“Spotkamy się w sądzie!” – Wargaming pozwany za zamykanie syna w szafie

Niedziecięca gra [World of Tanks]
“Spotkamy się w sądzie!” – Wargaming pozwany za zamykanie syna w szafie
Firma Wargaming niedawno usunęła z sieci żartobliwą reklamę gry World of Tanks. Reklama została bardzo negatywnie odebrana przez całą społeczność.
 
Na filmiku aktor “Вадим Галыгин”, który odgrywa w nim główną rolę, gra z synem w chowanego. Dziecko chowa się w szafie. Tata widzi dziecko, ale zamiast je “znaleźć” zabija szafę deskami.
 
W ostatniej kwestii mówił: “Dawaj pogramy, dawaj pogramy synek” – po czym w finale siada i gra w czołgi. Reklama została po raz pierwszy opublikowana 7 grudnia na YouTube – na kanale WoT Fan, który jest poświęcony World of Tanks. Po jakimś czasie filmik zaczął szybko znikać z YouTube, jednak zachowało się jego kilka kopii.
 
Wielu użytkowników zareagowało negatywnie na reklamę. Posądzono ją za nadmierne okrucieństwo i przemoc wobec dziecka.
 
“To – nie jest przemoc domowa. To – przemoc nad dziećmi” – napisał na swoim Facebooku Andrey Makhanko, szef organizacji pozarządowej, która zajmuje się ochroną praw dziecka w Białorusi. Dwa różne zjawiska i decyzje. W tym przypadku ma miejsce fakt nieuczciwego wykorzystania wizerunku dziecka oraz propagowanie przemocy wobec dzieci. W tym przypadku ruszymy prawników. Myślę, że sprawa znajdzie finał w sądzie.
 
Wargaming potwierdził, że produkcją filmu zajęli się oni sami, lecz nie potrafili wyjaśnić powodów, dla których film usunięto z sieci.
galygin-wot-2

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iBlackLagoon

Film dobry, tylko widzowie to patologia bo wolą muslimów oglądać.

Faza9_

Dokładnie. Całkiem im się w tych łbach powaliło.

MaNiAc

I nareszcie ktoś tych buców do sądu zaciągnie…