Polski 7TP w niemieckich jednostkach

7tpniemmalowanie

W książce Wydawnictwa Militaria, pod tytułem: „7TP. Tom II”, str. 317 występuje bardzo ciekawa grafika. Rysunek ten przedstawia polski czołg 7TP w barwach niemieckiej kompanii „Ost” z 1943 roku z frontu wschodniego. Modlimy się aby nikt z geniuszy WG nie wpadł na to aby zrobić 7TP w linii niemieckiej, skoro polskiej linii ma nie być. A czy wy znacie inne tego typu kuriozum historyczne? Piszcie w komentarzach.

Poniżej podaje dwa ciekawe linki do innych niemieckich malowań naszego polskiego czołgu:

http://beutepanzer.ru/Beutepanzer/poland/Color/7TP/7TP-03.html

http://beutepanzer.ru/Beutepanzer/poland/Color/7TP/7TP-02.html

barula

Pływający batyskaf bojowy. Monotematyczny wojownik autostrad uwielbiający historię, a w szczególności mongołów. W wolnych chwilach łażący po lasach romantyk z nożem i składaną piłą. Majtek okrętowy szukający dziury w całym, a w szczególności WoWsie.

1 Response

  1. fnc pisze:

    7TP w niemieckiej służbie znajdowały się również we Francji. Miały zostać wcielone do Fuehrer Begleit-Bataillon jednak zdecydowano się na czeskie Pz.38(t).
    Niemcy chętnie wcielali do swojej armii wszelaki sprzęt militarny. Nawet polskie tankietki TKS znalazły swoje miejsce w Wehrmachcie. Niemcy używali tankietek jako pojazdów policyjnych, do walki z partyzantką lub na frontach drugorzędnych. Kilka maszyn w służbie Luftwaffe użyta została do ochrony lotnisk. TK-3 były głównie wykorzystywane jako ciągniki artyleryjskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.