Blitz: nowa mechanika pocisków

W aktualizacji 2.6 jedna z głównych mechanik gry zostanie rozszerzona o dwie dodatkowe funkcje. Na oficjalnym portalu RU pojawił się taki oto wpis:
 
Strzały przez przeszkody
 
Rozważmy typową sytuację, z którą wielu z nas miało do czynienia. Wróg chowa się za jakąś przeszkodą, którą trafiamy z 183 mm pocisku. W efekcie przeszkoda zostaje zniszczona, ale pancerz przeciwnika jest nawet nietknięty. Aby przywrócić tę sprawiedliwość, nowy patch gry pozwoli na strzelanie przez przeszkody, a następnie penetrowanie przeciwnika schowanego za nimi.
 
Jest jednak kilka haczyków:
– tylko pociski AP i APCR mogą przelatywać przez przeszkody, natomiast pestki HE, HESH oraz HEAT po prostu wybuchną po trafienia w barierę;
– wraz z pokonywaniem kolejnych przeszkód pocisk będzie tracił penetrację; zależeć to będzie od ich wielkości i wytrzymałości; dla przykładu: drewniane pudełka niewiele zmniejszą penetrację w przeciwieństwie do jakiegoś samochodu;
– pociski mogą pokonać wiele przeszkód, ale trzeba pamiętać o tym, że penetracja zmniejsza się z każdą kolejną barierą.
shots-through-blocks
Drugą innowacją, którą powinniście uwzględniać podczas strzelania, są rykoszety. Obecnie mechanika jest prosta – podczas rykoszetu pocisk po prostu znika. W patchu 2.6 odbity pocisk przedłuży swój lot i będzie w stanie trafić inny czołg albo zniszczyć przeszkody będące obok.
 
Aby pocisk mógł się odbić, musi zostać spełnionych kilka warunków: pocisk musi trafić w pancerz pod kątem 70° dla pestek AP i APCR oraz pod kątem co najmniej 85° dla HEAT-ów. Pociski HE nie mogą rykoszetować.
ricochet-angles
Jeśli kaliber pocisku trzykrotnie przekracza grubość pancerza, to rykoszetu nie będzie – bez względu na kąt wejścia pocisku.
Pamiętajcie, że nie ma rykoszetów od zewnętrznych modułów czołgu! W tym przypadku mówimy o: gąsienicach, wizjerach i działach – bez względu na kąt trafienia.
 
Co daje nowy system?
Zmiana trajektorii lotu pocisku pozwala na trafienie tej czy innej maszyny. Średnie obrażenia się nie zmieniają, jedynie penetracja zmniejsza się o 25%. Pocisk od czołgu może odbić się tylko raz – nie będzie takich sytuacji, że pestka zrykoszetuje od jednej maszyny, a następnie od jeszcze jednej.
ricochet
Idealnie całą nową mechanikę powinien zobrazować poniższy filmik:

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.