Operacja Tajfun – zapowiedź

Zespół World of Tanks z radością ogłasza, że wkrótce rozpocznie się nowe wydarzenie w grze – operacja Tajfun. W ramach nowego, ekscytującego wyzwania klany spotkają się, by zaprezentować swoje możliwości i ustalić, kto dominuje na polach bitew.

Do połowy XX wieku w Azji Południowo-Wschodniej prawie nie było terytoriów uważanych za niezależne państwa. Przez długi czas region ten był kolonią większych sił, ale istotne zmiany na arenie geopolitycznej spowodowały, że sytuacja zaczęła wyglądać inaczej. Burzliwe wydarzenia w innych regionach globu pozwoliły mieć nadzieję, że droga do niepodległości była realna. Rozpoczęły się zmagania – stawką były wolność i samostanowienie przyszłych państw i narodów. Azjatycki tajfun zacząć nabierać pędu. Żywioły spotkały się w bitwie, starły się ze sobą i wciągnęły wszystkich w wir swojej konfrontacji. Na drodze nowych niezależnych państw próbujących znaleźć swoje miejsce na arenie międzynarodowej stały potężne siły mające do dyspozycji ogromne zasoby wojskowe. Mimo to ruch wyzwolenia narodowego rósł z każdym rokiem, a nierozsądne stosowanie wojny totalnej w celu utrzymania dominacji nad koloniami stawało się coraz bardziej niebezpieczne. Ostatecznie determinacja i wytrwałość wojowników o wolność zmusiła strony do rozpoczęcia negocjacji. Wydarzenia te odmieniły jednak cały region i określiły na wiele lat przyszłość milionów ludzi.

Miejcie swój wkład w wysiłek wojenny! Dołączcie do bitwy i zapewnijcie sobie zasłużone zwycięstwo!

Najważniejsze informacje

Operacja Tajfun odbędzie się od 10:00 we wtorek, 19 kwietnia do 10:00 w poniedziałek, 2 maja z udziałem pojazdów VIII poziomu.

Wydarzenie zostanie rozegrane zgodnie z następującym systemem:

  • Podczas pierwszego etapu klany będą współzawodniczyć o prowincje. Zgodnie ze scenariuszem Punkty Sławy będą przyznawane za obronę własnych prowincji lub zdobywanie nowych terytoriów.
  • Mapa globalna będzie zawierała nowe, niedostępne wcześniej regiony. Bitwy rozpoczną się w Azji Południowej i Azji Południowo-Wschodniej.
  • Aby dać jak największej liczbie klanów możliwość zdobycia złota, dochody wszystkich prowincji na froncie Operacji Tajfun zostaną ustawione na 600.

Nagrody i osiągnięcia

Tak jak w poprzednich kampaniach i wydarzeniach klany będą zdobywały Punkty Sławy klanów, a pojedynczy gracze będą wynagradzani osobistymi Punktami Sławy.

Ranking osobisty

Główną nagrodą za wydarzenie jest 8000 pojazdów premium VIII poziomu Chieftain\T95.

W związku z wynikami poprzedniego wydarzenia rozpatrzyliśmy ponownie system przyznawania pojazdów. Teraz będą rozdawane na podstawie rankingu osobistego, w którym gracze są oceniani na podstawie zdobytej liczby osobistych Punktów Sławy. 8000 najlepszych graczy otrzyma unikalne pojazdy.

chieftain-t95_6

Klasyfikacja klanowa

W Operacji Tajfun zostanie wprowadzony nowy system nagród klanowych – wśród najlepszych klanów, w oparciu o klasyfikację na zakończenie wydarzenia, zostanie rozdzielone ponad 25 000 000 jednostek zasobów przemysłowych. Więcej szczegółów opublikujemy wraz z zasadami i regulaminem Operacji Tajfun.

 

Medale

Oprócz głównych nagród będziecie też mieli szanse na zdobycie wyjątkowych medali.

 

Ź: portal WoT

 

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

2 komentarze

  1. Fafik123 pisze:

    Wiecie co mnie cieszy? To:

    „Teraz będą rozdawane na podstawie rankingu osobistego, w którym gracze są oceniani na podstawie zdobytej liczby osobistych Punktów Sławy.”

    W końcu istotne będzie to co ktoś zrobi, a nie to co reszta klanu zrobiła. Do tej pory (po zmianie) ludki rozgrywały 5/10/ile potrzeba bitew i mieli wywalone na to co reszta robiła. Teraz będzie spina o punkty do końca. I tego nie powinno WG nigdy zmieniać. Jedni się starają, a reszta to ma gdzieś. Gdzieś, bo klan za niego to zrobi. Czekać tylko jeszcze na istotność czasu przebywania w klanie. Wtedy kolesiostwo skończy się w wielu wypadkach (takich gdzie jeden gość z klanu 4fun przechodził na czas Kampanii do klanu nastawionego na CW).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.