Ulepszone efekty środowiska w wersji 2.7 – PS4 & X

Tymczasem oficjalny konsolowy światek WoT informuje o wyjściu różnych efektów środowiska w nadchodzącej wersji. Idealnie przedstawia je powyższy filmik 😉

Od piaszczystych wydm Przełęczy Skorpiona po śnieżne doliny Sewierogorska pola bitew w World of Tanks są tak różnorodne, jak maszyny poszczególnych państw. Każda mapa składa się z różnych rodzajów terenu – wzgórz, łąk, strumieni – i trzeba je wszystkie przemierzyć w drodze do zwycięstwa.

Już wkrótce w Wersji 2.7: Wojenna zawierucha pojawią się ulepszone efekty środowiska, dzięki którym jeszcze głębiej zanurzycie się w atmosferę bitwy!

Nowe efekty cząsteczek i dźwięk (wszystkie platformy)


Na wszystkich platformach pojawią się nowe widoczne efekty cząsteczek oparte na rodzaju pokonywanego terenu. Efekty te będą się różnić w zależności od wielkości, poziomu, a nawet prędkości pojazdu. Dodaliśmy także ulepszone dźwięki, które będą odpowiadać rodzajowi substancji.

Przykładowo: gdy będziecie jechać po różnych rodzajach terenu, usłyszycie niewielkie obiekty uderzające w błotniki czołgu, rozchylaną trawę itd. Warstwa dźwiękowa została nagrana specjalne na użytek tej nowej funkcji i opracowana tak, aby symulować jak najlepiej prawdziwe czołgi!

Przy największym zbliżeniu w widoku z trzeciej osoby oraz w widoku z pierwszej osoby usłyszycie następujące substancje oddziałujące z Waszym pojazdem:

  • beton, pył, trawę, żwir, błoto, piasek, śnieg i wodę.

Nowe efekty cząsteczek przy interakcji z Waszym czołgiem pojawią się dla:

  • betonu, pyłu, trawy, żwiru, błota, piasku, śniegu, dróg, kamieni, drewna i wody.

Efekty gromadzenia substancji (tylko platformy HD)


Oprócz nowych dźwięków i efektów cząsteczkowych platformy HD (Xbox One i PlayStation 4) otrzymają nowe zmiany wizualne pojazdów zależne od terenu, przez który przejeżdżacie. Na efekty gromadzenia się substancji będą wpływać poziom, rozmiar i prędkość Waszego pojazdu.

Interesującą opcją jest możliwość zmycia brudu z czołgu poprzez przejechanie przez wodę. Uważajcie jednak, żeby nie utopić maszyny!

enhancedeffect

Oto kilka przykładów tego, jak będzie się zmieniał wygląd Waszego pojazdu.

  • Pył – zbiera się na gąsienicach, kołach oraz dole kadłuba.
  • Trawa – powoduje, że gąsienice, koła i dół kadłuba stają się mokre, co może skutkować powstaniem błota.
  • Piasek – gromadzi się w różnych miejscach na pojeździe.
  • Śnieg – zbiera się na gąsienicach, kołach oraz dole kadłuba. Gromadzi się także na górze nieruchomego pojazdu i spada po ruszeniu.
  • Woda – sprawia, że pojazd wygląda na mokry. Stopień zmiany wyglądu zależy od rozmiaru rozprysku przy wjeżdżaniu do wody. Efekt ten powoduje zamianę pyłu w błoto, może też zmyć nagromadzone substancje.

Wypatrujcie dodatkowych informacji o Wersji 2.7: Wojenna zawierucha!

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
plum1973

Intrygujące.
Ale to chyba potrzebuje dodatkowych sporych mocy obliczeniowych ?
Słyszałem że do Xboxa dodali dodatkowe 3/4 rdzenia. i do Playstation też, ale aż.tak ?