Z archiwum W – przecieki, czyli, co ukrywają deweloperzy gry

Z archiwum W.

Przecieki, czyli, co ukrywają deweloperzy gry.

            World of Tanks jest grą, w której mamy możliwość usiąść za sterami ponad 400 czołgów. Są to pojazdy rzeczywiście istniejące, których produkcja rozpoczęła się od 1917, ale generalnie nie przekraczają one terminu pierwszej produkcji w latach 60, a także są to pojazdy prototypowe lub tylko planowane z w/w okresu. W obecnym momencie znamy plany Wargamingu na wprowadzenie kilku czołgów, tj. linii czechosłowackiej, Polskiej tankietki TKS jako II tierpremium w drzewku sowieckim, oraz węgierskiego Toldi III jako III tierpremium w postaci prezentu na Nowy Rok. W planach słychać było też o kolejnym z węgierskich czołgów – 40.M Turán jako średni V tierpremium w drzewku niemieckim oraz o australijskich AC-IV Sentinelach. Ale czy rzeczywiście są to jedyne pojazdy, które WG ma w planach i w plikach?

            Sprawa Francuska.

Rys.1Drzewko Francuskie

french-full-tech-tree

Jak widać na rysunku 1 w ten sposób pierwotnie prezentowało się planowane drzewko francuskie. Były to czasy update’u 0.7.2, w którym właściwie znaczna większość pojazdów miała być wprowadzona na raz. Artyleria kończyła się na VIII tierze, niszczyciele i czołgi średnie na IX, lighty na V-VII tierze. To była zupełnie inna gra. Z czasem do planów doszedł kolejny X tier HT – AMX M4 1949. Czy devsi stworzyli wtedy model któregoś z tych czołgów? Tak, dużej części. Oto dowody na ich istnienie:

            Rys. 2, 3AMX M4 1949Amélioré i AMX M4 1949 (X tier):

1amx50 hv1hsn

Jak widać zastanawiano się, którego kadłuba użyć, czy AMXa 50 120, czy AMXa 50B. M4 tej wersji był już pojazdem projektowanym równolegle do swego brata, ale nie posiadał tzw. magazynka.

            Rys. 4 AMX M4 1948 (VIII tier):

france-amx_m4_1948

            Rys. 5AMX 65t (IX tier):

franceamx_65t

            Będę szczery. Czekam, a właściwie czekałem na tą linię nawet bardziej, niż na czołgi polskie. Dlaczego tak ich chciałem? Pierwszym powodem jest Sprawa Polska – nasza polska produkcja czołgów – z czego zrobić linię polską? Nasze czołgi to mniej-więcej kopie takich pojazdów jak brytyjski VickersMk. E (II tier w grze, czołg lekki 7TP i jego wzmocniona wersja 9TP to pojazd produkowany na licencji Vickersa), szwedzki Stridsvagn L-60 (odpowiednik II lub III tieru, czołg lekki PZInż 140, zwany również 4TP), BT-7 (III tier, czołg krążowniczy 10TP i cz. szturmowy 14TP), a nie oparty na innych pojazdach 25TP to kilka projektów nadających się na max IV-V tier. BUGI, CCP (53TP) – z dużą pewnością mogę zaświadczyć, że to oszustwo, te pojazdy nie istniały. Na X tier Czołg Pancernik narysowany przez pisarza S-F S. Lema? To brzmi już jak żart. A WG nie stać na wprowadzenie kolejnego bliźniaczego drzewka, właściwie skompilowanego ze skrawków drzew francuskiego, brytyjskiego i sowieckiego. A tu z francuzami WG ma gotową linię na tiery VIII-X. Bez magazynków, na wysokich tierach. Początkowym założeniem gry miało być dążenie do 3 linii każdej klasy w każdym drzewku. WG od lat żałuje, że wprowadzili Panzekampfwagena VII (Löwe) jako czołg premium, ponieważ można byłoby wprowadzić linię do VK 7201 Krupp (tzw. SchwereLöwe, zwany złośliwie FailLöwe), który już jest w grze jako X tier nagroda.

Powiedziałem „czekałem”. Dlaczego? Jakiś czas temu wyciekła informacja, że AMX M4 1949 ten ma zostać VIII tierempremium. Jego model w wersji HD wygląda tak:

           Rys. 5, 6 AMX M4 1949premium HD

Do8hyko5xlo wl0bAJTotYE

To nie są wszystkie pojazdy francuskie, które są w grze. Do najpopularniejszych czołgów, których nigdy nie wprowadzono należą m.in. FCM F1, G1 Lorraine, AMX 13 FL 11 i Panzerjäger R35 (niemiecki niszczyciel opracowany na Renault R35). Także i modele tych pojazdów zostały stworzone.

                 Rys. 7, 8 FCM F1:

FiiHX

0jfoij7

Rys 9G1L

454w3uz

Rys. 10, 11AMX 13 FL 11

AMX-13-FL-11

jQrAbJZ

Rys. 12, 13PzJg. R35

World_of_Tanks-306426468 ElvobEj

Oprócz w/w pojazdów można w Internecie znaleźć:

  • AMR P.103 (ikonka)
  • AMC 35 (ikonka)
  • Char 2C i Char 2C Bis (ikonka + screen)
  • ACL 135 (ikonka + screen)
  • Hotchkiss H35 Wurfrahmen (ikonka) – pojazd z wyrzutnią rakiet.

CDN…

            Pozdrowienia.

            Zdjęcia pochodzą z serwisu For The Record, oraz z forum gry.

Źródła:
FTR

Forum WoT

WoT Guide

Heberger

TankistaNeoros

 

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciapam-(Sewerak)

Pamiętam te czasy gdy nie było nawet 9 tierów art i były tylko 4 drzewka rozwoju ;>

iBlackLagoon

Ten pierwszy to AMX 50B (pierwsza wersja)
https://www.youtube.com/watch?v=DtIjQfuGUk0

Paweł

AMX M4 49 Amélioré. To nie żaden AneMiX 50B.

Szmitu

Gdyby można było takimi jechać, ale szkoda, że nie można :v