Rentowność i zapasy – Blitz

Wielu z Was jest świadomych sytuacji z opłacalnością wysokopoziomowych pojazdów oraz naszego nowego typu materiałów eksploatacyjnych – zapasów – wprowadzonych w aktualizacji 2.8.

W ubiegłym tygodniu obiecaliśmy wziąć pod uwagę okoliczności i podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie tych kwestii. Chcemy w związku z tym opowiedzieć Wam o naszych przyszłych działaniach.

Opłacalność pojazdów

Zebraliśmy statystyki dotyczące zdobywania i wydawania kredytów w wysokopoziomowych pojazdach i odkryliśmy, że część współczynników opłacalności jest niepoprawna. W związku z tym kilka wadliwych parametrów zostało dodanych w aktualizacji 2.8. Przyjrzeliśmy się tym współczynnikom, naprawiliśmy je i zdecydowaliśmy o wprowadzeniu następujących zmian:

 • Е 75 —  +10% zarobków.
 • E 100 — +10% zarobków.
 • ST-1 —  +10% zarobków.
 • Maus —  +10% zarobków.
 • IS-7 i M48A1 Patton —  +5% zarobków.

Zapasy i materiały eksploatacyjne

Naszym celem podczas wprowadzania zapasów było zróżnicowanie stylu gry poprzez zapewnienie Wam możliwości zmiany taktyk w zależności od tego, czy wybierzecie zapasy, czy też materiały eksploatacyjne.

Cel został osiągnięty: większość graczy już wypróbowała zapasy i używa ich aktywnie podczas bitew. Nowe typy materiałów eksploatacyjnych są nie do zastąpienia w walce, ale powodują również większe wydatki – macie coraz mniej kredytów po każdej bitwie.

Spojrzeliśmy na statystyki wydawania kredytów i doszliśmy do wniosku, że cena za niektóre z zapasów jest faktycznie wyższa, niż powinna, co w pewnym stopniu pozbawia Was komfortu w grze.

Uczynienie gry mniej komfortową zdecydowanie nie było częścią naszego planu, dlatego zdecydowaliśmy obniżyć ceny następujących zapasów:

 • Standardowe paliwo: 300 – 2000 zamiast 500 – 3000
 • Zestaw ochronny: 800 – 5000 zamiast 1000 – 6000
 • Wzbogacone paliwo2400 – 5000 zamiast 4200 – 8400

Ale to nie wszystko. Po wprowadzeniu zapasów i analizie zebranych przez nas danych znaleźliśmy sporo błędów statystycznych związanych z Wielozadaniowym zestawem naprawczym oraz Doładowaniem silnika. One również zostały naprawione:

 • Wielozadaniowy system naprawczy: 800 – 5000 zamiast 1000 – 6000
 • Doładowanie silnika: 800 – 5000 zamiast 1000 – 6000

Wszystkie powyższe zmiany wejdą w życie o 6:00 w sobotę, 16 kwietnia.

Adrenalina i Doładowanie silnika

Dobre zrozumienie zmian w mechanice Adrenaliny jest dla nas bardzo ważne. Każdy zna to uczucie, gdy Adrenalina zostaje zmarnowana albo gdy przeciwnik przeczeka te niebezpieczne 30 sekund najwyższej szybkostrzelności. Byłoby świetnie mieć drugą szansę na zadanie większych uszkodzeń, nieprawdaż? Myślimy że większość graczy uważa tak samo.

Problem tkwi w tym, że większość graczy, w tym deweloperzy, używa Adrenaliny w stary sposób: czekamy na dobrą okazję, by wykorzystać jej potencjał i odnieść z tego jak najwięcej korzyści. Teraz lepiej jest użyć Adrenaliny w momencie spotkania z przeciwnikiem i wykorzystać ją ponownie po upłynięciu czasu odnowienia. W takim przypadku możecie użyć materiału eksploatacyjnego dwa lub nawet trzy razy na bitwę i spodziewać sę lepszych wyników.

Mamy nadzieję, że wszyscy nauczymy się wykorzystać potencjał drzemiący w tym materiale eksploatacyjnym.

90 sekund to jednakże sporo czasu, zwłaszcza w dynamicznych bitwach, gdzie wszystko dzieje się w zaledwie kilka minut. Dlatego zmieniliśmy czas odnowienia Adrenaliny i Doładowania silnika.

 • Czas odnowienia Adrenaliny wynosi teraz 75 sekund zamiast 90.
 • Czas odnowienia Doładowania silnika wynosi teraz 75 sekund zamiast 90.

Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone w następnej aktualizacji 2.9.

Więcej dobrych wiadomości

Być może przypominacie sobie, że klany są bardzo opłacalne w związku z systemem zaopatrzenia klanowego, który zapewnia specjalne bonusy i zniżki w zależności od starań klanu. Nowe zniżki na Zapasy zostaną zaprezentowane w przyszłych aktualizacjach systemu zaopatrzenia klanowego. Jesteśmy pewni, że będą przyjemną premią dla tych, którzy dużo grają.

Podsumowując, chcemy podziękować Wam wszystkim za natychmiastową reakcję i konstruktywne opinie o aktualizacji 2.8. Bardzo doceniamy Wasze szczere zainteresowanie dalszym rozwojem World of Tanks Blitz i z radością ulepszamy grę przy Waszej aktywnej pomocy!

Źródło: Portal Blitz

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments