Mohamed Fadl: eSport przedstawia format 15×15

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Prem

Mohamed… wybuchowy koleś… Tylko pasa mu brakuje…

_LorenzoVonMatterhorn_

Z jednej strony ma to szansę zwiększyć ilość widzów. Z drugiej strony żeby było co oglądać musi mieć kto grać. Znacznie łatwiej zebrać 10 osób (3 rezerwowe) niż 18, które będą sie regularnie o tej samej porze spotykać. Pomijając kwestię gdzie więcej osób oznacza więcej głosów i większa możliwość konfliktów w drużynie.
W obecnym formacie e-sport jest czymś innym od tego co jest dostępne dla szarego gracza. Zmiana z poprzedniego formatu i wprowadzenie X tierów z jednej strony podnosi poprzeczkę, bo dłużej sie grinduje X tiery, a z drugiej są one najczęściej używane m.in ze względu na CW, więc nie ma już problemu, że gracze e-sportowi nie mają załóg żeby pograć z klanem.
Obawiam sie, że zbyt mocno chcą wszystko ujednolicić. Ta zmiana sprawi, że e-sport nie będzie już czymś wyjątkowym i unikatowym, a będzie to streamowane i komentowane CW. Gracze z jednego teamu często są w jednym klanie, a w godzinach CW zabrać cały skład na turniej może być dużym problemem.