Dźwięk w 9.14

684x243_02
Już jutro World of Tanks zostanie zaktualizowane do wersji 9.14. W tym patchu WoT przejdzie na nową platformę dźwiękową jaką jest Audiokinetic Wwise, co spowoduje jak miewam ogromne zmiany dźwięku w grze.
 
Według deweloperów, czołgowe bitwy nabiorą nowego brzmienia i staną się bardziej realistyczne oraz atmosferyczne: szczęk skrzyni biegów, osobny dźwięk podczas jazdy po kostce, dźwięk rozciętego powietrza pociskiem – wszystkie te dźwięki pomogą bardziej zanurzyć się w rozgrywce.
 
Informacyjna wartość dźwięków
Informacja – jeden z najważniejszych składników na polu bitwy. Szybkość i natłok danych daje graczowi bezsprzeczną przewagę nad „powolniejszymi” w tym sensie rywalami. Doświadczeni gracze wykorzystają każdą okazję, aby uzyskać wszelkie informacje o działaniach przeciwnika: począwszy od dymu po strzale, a kończąc na widocznych śladach na ziemi. Parafrazując znany cytat: „Kto posiada informacje, ten bije rekordy”. Przedtem w grze głównym źródłem danych na wirtualnych polach bitew były wizualne wydarzenia, które gracz mógł dostrzec albo śledzić zmiany na mini-mapie. Dzięki nowym dźwiękom zostanie stworzona całkowicie inna atmosfera czołgowej batalii. Gracz znacznie szybciej będzie wstanie zorientować się, co tu tak naprawdę się dzieje.
sound_pribl2

Wizualną informację o tym co się dzieje otrzymujemy tylko z ograniczonego kąta widzenia. O tym, co dzieję się za naszymi plecami lub z boku mają informować nas dźwięki.

Z wyjściem patcha 9.14 sytuacja znacznie się zmieni. Przejście na platformę Audiokinetic Wwise nie tylko poprawi jakość dźwięki, uczyni go oryginalnym i rozmaitym, ale także zwiększy ilość i jakość informacji dochodzących z otoczenia gracza.
 
W nadchodzącym patchu każdy usłyszany strzał powie Wam wiele o przeciwniku: poznacie przybliżony kaliber działa, rodzaj amunicji, przybliżoną ilość zadawanych uszkodzeń i wiele więcej. Dobrze oceniając otrzymane dane, szybciej wywnioskujecie co się dzieje i podejmiecie odpowiednie działania.

  • Analogicznie:
    Otrzymanie uszkodzeń
    Otrzymanie niskich uszkodzeń
    Otrzymanie średnich uszkodzeń
    Otrzymanie dużych uszkodzeń
Oprócz podstawowych dźwięków informacyjnych (strzałów, trafień etc.) w grze pojawi się duża ilość dodatkowych powiadomień. Na przykład dźwięk przeładowania bębenka, dźwięk uszkodzenia modułów, a także długo wyczekiwany dźwięk krytycznego trafienia przeciwnika.
 
Wydajność i część techniczna
Oprócz w.w zmian graczy czeka również poprawa wydajności klienta: technologia Audiokinetic Wwise daje możliwość przeprowadzenia obliczeń na innym rdzeniu procesora. Dla graczy z jednordzeniowymi procesorami może to zwiększyć wydajność ich sprzętu nawet o 30%, na wielordzeniowych jest to ok 5%.
 
Opracowano różne zestawy ustawień dźwięku w zależności od typu głośników: głośniki o ograniczonym zakresie (na przykład głośniki laptopów) i głośniki o szerokim zakresie dynamicznym.
Wargaming rekomenduje pozostanie przy domyślnych ustawieniach klienta.
 
P.S. Działa dużego kalibru będą bardziej przekonujące

Źródło: Portal RU

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.