T-34 na sterydach: Konštrukta T-34/100

Projekt ruszył w 1953 roku, kiedy Wojskowemu Instytutowi Technicznemu zlecono zamontowanie działa vz. 44 S kal. 100 mm na wieży T-34/85, przy czym liczbę niezbędnych modyfikacji należało ograniczyć do minimum. Z różnych przyczyn projekt nie został dopuszczony do służby, a wszelkie próby podwyższenia wartości bojowej T-34 zostały porzucone na rzecz produkcji T-54.

Działo

Działa są z reguły jedną z głównych zalet czechosłowackich czołgów i tak też jest w przypadku T-34/100! Jeśli przeanalizować każdy z parametrów działa z osoba, żaden z nich nie będzie najlepszym na swoim poziomie, ale ich połączenie tworzy znakomitą broń, w której szybko się zakochacie! 250 pkt uszkodzeń jednym trafieniem to drugi najlepszy wynik (ex æquo) wśród czołgów średnich VII poziomu. Czechosłowak jest na równi z chińskim T-34-1, który ma również taki sam średni współczynnik penetracji (175 mm).

Chociaż istnieją czołgi średnie o większej precyzji i krótszym czasie celowania, żaden z konkurentów nie łączy wysokich uszkodzeń jednym trafieniem i dobrego współczynnika penetracji z przyzwoitym rozrzutem (0,38) i szybkim czasem celowania rzędu 2,4 sekundy.

Pociski premium cechują się najlepszą penetracją na tym poziomie: są w stanie przebić nawet 250 mm pancerza… a mowa przecież o maszynie poziomu VII! Tylko jeden pojazd poziomu VII cechuje się lepszą penetracją przy amunicji premium niż T-34/100, w tym licząc niszczycieli czołgów!

Jednak nie ma róży bez kolców. Niektóre z Waszych dobrze przemyślanych manewrów mogą spalić na panewce ze względu na rozczarowujące obniżenie działa, które można obniżyć maksymalnie o 5°.

konstrukta_t_34_100_preview_1

Mobilność i pancerz

Nie ma co owijać w bawełnę. Ten czołg nie wyróżnia się ani zwrotnością, ani pancerzem. Kadłub jest praktycznie ten sam, co w pierwotnym T-34 poziomu V, zaś wieża ma identyczny pancerz co T-34-85 poziomu VI. To samo tyczy się zwrotności: silnik T-34/100 ma moc zaledwie 520 KM.

Tak więc grubość pancerza jest nikła, a zwrotność całkiem przeciętna jak na czołg średni. Nie dajcie się jednak zwieść! Biorąc pod uwagę działo, które macie w wieży, gra zdecydowanie jest warta świeczki!

Rozgrywka

Jak wszystko to przekłada się na rozgrywkę? Gra tym pojazdem jest bardzo przyjemna dla tych, którzy lubią się skradać. Nie ma nic lepszego niż ostrzeliwanie potężnych przeciwników z ukrycia z szerokim uśmiechem na twarzy! Macie dwie opcje: trzymać się z daleka lub w grupie. Pomożecie sojusznikom zarówno grając w grupie czołgów średnich, jak i dołączając do ciężkiej kawalerii.

Nie próbujcie jednak prowadzić ataku na własną rękę. Nie macie do tego wystarczająco wytrzymałości. Chowajcie się wśród innych i próbujcie pozostać niezauważonymi. Strzelajcie do przeciwników zajętych walką z Waszymi sojusznikami i patrzcie, jak ich poziom wytrzymałości spada.

To samo tyczy się samotnych wilków. Chociaż działo nie jest stworzone dla snajperów, może wyrządzić spore uszkodzenia zza odległych krzaków, więc nie bójcie się strzelać do przeciwników wykrytych przez Waszych sojuszników. Znaczną przewagę nad przeciwnikami daje Wam fakt, że gracie drugim najlepszym zwiadowcą tego poziomu i typu, więc możecie sami wykrywać niektóre cele. Przeciwnicy nie będą zachwyceni, gdy krzak zada im jednorazowe uszkodzenia rzędu 250 punktów!

konstrukta_t_34_100_preview_2

Źródło

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.