_dfdU nLzWlC9Mo7k tQLamFSjIrI EeNNpC01kTg

“Savannach”

Z-oyaio83oQ
– Stara mapa, po raz pierwszy pojawiła się w 2012 roku, lecz nie wyszła poza Supertest. W tym czasie Storm skomentował sytuację: “Kiedy była tworzona – w świecie World of Tanks panowała artyleria. Wtedy postanowiliśmy jej nie wprowadzać ze względu na fakt, że nie byłoby gdzie się schować.”. Początkowo planowano ją wypuścić w patchu 0.7.3.

Kliknij żeby powiększyć

TU2ZAp1aC-0 lIH4WDkgPhc uQno34YK7SI Y_nIgr_shj0

“Rivertown”

iJ3yLcfDDuQ
– Bardzo ciekawa mapa, które wypuszczenie planowano na patch 0.8.9. Podobno była to bardzo zrównoważona i unikalna mapa, ale niestety nie doszło do jej dalszych testów na Superteście.

“Droga Inków”

bJOH043i7PI
– Mapę testowano pod koniec 2014 roku. Jest to pierwsza mapa z otwartym i długim tunelem. Deweloperzy zrezygnowali z tej mapy.

“Duży Ensk”

raIaYRtpmFw
– Tak, nie jest to nowa mapa, ale po prostu testuje się niektóre elementy trybu PvE. Powiększona kopia Enska do rozmiarów 2×2 km. Może kiedyś, zobaczymy takie ogromne mapy w naszej grze.. Testowana na Superteście WoT w 2014 roku.

“Smoleńsk”

Mn0G7tSG4XI
– Mapę testowano zimą 2015 roku, lecz jej los wciąż jest nieznany. Wielu graczom Supertestu spodobała się ta mapa, lecz zapewne deweloperzy myślą inaczej.

L_ilbqBUyJo YRP5CYeLeKA

Opracowanie tej mapy, to zasługa Wargaming, jednak, pomysł na nią zarzucił gracz ARK8TUR, który wygrał konkurs “Kartografia World of Tanks”, który miał miejsce prawie 2 lata temu w kategorii “Historyczna mapa”. W planach, mapa miała 1200×1200 m.

CLoTtx93ryc

“Mińsk”
– Informacja o tej mapie, po raz pierwszy pojawiła się w Q&A deweloperów w zeszłym roku.

Mapy “Mińsk” w najbliższym czasie nie będzie, ale trwają wewnętrzne testy.

“Moskwa”
– Informacja o tej mapie, pojawiła się w październiku 2015 roku.

“Detroit”

Xz71ToA81Xo
– Mapę “Detroit” testowano na Superteście w zeszłym roku. Przetestowano i zapomniano.

HJEAaxUqC3M

“Studzianki”

yNjcHaxMFNs
– Oficjalnie, mapę zaanonsowano na Gamescomie 2015, gdzie przedstawiono filmik i screeny. Mapa miała wyjść do końca 2015, była już w całości gotowa, lecz w końcu dokonano wielu istotnych zmian i jej wydanie planowane jest na 2016 rok.

“Nieznana mapa”

dOhoSE-sSrs
– W marcu 2016, Wargaming w swoim filmiku pokazał nową mapę, która jest całkowicie wykończona (z teksturami etc.), ale informacji na jej temat brak. (Udało się Nam dowiedzieć, że mapa pochodzi ze specjalnego trybu “Łowy” – miał to być jeden z nowych trybów. – przypis rykoszetu)

“Zamek”

CdqNHpNN0R8
– Jedna z najnowszych map Supertestu WoT. Testowana w kwietniu tego roku. Wciąż tkwi na etapie testowania. Wygląda na bardzo prostą mapę i przypuszczalnie pojawi się na bitwach niskich tierów.

“Monplesir”

jgAxn9Prleo
– Kolejna, nowa mapa testowana w kwietniu 2016 roku.

“Secret Place”

EJcP1O-LSnc
– Kolejna mapa z kwietnia 2016 roku. Obecnie na etapie testowania.

“Secret Place B”

KgvRD2-94FE
– Po nazwie łatwo się domyślić, że jest to druga iteracja tej samej mapy.

“The Ridge”

RNmQDgOx8r4
– Według oficjalnego profilu World of Tanks na VK, jest to druga odsłona mapy Monplesir.

– Rozwój jednej mapy, statystycznie może trwać nawet do 6 miesięcy.
– W przeciągu 2-3 patchy pojawia się nowa mapa.
– W 2016 roku pojawi się tylko jedna nowa mapa.

Ź: WoT Express

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Prem

Czego się spodziewać? Jeszcze więcej “prosów” na aimbotach, tundrach, pokazywaniu uszkodzeń na mapie i innych świństwach…