„Wojna nie zna narodowości” – film firmy Wargaming

Zajmij miejsce w pierwszym rzędzie z nowym, historycznym filmem 360° firmy Wargaming
Technologia panoramiczna w połączeniu z animacją komputerową pozwalają spojrzeć na II Wojnę Światową z nowej perspektywy

Jednym z celów firmy Wargaming jest zachowywanie pamięci o wydarzeniach II Wojny Światowej. Tym samym mamy przyjemność zaprezentować projekt specjalny – film wykonany w technologii 360° z użyciem technologii panoramicznych i animacji komputerowej o tytule „War Knows No Nation” („Wojna nie zna narodowości”). Przedstawia on losy trzech czołgistów – weteranów, którzy dzielą się swoimi wspomnieniami z czasów wojny.

Tom Sator z USA służył w 4 Dywizji Pancernej w amerykańskiej armii i walczył w Belgii, Niemczech i Czechosłowacji. David Render z Anglii, jeden z ostatnich żywych weteranów D-Day, służył w Sherwood Rangers Yeomanry, a czołgistą został w wieku 19 lat. Aleksandr Fen, Białorusin służył w dwóch brygadach – 84 i 31, brał udział w bitwach pod Kurskiem i Stalingradem.

„Pasjonujemy się historią i chcemy ją pokazywać światu,” powiedział Tracy Spaight, dyrektor projektów specjalnych w Wargaming. „Robimy to z każdym kolejnym wyprodukowanym filmem. W „War Knows No Nation” eksperymentujemy z technologią i mieszamy sceny rzeczywiste z animacją komputerową w pełnym trójwymiarze. To połączenie tworzy nowy poziom immersji – żyjesz tymi wydarzeniami i odbierasz je podobnie do weteranów, którzy walczyli w wojnie.”

Nowy film pokazuje 7 lokacji usytuowanych na Białorusi, Rosji, USA i Anglii. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii można dokładnie się im przyjrzeć, zobaczyć wiernie odwzorowane mundury, prawdziwe czołgi oraz bitwy realizowane za pomocą animacji komputerowych. To wszystko w pełnym trójwymiarze pozwala doświadczyć wydarzeń historycznych z dowolnej perspektywy.

”War Knows No Nation” to jest unikatowa możliwość przekazania moich doświadczeń światu. Nie sądziłem, że będzie to możliwe w taki sposób,” mówi David Render, weteran brytyjskiej armii. „Uwielbiam dzisiejszych młodych, są o wiele lepiej wyedukowaniu niż my byliśmy. Przyszłym pokoleniom musimy zagwarantować, że coś takiego jak II Wojna Światowa nigdy nie będzie miało miejsca. Bardzo łatwo jest zacząć wojnę, niezwykle trudno ją zakończyć. Mam nadzieję, że nasze wspomnienia pozwolą dzisiejszym społeczeństwom lepiej zrozumieć czego doświadczyliśmy podczas wojennych lat.”

Film „War Knows No Nation” dostępny jest do obejrzenia tutaj:

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments