WG poleca muzea militarne

Na oficjalnym facebooku Wargaming.net pojawiła się lista muzeów militarnych, które są najbardziej warte odwiedzenia. Oczywiście na pierwszym miejscu znalazło się angielskie muzeum czołgów w Bovington. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych wystaw militarnych na świecie. Samo muzeum zostało otwarte dla publiczności w roku 1947, w miejscu założonego w 1916 ośrodka szkoleniowego dla przyszłych żołnierzy broni pancernej. Posiada ono w swojej kolekcji ponad 300 pojazdów z 26 państw świata.

1

Oczywiście na liście nie mogło zabraknąć muzeum czołgów w Kubince, które jest największą w Rosji wystawą broni pancernej. Możecie tam zobaczyć ponad 200 pojazdów. Oprócz znanych konstrukcji znajdują się tu także prototypy, takie jak Maus czy jedyny zachowany egzemplarz ciężkiego moździerza 60-cm Karl Gerät 040, o nazwie „Ziu”.

2

Miłym akcentem jest umieszczenie na tej liście, przez WG, naszego rodzimego muzeum Powstania Warszawskiego. Wystawę utworzono w 1983 roku jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego. Została otwarta 31 lipca 2004, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania. Mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie. Naszym skromnym zdaniem bardziej tematyczną wystawą byłaby ta w Muzeum Wojska Polskiego, ale ważne, że polski akcent się znalazł.

3

Prócz tego na liście możecie znaleźć takie perełki, jak australijskie Armour & Artillery Museum w Cairns czy brytyjskiego muzeum Sił Powietrznych w Cosford.

Po więcej szczegółów zapraszamy pod ten link.

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bladen_Kerst

Muzeum Powstania Warszawskiego robi ogromne wrażenie na zwiedzających.
IMO na liście brakuje Deutsches Panzermuseum z Munster.