Blitz Q&A

SqZNIhFBxLoCzołgi w grze mogą stać bardzo blisko siebie, jeden obok drugiego, przy czym działa mogą przenikać przez tekstury czołgów. Czemu nie zrobicie tak, aby działa były częścią modelu fizycznego maszyny, żeby nie przenikały przez tekstury, a wieża np nie mogła się obracać, kiedy działo oprze się lub zatrzyma na kamieniu, czy ścianie?
– Wszystkie te czynności uczyniłyby grę realistyczną, jednak mapy w Blitz nie są duże, a “gęstość” czołgów na metr kwadratowy jest dosyć wysoka. W takich warunkach, ilość uszkodzonych, czy połamanych dział, które zahaczyły o czołgi czy inne przeszkody urosła by wykładniczo. Niematerialność dział była już przewidziana przy projektowaniu gry. Nie jest to całkiem realistyczny model, ale za to jest bardziej wygodny i przyjazny dla graczy.
 
Kiedy do gry będą dodane kamuflaże i emblematy? Czy będą dawały bonusy do parametrów czołgów?
– Jeśli nie pojawi się wiele problemów, to kamuflaż być może pojawi się pod koniec stycznia – początek lutego następnego roku. Kamuflaż będzie dawał bonus do maskowania pojazdu.
 
Czy planuje się zwiększyć ilość graczy w plutonie do trzech osób?
– Zrezygnowaliśmy z idei plutonów trzy osobowych: takie plutony mocno wpływałyby na wyniki bitew. Tak defakto, pluton z trzech czołgistów – to połowa drużyny, także logiczne byłoby stworzenie specjalnego trybu gry, gdzie zebrane plutony mogłyby walczyć nawzajem.
 
W celowniku snajperskim na dalekim dystansie dostrzegam cel, który częściowo widać zza góry, czy kamienia, ale jego kontur się nie podświetla. Jeśli strzelam do takiego celu, pocisk zatrzymuje się na przeszkodzie. Dlaczego, przecież widzę czołg przeciwnika?
– Jest to wina algorytmu, który upraszcza widoczne obiekty na dalekim dystansie. Taki rodzaj optymalizacji ułatwia pracę słabych urządzeń, jednak prowadzi do opisanych w pytaniu sytuacji. W takim przypadkach proponuję robić zrzuty ekranu i wysyłać do obsługi gry, wówczas takie punkty naprawimy na mapie.
 
Proponuję wprowadzić dodatkowe testy patchy – ogólne testy, jak to jest w WoT na PC.
– Na dzień dzisiejszy mamy wielu supertesterów, którzy oddzielnie testują nowe patche. Nasze założenia nie przewidują ogólnych testów. Jednak skorzystamy z takiej możliwości przy tworzeniu “dużych” patchy, które wyraźnie mogą wpłynąć na rozgrywkę.
 
Czy pojawi się w grze magazyn?
– Rozpatrujemy możliwość jako takiej inwentaryzacji, gdzie gracze będą mogli dodawać różne przedmioty otrzymane w misjach, zdobyte w wydarzeniach czy nabyte w sklepie.
 
Jak szybko pojawi się nowa nacja i kiedy pojawią się francuskie czołgi?
– W najbliższych patchach pojawi się nacja Japonii. Nie podjęto jeszcze decyzji jeżeli chodzi o czołgi francuskie, ponieważ nie wiemy jak one zaważą na obecnej rozgrywce.
 
Kiedyś w WoT na PC, przeprowadzono specjalne wydarzenie, w którym trzeba było całym zespołem zniszczyć jeden bardzo wytrzymały cel jakim był “White Tiger”. Czy będzie coś podobnego w Blitz?
– Na daną chwilę nie bierzemy pod uwagę takiego wydarzenia. Są inne priorytety, a także staramy się wymyślać nowe wydarzenia, typu Frankenstein.
 
Proponuję dopracować wyniki bitwy po zakończeniu czasu: zamiast remisu wyznaczyć dla przykładu zwycięzcę po ilości ocalałych czołgów. U kogo więcej – ten zwycięża. Aktualna możliwość remisu jest niesprawiedliwa: jeśli jeden czołg lekki zostanie u przeciwnika, to potrafi chować się przez resztę bitwy przed powolniejszymi czołgami dążąc w ten sposób do remisu.
– Jeśli zrealizujemy Wasz wariant wyboru zwycięzcy, to może powstać odwrotna sytuacja: dwa praktycznie w całości uszkodzone czołgi będą uciekały całą bitwę, żeby przeżyć do końca bitwy. Doprowadzi to do tego, że te dwa prawie w całości zniszczone pojazdy wygrają bitwę, chociaż w uczciwej walce świadomie by przegrali. Rozumiemy, że obecnie remis nie zawsze jest sprawiedliwy, dlatego myślimy nad innymi opcjami, takimi jak pomiar efektywności, który wyłoni zwycięzcę.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments