Na warsztacie: M1134 ATGM

Pojazd w grze sprawdzał już MrJoker:


Do najciekawszych pojazdów w Armored Warfare zalicza się bez wątpienia opancerzony wóz bojowy Swingfire 4 poziomu. W przeciwieństwie do innych pojazdów w grze Swingfire nie jest uzbrojony w działo i może zniszczyć wroga tylko przeciwpancernymi pociskami kierowanymi. To sprawia, że granie nim ma zupełnie inny wymiar: opanowanie mechanizmu PPK w Armored Warfare zajmuje co prawda trochę czasu, ale we wprawnych rękach jest to śmiercionośna broń, zwłaszcza na odległość.

scr1

A ponieważ Swingfire ma swoich zagorzałych zwolenników pośród graczy, zdecydowaliśmy się wprowadzić jeszcze jeden pojazd, bazujący wyłącznie na PPK. Mowa jest o M1134 ATGM. Amerykański M1134 wywodzi się z rodziny ośmiokołowych Strykerów, których najsłynniejszym przedstawicielem jest M1128 Mobile Gun System, uzbrojony w armatę kalibru 105 mm. M1134, inaczej niż jego wyposażeni w działa bracia, jest uzbrojony w jedno kontenerową wyrzutnie PPK BGM-71 TOW z dwoma pociskami.

scr2

Pojazd jest tylko lekko opancerzony (aczkolwiek zestaw ERA zapewnia zwiększoną ochronę przeciw pociskom kumulacyjnym i PPK), co nadrabia mobilność, która czyni z niego śmiercionośnego przeciwnika. Napędzany silnikiem turbo Diesla Caterpillar o mocy 350 KM M1134 potrafi szybko zmienić pozycję i odpalić dwie głowice tandemowe BGM-71E w krótkich odstępach czasu, co sprawia, że jest strasznym zabójcą czołgów.

scr3

W tarapatach M1134 może się ukryć za zasłoną z granatów dymnych. Tym sposobem może z powodzeniem uniknąć ostrzału wroga, nawet jeśli rozchodzi się o zagrożenie z bliskiej do średniej odległości.

scr4

W przeciwieństwie do Swingfire-a, M1134 od początku należy do klasy niszczycieli czołgów. Ze względu na specyficzną naturę tego pojazdu deweloperzy postanowili zrobić z niego hybrydę, pojazd ten posiada umiejętność klasy AFV pomimo że należy do klasy niszczycieli czołgów, jest to ukłon w stronę graczy którzy lubią tą klasę pojazdów.

scr5

Mamy nadzieję, że pojazd Wam się spodoba. Do zobaczenia na polu bitwy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments