UWAGA KONKURS RYKOSZETU!!!

Jeżeli chcecie wygrać okręt premium ORP „Błyskawica” odpowiedzcie w komentarzach na jedno pytanie. Ponieważ Okręt jest cenny, i bliski każdemu z nas, pytanie łatwe nie będzie.
A oto ono: Jaki pseudonim nadała załoga „Błyskawicy” kmd. Lichodziejewskiemu i w jakich okolicznościach? Na odpowiedzi czekam do 2 stycznia do godziny 20:00, a zwycięzcę wylosujemy podczas pierwszego streamu World of Warships Polska! Powodzenia, książki w dłoń i do ataku!!!

orp-blyskawica-02 ORP_Blyskawica_na_Atlantyku D85B1036 Blyskawica-1-FN-789x354

Lex

Były żołnierz, fascynat broni palnej, marynista, historyk (Barula twierdzi, że "histeryk" ;) ), rekonstruktor historyczny. W redakcji wprowadzam totalny chaos i zamieszanie (Lex, gdzie te recenzje??!!), i notorycznie wkurzam kolegów - redaktorów.

13 komentarzy

 1. ToGor pisze:

  Cowboy – ze względu na śmiałe /choć pewne/ manewry w porcie i podczas ochrony konwojowanych jednostek. Nie jestem pewien, ale zdaje się dotyczy to okresu „Gibraltarskiego” i działań „Błyskawicy” na morzu śródziemnym lub przy operacji „Torch” (osłaniał lądowanie sił amerykańsko-brytyjskich w północnej Afryce). P.S. Pytanie jest wredne /bo google nie pomogło/ i niełatwe. Pewności nie mam, ale chciałem spróbować.
  Przypis – Info zdaje się pochodzi z książek autorstwa Jerzego Pertek

 2. stefczyk95 pisze:

  Komandor miał dwa pseudonimy. Pierwszym z nich był „Synu”, wzięło się to z jego natury, gdyż tak zwracał się do swoich załogantów i tak też ich traktował. Drugim pseudonimem był „Cowboy” choć akurat on nie był nadany mu przez załogę statku, a traktował o jego wyczynach podczas manewrowania Błyskawicą przy wchodzeniu do portu podczas jednej z misji, gdzie cudem dzięki przytomnym rozkazom nie spowodował wypadku. Nadali mu ten pseudonim jednakowoż Amerykanie, więc myślę, że to pierwsza odpowiedź się liczy.

 3. Geodoyando pisze:

  „Synu”- ponieważ tak Lichodziejewski zwracał się do każdego marynarza na okręcie

 4. Lex pisze:

  UWAGA, nie pytam o przezwisko nadane „Błyskawicy” (czyli właśnie Lucky Ship), lecz jej dowódcy, kmdr Lichodziejewskiemu!!! Proszę dokładnie czytać 😀

 5. Kamer pisze:

  No dobra, to strzelam drugi raz: ten pseudonim to „Domin prawie tysiąc”.

 6. mati pisze:

  Widzę, że umiejętność czytania zanikła… idioci

 7. Kris pisze:

  Był to okręt widmo

 8. Porki pisze:

  Myślę że to „Lucky Ship”

 9. Lukebmw pisze:

  Witam. Okręt widmo, ORP błyskawica.

 10. trime pisze:

  taka mała sugestia ukryjcie komentarze by innym nie pomagać:)

 11. Kamer pisze:

  Ten pseudonim to „Kamikaze”. Proszę nie kopiować mojej poprawnej odpowiedzi w kolejnych komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.