Historyczność według WG

Napisałem do naszego informatora, ponieważ chciałem się zorientować jakie czołgi zajmą pozostałe nisko-tierowe miejsca (25TP znajdzie się na IV poziomie). Niestety nie mógł podać danych, ponieważ by się wkopał – wszystko będzie wpuszczane i kontrolowane przez samo WG. Po za tym podczas rozmowy sam zaczął się śmiać z tego, że WG brzydko mówiąc spi******** oznaczenia polskich czołgów (patrz szachownica lotnicza) – ale to tylko szczegół 🙂

Unted-1

Poprawne oznaczenia Pancerne Sił Lądowych wyglądają tak

12527693_10207617127884908_845429237_n

– no ale WG z Sił Lądowych zrobiło nam lotnictwo. Jak się dowiedzieliśmy mądrzy historycy WG z Pasholokiem na czele uważają, że jest to poprawne oznaczenie polskich Sił Pancernych.

12442775_10207617139445197_1099739917_n

Rzućcie okiem na to /\, a teraz spójrzcie na nowe „jabłkowe” oznaczenia czołgów według Wargaming. Paranoja! Nasz informator powiedział, że WG nawet spierdzieliło pagony załogi (oznaczenia załogi) 🙂 Pamiętajmy, że według WG ich gry mają największy stopień posiadania HISTORYCZNYCH maszyn i ich oznaczeń 😀 Nasz informator zrywa boki ze śmiechu.

Przytaczając odpowiedź portalu World of Tanks na ich oficjalnym FanPage’u:

To jeszcze zależy, kiedy. Problem z oznaczeniami polskich czołgów jest taki, że inaczej wyglądały przed wojną, inaczej w 1Dpanc, inaczej w 1 Armii WP i wojsku powojennym. Coś trzeba wybrać.
I akurat wybrali lotnictwo 😀
Warto też zaznaczyć – nawiązując nieco do Armored Warfare – to właśnie AW ukradło pomysł polskich czołgów, a nie na odwrót. WG nad nimi pracowało od roku – tylko przez AW spięli dupska. Jeżeli dowiemy się czegoś więcej, to Was o tym poinformujemy 🙂

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

14 komentarzy

 1. Sikoruk pisze:

  Nie mogąc się zdecydować na wybór….. ucinając spekulacje….. idąc na łatwiznę….. wybrali lotnictwo….

 2. Bobek0 pisze:

  Co wy chcecie orły bez korony?
  O_o
  😀

 3. Bobek0 pisze:

  Co wy ***** chcecie orły bez korony?
  O_o
  😀

 4. U_WoT_m8 pisze:

  Oj tam oj tam, ważne że w ogóle polskie czołgi będą… i nawet lepiej że z białoczerwoną szachownicą niż z sowieckim orłem bez korony!

 5. Anonim pisze:

  A inaczej wyglądały polskiego lotnictwa

 6. robertunio pisze:

  Szachownica byla stosowana powszechnie w wojskach pancernych powojennych:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/T-55_front_RB.jpg

 7. Jabko1414 pisze:

  Oni chyba po prostu na sobie nas olewają bo lepiej zrobić jedną wersje emblematów niż kilka jak w przypadku Niemiec .

 8. Jabko1414 pisze:

  ale o co chodzi wg przecież emblematy na niemieckich czołgach X tieru czyli leopard 1 różnią się od tych np. na ferdynandzie .

  • pawel35679 pisze:

   Różnią się, bo Leopard jest konstrukcją powojenną, a Ferdinand był wyprodukowany jeszcze podczas wojny. Niemieckie oznaczenia też się zmieniły na przestrzeni lat. A z „naszymi” oznaczeniami to inna sprawa, dali lotnictwo zamiast pancerniaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.