Bezpłatny czas dostępu do konta premium! – WoWs

Jak wiecie, właśnie pracujemy nad aktualizacją 0.5.5, w której pojawią się nowe elementy gry oraz długo wyczekiwane zmiany poprawiające rozgrywkę. Ponadto nieustannie dostosowujemy działanie klienta gry, aby uzyskać możliwie największą wydajność.

Jedną z największych zmian w wersji 0.5.5 będzie wprowadzenie nowej struktury plików w oprogramowaniu klienta, co ma usprawnić działanie gry. To rozwiązanie wpłynie jednak na wszystkich naszych graczy, więc chcielibyśmy poświęcić trochę czasu na opisanie Wam, co się stanie i dlaczego, a także co możecie zrobić, aby usprawnić cały proces.

Dlaczego to robimy?

Klient gry World of Warships składa się obecnie z ponad dwustu tysięcy oddzielnych plików. To ogromna liczba. Gdy gra musi odczytać lub zapisać dużą liczbę plików, na przykład podczas instalacji gry lub poprawek bądź wczytywania mapy, większość komputerów zaczyna pracować dużo wolniej niż zwykle. Gdy zmniejszymy liczbę plików, które należy obsłużyć jednocześnie, skrócimy też czas niezbędny do ich przetworzenia, co da się zauważyć szczególnie na komputerach o słabszych i przeciętnych konfiguracjach sprzętowych. W efekcie po wprowadzeniu zmiany proces instalacji może ulec dwu-, a nawet trzykrotnemu skróceniu, a czas wczytywania bitew skróci się o od 10% do 50%, przy czym stopień przyśpieszenia zależy w dużej mierze od konfiguracji sprzętowej komputera.

8aaaf1e0-0871-11e6-ba1d-ac162d8bc1e4

Co robimy od strony technicznej?

Reorganizujemy i łączymy małe pliki danych w zestawy, a także zmieniamy sposób przechowywania niektórych informacji.

Jakie będą dla Was korzyści?

Skrócony czas wczytywania bitew

Każda mapa jest teraz przechowywana w oddzielnym zestawie, a okręty są podzielone na na poziomy. W efekcie proces wczytywania informacji z dysku twardego, a tym samym bitwy, ulega skróceniu.

Skrócony czas instalacji w przyszłości

Po zakończeniu pobierania aktualizacji nie będzie już trzeba kopiować dużej liczby plików.

Rozmiar aktualizacji nie ulegnie zmianie – skróci się jedynie czas przetwarzania instalacji przez komputer.

Gdzie jest haczyk?

Pliki klienta, które znajdują się obecnie na Waszych komputerach, wciąż są sfragmentowane i muszą przejść proces pakowania. Jest on całkowicie automatyczny i rozpocznie się po pobraniu oraz zainstalowaniu poprawki, ale może potrwać dłuższą chwilę, w zależności od konfiguracji sprzętowej komputera. Według naszych testów proces pakowania trwa średnio od 15 minut do ponad godziny. Użytkowanie komputera w trakcie trwania tego procesu może go dodatkowo spowolnić.

8af925b8-0871-11e6-8ae6-ac162d8bc1e4

Etapy procesu:

  • Program uruchamiający pobiera rozpakowaną poprawkę [3,2 GB].
  • Program pakujący przenosi zawartość gry do zestawów.
  • Po zakończeniu pracy programu pakującego zostanie uruchomiony program weryfikujący, który sprawdzi, czy wszystkie pliki zostały poprawnie spakowane.

Możecie także pobrać i zainstalować od nowa grę z nową strukturą plików. Rozmiar pełnego klienta gry to 9 GB, więc ta opcja jest najatrakcyjniejsza dla graczy dysponujących szybkimi i nielimitowanymi łączami internetowymi.

Osobom z szybkimi komputerami polecamy pobranie samej poprawki (o rozmiarze ok. 3,2 GB), ponieważ proces pakowania będzie trwał dość krótko na wydajnych konfiguracjach sprzętowych.

Kompresja zestawów i mody

Warto też wspomnieć o dwóch ważnych rzeczach. Nowe zestawy plików nie będą skompresowane. Planujemy wprowadzić kompresję w przyszłości, aby zmniejszyć rozmiary pobieranych plików oraz ilość miejsca zajmowanego przez grę na dysku twardym komputera.

W przeciwieństwie do plików klienta World of Tanks, nie będziecie mieli możliwości otwierania zestawów za pomocą tradycyjnych narzędzi do archiwizacji. Wymaga to oddzielnego narzędzia. Rozumiemy, że ogranicza to dostęp do plików twórcom modów, więc zamierzamy udostępnić narzędzia, które ułatwią Wam pracę.

Nie podoba mi się to!

Rozumiemy, że długotrwały proces aktualizacji jest irytujący, szczególnie gdy chcecie po prostu kliknąć „Bitwa!” i ruszyć do walki. Nie dość, że musicie pobrać duży plik, to sam proces tez będzie chwilę trwać. Jesteśmy jednak przekonani, że w ten sposób zapewnimy Wam większy komfort rozgrywki. Na niektórych komputerach czas wczytywania gry ulegnie znacznemu skróceniu, a innym z Was z pewnością spodoba się informacja, że w przyszłości będziemy zmniejszać rozmiary klienta oraz samych poprawek. Ponadto zyskamy lepszą kontrolę nad zawartością gry, co pomoże nam walczyć z niepożądanymi i psującymi rozgrywkę modyfikacjami.

Aby wynagrodzić Wam ból związany z długotrwałym procesem aktualizacji, przyznamy 3 dni dostępu do kontra premium każdemu graczowi, który zaloguje się do gry między dniem publikacji aktualizacji a 10 maja, abyście mogli szybko nadrobić czas stracony na aktualizację klienta.

Jak zawsze czekamy na Wasze opinie na temat nowego systemu pakującego pliki oraz pozostałej zawartości opublikowanej w aktualizacji 0.5.5. Kapitanowie, do zobaczenia w bitwie!

Ź: Portal WoWs

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments